صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > آنتولوژی شعر 128 شاعر از 68 کشور برای مردم هزاره در پادکست ویکی کست

آنتولوژی شعر 128 شاعر از 68 کشور برای مردم هزاره در پادکست ویکی کست

شنبه 30 جون 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

125 شاعر شناخته شده ی بین المللی از 68 کشور جهان گرد آمده اند و با آفریدن شعر برای مردم هزاره، مجموعه ای ماندگار در تاریخ هزاره و ادبیات معاصر جهان بوجود آورده اند. کتاب “شعر برای هزاره: مجموعه شعر چند زبانه و شعر مشترک” به 17 زبان زنده ی جهان در 600 صفحه، همراه با بیرق هزارستان در زمینه ی جلد آن منتشر شد. ویراستار اصلی و هماهنگ کننده برای انتشار این کتاب، کامران میرهزار شاعر و نویسنده ی هزاره می باشد.

کامران میرهزار درباره انتشار این کتاب می گوید: ده ها تن از شاعران مشهور بین المللی، مترجمان حرفه ای شعر و ویراستاران، حدود یکسال با هم بصورت مدام کار کرده اند تا اين دفتر آماده شود. این دفتر شعر، نه تنها شعرهایی اختصاصی برای مردم هزاره می باشد، بلکه با فرم ها، تکنیک ها و شگردهای مختلف ادبی که در خود جای داده ، یکی از بهترین نمونه کتاب ها از شعر معاصر جهان نیز هست. در این دفتر از هایکو و تانکای ژاپنی، شعر آبسترک و دیداری برازیل، فرم های مختلفی از ادبیات جادویی آمریکا لاتین، در هم پیچیدگی و فلسفه در شعر غرب اروپا، سیال ذهن شرق اروپا، شعر دیداری و نمایشی ناروی و ادبیات روان آفریقایی را می توان خواند. در کنار این، شعر بلند و مشترک شاعران جهان برای مردم هزاره نیز شعری چند فرمی می باشد که در آن می توان تصاویر و فضاسازی هایی ناب را یافت.

در پشت جلد این کتاب به قلم کامران میرهزار آمده است که: در این کتاب هر شعر جهان خود را دارد و همه ی شعرها در یک چیز با هم پیوند دارند و آن جهان هزاره است.

کامران میرهزار می گوید: این دفتر شعری ست که نه تنها هر هزاره ای باید آن را در خانه ی خود داشته باشد، بلکه هر خواننده ی جدی ادبیات نیز باید آن را بخواند تا نسبت به بخش مهمی از جریان زنده ی ادبیات جهان آگاه شود.

دفتر شعر شاعران جهان برای مردم هزاره به زبان های انگلیسی، اسپانیایی، کاتالان، ژاپنی، نروژی، تورکی، هزارگی، ایتالیایی، یونانی، آلمانی، ایرلندی، عبری، رومانیایی، فرانسوی، ارمنی، مجاری/ هنگری و پرتگالی می باشد و ترجمه ی انگلیسی شعرهایی که به زبان هایی غیر از زبان انگلیسی آفریده شده اند، همراه متن اصلی می باشد. تصویر و زندگینامه ی کوتاهی نیز از 125 شاعر این دفتر نیز، همراه با شعر آنان درج شده است.

در انتهای این کتاب، نامه ی 354 تن از شاعران جهان از 97 کشور در حمایت از مردم هزاره آمده است.

این کتاب در دو شکل گالینگور (hardcover) و گلاسه (paperback) به بازار آمده است و در تمام فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند آمازون در دسترس می باشد. در جریان ماه فبروری، کتاب در تعدادی از کتابفروشی های انگلیسی زبان نیز در دسترس قرار می گیرد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس