صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > بوکس > پیروزی بوکسور افغانستانی حمید رحیمی بر سعید امبلوا به روایت عکس

پیروزی بوکسور افغانستانی حمید رحیمی بر سعید امبلوا به روایت عکس

آقای سعید امبلوا نخستین ورزشکاری ست که حاضر شده به افغانستان بیاید و برای صلح مشت زنی کند. از این روی باید از وی قدردانی کرد و به او دست مریزاد گفت.
کابل پرس ورزشی
سه شنبه 30 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حمید رحیمی بوکسور افغانستانی از دوازده دور توانست در دور هفتم بر حریف تانزانیایی خود پیروز شود. این رقابت امشب در شهر کابل برگزار شد.

گرچه پیروزی حمید رحیمی بر سعید امبلوا پیروزی درخشانی می باشد اما باید نکته ی مهمی را در نظر داشت و آن اینکه آقای سعید امبلوا نخستین ورزشکاری ست که حاضر شده به افغانستان بیاید و برای صلح مشت زنی کند. از این روی باید از وی قدردانی کرد و به او دست مریزاد گفت.
عکس از رویترز

نخستین رقابت بین المللی بوکس حرفه ای در افغانستان برای تقویت صلح برگزار می شود

يكشنبه 30 سپتامبر 2012, نویسنده: کابل پرس? ورزشی

کابل پرس ورزشی: حمید رحیمی بوکسور مشهور افغانستانی- آلمانی در گفتگویی با کابل پرس از برگزاری نخستین رقابت های بوکس حرفه ای برای نخستین بار در افغانستان خبر داد. این رقابت ها در تاریخ 20 اکتبر سال روان میلادی در شهر کابل با حضور حمید رحیمی از افغانستان، رافائل بجاران (Rafael Bejaran) از جمهوری دومینیکو، لوکاس ویلارشک از پولند، رسول شفاعی بوکسور افغانستانی- هلندی، یَووس کَلس از ترکیه، نیکولای لتسکی از روسیه و...اشتراک خواهند کرد. این رقابت ها با هدف تقویت صلح و تشویق جوانان به ورزش برگزار خواهد شد.

حمید رحیمی بوکسور افغانستانی- آلمانی درباره برگزاری این رقابت ها به کابل پرس گفت که ورزش بجای جنگ باید تبلیغ شود. جوانان باید انرژی خود را بجای جنگ و درگیری در زمینه های ورزشی بکار گیرند. او می گوید الگو و نمونه جوانان نباید جنگجویان و بلکه ورزشکاران باشند.

حمید رحیمی به خوانندگان کابل پرس می گوید انرژی آدم ها باید بصورت مثبت بکار برده شود. جوانان آينده ی وطن ما هستند و باید از انرژی آن ها بصورت مثبت استفاده شود. او می گوید در زندگی شخصی اش، احترام و نظم را از ورزش فراگرفته است.

رقابت های بین المللی بوکس در محل برگزاری جرگه بزرگ در کابل برگزار خواهد شد.

جدول برخی از رقابت های حمید رحیمی

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اندام بسیار مقبول داره حمید جان. معلوم اس که ورزشکار اس. قربانته شوم بچه وطن.

 • فتوای جدید امیر ال مومنین ملا مزخرف عمر کور. تا به کی باید این رنج را تحمل کنیم . این هزارها تاجیکها ازبکها ترکمنها و از همه مهم تر این شیعه های مرتد باید این نام های بد را در ورزش به وطن ما بیاورند .... مگر ما طلبها کم قربانی میتیم . در روز اول عید قربان جای یک حیوان به حکم ای اس ای ۵۰ مسلم را سر نماز قربانی کردیم کم است ..... پس ای مردم بیدار شوید و راه ای اس ای را در پیش بگیرید . که به درستی راه حق است . در غیر آن به جهنم پاکستان میرود که در حق جای برازنده شما است

 • من ماندم این مشت زنی ها چی ارتباطی با صلح دارد صلحی که کشور ما باید به ان برسد از نوع دیگریست و اگر من نمی دانم پس یکی بیاید و این ارتباط بی ارتباط را شرح دهد.
  دیگر اینکه دو نفر باهم جور امