صفحه نخست > دیدگاه > مردم هزاره نباید با شرکت در راهپیمایی علیه پیمان استراتژیک امریکا و (…)

مردم هزاره نباید با شرکت در راهپیمایی علیه پیمان استراتژیک امریکا و افغانستان، وارد بازی های استخباراتی شوند!

هزاره اینترنشنال
پنج شنبه 17 می 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مردم سرفراز هزاره،
راد مردان و شيرزنان آگاه،

به ما اطلاع داده شده است كه عده ای بنا به خواست بيگانگان و در مقابل مقداری پول، تصميم دارند تا يك راهپيمايی عليه پيمان استراتژيك افغانستان با امريكا به راه اندازند. اينان كه عمدتاً غيرهزاره هستند و در چند دهه ی گذشته همیشه با دشمنان مردم هزاره برای کشتار و سرکوب مردم ما همکاری کرده اند، در ادامه ی تلاش های شان جهت مزدور و بيگانه قلمداد كردن هزاره ها و نهايتا منزوی كردن اين مردم، دست به چنين اقدامات ناسالمی می زنند تا تنها خودشان به نان و نوايي از اربابان خارجی برسند؛ اگرچه اين نعمت ها به قيمت بدنام و منزوی شدن شما مردم سربلند به دست آيد. مردم ما در چند دهه گذشته به اندازه کافی نفاق و دشمنی این گروه ها و افراد را تجربه کرده و همین اکنون نیز اینگونه افراد، در کشتار مردم ما در کویته پاکستان با سایر دشمنان ما همکاری می کنند. کشتار مردم هزاره در آخرین جمعه ماه رمضان دو سال پیش در شهر کویته نمونه ی خوبی ست که چگونه این افراد و گروه های استخباراتی وابسته به ایران و پاکستان، با سوء استفاده از احساسات مذهبی، مردم ما را به خیابان کشانده و زمینه ی قتل بیش از 70 تن از آنان را بوجود آورند. تمام کشته شدگان در دفاع از فلسطینیان به خیابان آمده بودند و رهبر فلسطینیان اسماعیل هنیه بجای همدردی با مردم ما، بن لادن رهبر کشته شده شبکه القاعده، یکی از بزرگترین و خطرناکترین دشمنان ما را مجاهد اعظم خواند. لازم نیست که یاداوری کنیم القاعده همکار نزدیک گروه تروریستی طالبان است و طالبان یکی از دشمنان اصلی مردم ماست که در کشتار سیستماتیک ده ها هزار تن از مردم ما دست داشته و پیکره های تاریخی بودا در بامیان باستان را که نمونه ای واضح و روشن از تاریخ ماست تخریب کردند.

شايد اين سخن اندكی درست باشد كه امريكایی ها كاری به نفع مردم هزاره انجام نداده و در دورانی كه ميلياردها دالر پول را به اين مملكت واريز نمودند، مردم ما از كم ترين سهمي هم برخوردار نگشتند، اما مسأله اين است كه چرا بايد انتقاد از امريكا را با خوش خدمتی و نوكری برای كشور همسايه ای انجام دهيم كه در طول سال های متعدد با دخالت در امور كشور ما باعث نا امنی گشته، به دشمنان ما یاری رسانده و با سركوب مهاجرين و فشار بر آنان در كشور خودشان، بالاترين دشمنی و بدرفتاری را با مردم ما داشته اند.

شبکه سراسری مردم هزاره از مردم هزاره می خواهد با دقت لازم، رفتار عوامل بیگانگان و دشمنان مردم هزاره را زیر نظر داشته و از وارد شدن به بازی های استخباراتی خودداری کنند.

در شرایط حاضر مهم ترین کاری که مردم هزاره باید انجام دهند، گسترش اتحاد و همبستگی بدون در نظرداشت تفاوت های منطقه ای، فکری و مذهبی است تا بتوانیم سد آهنینی مقابل دشمنان ایجاد کنیم. مردم هزاره هر روز در افغانستان و پاکستان هدف حملات دشمنان قرار می گیرند و در ایران نیز بیشترین فشار و سرکوب متوجه پناهندگان و پناهجویان هزاره است. با همدلی، اتحاد و یکپارچگی، به کشتار، کوچ اجباری و تبعیض علیه مردم مان پایان دهیم و برای پیشرفت در عرصه های ملی و بین المللی کوشش کنیم.

دستان همه شما را به گرمی می فشاریم.

شبکه سراسری مردم هزاره/ شاخه کابل

www.HazaraPeople.com

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خاینانه ترین تشویق
  اگر تاریخ هزاره ها در افغانستان مطالعه گردد دیده میشود که در دوره امیر عبدالرحمن خان که حاکم کشور بود اسیران قوم هزاره را به جرم هزاره بودن در دهن توپ چاشت میبست تا هر روز لا اقل چند نفر هزاره را به این شکل نابود کند.
  هر حرکت و دعوت که سبب بسته شدن این مردم در دهن توپ چاشت شود خاینانه و نارواست, مهم نیست که این توپ, توپ چاشت امیر مستبد عبدالرحمن باشد یا اسرائیل یا یا ایران یا پاکستان و یا هم دنیای غرب
  پس لطفآ مردم رنج کشیده ما را بگذارید درین فضای نسبی که ایجاد شده فقط درس بخوانند و اول مهم است در قطار انسانهای دنیا شامل گردیم بعد خود ما میدانیم که کدام راه را انتخاب کنیم
  من از مردم شریف خود خواهش میکنم درین راه پیمائی شرکت نکنند و درک کنند که ما نباید آله دست قدرت های درگیر منطقه بالای منافع شخصی شان گردیم, ما مردم که تا امروز از هیچ گونه امتیاز انسانی و شهر وندی استفاده نکرده ایم بگذاریم کسانیکه تضاد منافع دارند اول وارد صحنه شوند نه مردم ما و نه هزاره ها.

  با احترام

  • ملت رنجدیده هزاره!
   هوشیار باشید هیچگاه فریب دشمنان تان را نخورید هر پیمانی با دولتهای خارج منفی پاکستان وایران به نفع شما خواهند بود تعدادی از اجنتها ومزدوران ایران بدستور خامنه ای وحکومت ایران باگرفتن پولهای هنگفت تصمیم دارند تا علیه این پیمانهای امضا شده از احساسات پاک شما استفاده نموده وشما را علیه منافع خود تان وارد خیابانها نمایند تا بتوانند یکبار دیگر یک حکومت تاریک اندیش وواپسگرارا بر سر نوشت شما حاکم سازند برای شما ها میگویم که موجودیت قوتهای خارجی صدها بار شرف دارد از حکومت های مذهبی جهادی وطالبی که هرکدام شان بنوبه خود در زمان حاکمیتهای شان فتوای جهادوتصفیه نسل شمارا صادر نموده بودند وهمچنان رهبران جهادی شیعه شما نیز بجز از مصیبت ودر تقابل قراردادن شمادر مقابل سایر ملیتهای ساکن در کشور هیچ دست اورد دیگری برای جامعه هزاره ندارد جوانان وروشنفران عزیز وطن این وظیفه وجدانی وتاریخی شماها است که پیشتاز شوید ونگذارید تا این شیادان تاریخ دیگر بر سرنوشت شما بازی نمایند اینده بر شما تعلق دارد بر شماست که کدام را ه را برای اینده تان انتخاب مینماید ایده تاریک ویا اینده روشن وتابناک ؟

 • بادرود به فرهیختگان

  با سپاس از شما که خردمندانه پیامی در خور ستایش را بیان داشتید.
  چه خوب است که ما همیشه درنخست آب را ببینم و بعد موذه های خود را از پا بیرون کنیم .

  تا دشمنان نتوانند از احساسات ما کار بگیرند. خود بخورند ما را به گرسنگی بنشانند و طعام المسکین بفرستند.

  هر وقتی ما توطئه های دشمنان را خنثی کردم تازه در اول خط هستیم.

 • هستند هزاره های که وابسته به هیچ رژیم و هیچ کشوری نباشند از طرف دیگر وبسایت مردم هزاره از طرف اکثر مردم هزاره نمایندگی نمی کند. زیرا این سایت رسمآ از تحت اشغال بودن کشور پذیرایی میکند. بنآ من منحیث هزاره اجازه نمی دهم از اسم من به نوکری برای اشغالگران استفاده گردد.
  ما هم هزاره هستیم و این حق را به هیچ کسی نمی دهیم که از نمایندگی تمام مردم هزاره پیام های شخصی را برای اهداف شوم وتشدید اشغال منتشر کنند. بنآ وبسایت مردم هزاره از طرف اکثر مردم هزاره نمایندگی نمی کند این وبسایت بخشی از هزاره های سوسیال خور اروپا است که رسمآ از تحت اشغال بودن کشور حمایت میکند.
  اکثر هزاره ها به هیچ کشوری وابسته نیست ، مستقل ووطن پرست هستند و همچنین از تحت اشغال بودن کشور به شدت ناراضی اند و هیچ گاهی از حضور دراز مدت نیروهای خارجی استقبال نمی کنند.
  وبسایت مردم هزاره باید اهداف خویش را که عبارت از حقوق بشر مردم هزاره است ادامه بدهد واز انتشار چنین پیام های مسخره امیز خود داری کند. در غیر ان ما دست به کمپاین سراسری علیه این سایت خواهیم زد.

  • مردم هزاره آنقدر شعور دارند که خوب و بد را تشخیص داده و راه خود را پیدا کنند. آنها میفهمند که یک هزاره نباید آله دست طالبان و دولت ایران شده در چنین تجمعاتی شرکت کنند. این تجمع اعلام شده به دعوت شیخ آصف محسنی قاتل مردم هزاره صورت گرفته و مردم ما فریب او و سایر بیگانه پرستان را نمیخورد.
   زنده باد شبکه سراسری مردم هزاره که به هزاره ها در سطح بین المللی تشخیص داده و می تواند موج بین المللی ایجاد کند.
   ما مردم هزاره دستان شما را هم با گرمی میفشاریم.

  • اول اين كه از كجا معلوم كه تو هزاره هستي؟ اين دروغ شاخداري است كه در دنياي مجازي تمامي دشمنان مردم هزاره با نام دروغين هزاره و... خود را به جاي مردم ما جا مي زنند.
   دوم اين كه امروز هزاره به خاطر موقعيت تهديدي كه در آن قرار دارند، حضور نيروهاي خارجي را كه با تصميم شوراي امنيت صورت گرفته است جهات جلوگيري از قتل عام شدن استقبال مي كنند و شما با به كار بردن اصطلاحي چون «اشغال» كه هميشه از حلقوم سردمداران رژيم ايران و نيز طالبان و نيروهاي قرون وسطايي نزديك به آن ها مانند حزب گلبدين و حقاني خارج مي شود، خود را افشا مي كنيد كه هزاره نيستيد و خود را جا زده ايد.
   سوم اين كه شبكه ي سراسري هزاره ها و نيز ارتقاي تشكيلاتي و برنامه اي آن يعني كنگره ي جهاني مردم هزاره از بخش بزرگي از مردم هزاره نمايندگي مي كند كه يكي از ان ها اثرات پخش اعلاميه در دشت برچي كابل (روز پنجشنبه 29 ثور) بود كه مانع از راهپيمايي مردم شد. البته ما هرگز سطح بالاي هشياري مردم خود را ناديده نمي گيريم و مي دانيم كه آنان خود به خوبي قادرند تا رويكرد درست خود را بگيرند، اما نگراني از اغفال احتمالي مردم با روش ها و ترفندهاي عوام ريبانه ي مذهبي كا را واداشت تا آن اعلاميه را نشر كنيم تا كار از محكم كاري عيب نكند.
   ]اخرين مسأله هم اين است كه نترس (هرچند داشتن موضع ضدمردمي ترس هم دارد) و با هويت واقعي خود به ميدان بيا اگر عامل استخبارات ايران و يا پاكستان نيستي.

  • باید قسم بخورم که هزاره هستم و در ضمن از کشور های مرتجع همسایه بیزارم !
   من نیاز نمی بینم برای اینکه ثابت کنم هزاره هستم وغیره با هویت اصلی ام به میدان بیاییم. زیرا هزاره هستم و خواهم بود ، هویتم را کسی از من گرفته نمی تواند. در ضمن خودت یکی از سرباز های جنایت کار جهادی هستی که دست هایت به خون مردم بیگناه آلوده است واینکه برای ایران مزدور درجه یک بودی فراموش کردی.
   شیخ شما هستید ، جنایت کار جهادی شما هستید و مزدوران کثیف جمهوری اسلامی نیز شما بودید وحال آمدید خویش را هزاره های معصوم ومدفع بیگناه ها معرفی میکنید ، شرم تان باد ، شما بیغرت ترین انسان های هستید که از دامن هزاره جات بدنیا آمده اید.
   بصیر آهنگ اگر خود را مدافع وخواستار حقوق هزاره ها میداند ، حد اقل دستش به خون بیگناها آلوده نیست وتو خود زمانی مزدور جمهوری اسلامی بودی و تربیه شده جمهوری اسلامی هستی ، وحال در رسانه ای کار میکنی که وابسته به جمهوری اسلامی است. بجای که دیگران شما را مزدور خطاب کند ، برعکس شما این کار را میکنید. بسیار خنده اور است.

  • به عنوان یک هزاره که روز 16 ماه جاری در راهپیمایی پیش پارلمان اروپا شرکت کرده ام از همهء مردم هزاره صمیمانه درخواست دارم که به رهنمودهای شبکه سراسری هزاره توجه کرده و به نفاق افکنی دشمنان هزاره که با نامهای مستعار و مجازی صورت میگیرد توجهی ننمایند.

  • دوست عزیز
   در قبال چه مبلغی از ایران بر ضد منافع ملی قومت کار میکنی؟ آیا واقعا ارزشش را دارد؟
   تا کی به این خیانت میخواهید ادامه بدهید؟
   واقعا چیزی در مورد این پیمان میدانی؟
   مثل تو و امثال تو کم نیستند ولی امیدوارم تا دیر نشده به خود باز گردید

 • وبسایت و صفحه "مردم هزاره" در فیس بوک خود یک اسم مستعار است و هیچ کس نمیداند چه کسانی گرداننده گان این وبسایت و صفحه در فیس بوک است ! برعلاوه، هر هزاره ویا کسی اگر با این "پیمان" که به بدون تردید نه به نفع هزاره ها و نه به نفع دیگر اتباع افغانستان است مخالفت کند به معنی "نوکری" ایران یا کدام کشور دیگر نیست بلکه آدمها خود نیز عقل دارند و بنابر برداشت و تحلیل شان از وضعیت موجود و وضعیت افغانستان در ده سال گذشته و با استفاده از حقوق مدنی و سیاسی شان چنین تصمیمی گرفته اند ! من حتی بالای هزاره بودن گرداننده گان وبسایت و صفحه "مردم هزاره" در فیس بوک شک دارم و بنظر من این وبسایت یا از طرف کشور های غربی یا هم از طرف کشور ترکیه که عضو ناتو و متحد نزدیک غرب است تمویل میگردد ! همین که مردم را کورکورانه و قبل از قبل برچسب "نوکری" ایران را میزنید، مانند رسانه های بی سواد و غرب گرای افغانستان خود سوال برانگیز و مشکوک است، حال آنکه فقط چهار نفر در مجلس نماینده گان رآی مخالف دادند و آنها هم "هزاره" نبودند_ که این خود به معنای ترویج "ایران هراسی و ایران ستیزی" از سوی شما است که سوال برانگیز است و خود سبب "منزوی شدن" هزاره ها میگردد ! برعلاوه، من نه سید یا سادات هستم و نه هم نوکر ایران، اما ایران دشمن من نیست ! من از هزاره های ولسوالی جغتوی ولایت غزنی هستم و همیشه از رهبری آقای محقق حمایت کرده ام و به بی سوادان و احمقان بی هویت وبسایت "مردم هزاره" اجازه نمی دهم برای من تصمیم بگیرند یا تعیین تکلیف کنند !

 • به نظرم من بعید نیست که قتل وکشتار هزاره ها در کویته توسط عوامل استخباراتی سپاه ایران وسکوت دولت پاکستان انجام میگیرد. زیرا نفع وسود فقط اینها برده ومی برند وگرنه بلوچها چه نفعی ازکشتار هزاره ها می برند در صورتی که خودشان در تقابل با قدرت پنجابی ها دست وپنجه نرم می کنند؟

 • تا زمانی که مردم هزاره استقلال مذهبی خود را کسب ننمایند و همچنن به ایران فاشیست تکیه مذهبی داشته باشند. هزاره درقید اسارت ایرانیان باقی خواهند ماند وتعیین سرنوشت ملت هزاره به دوش آنان خواهد بود. با وجود سیل گسترده خاینین عمامه پوش واجیر شده ایران و تومان بگیران سیاسی و دانشجویی در افغانستان کسب استقلال هزاره ها کاری مشکل به نظر می رسد. ما تا روحانی ملی گرا تربیت نماییم. از منجلاب وابستگی مذهبی خارج نمی شویم.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس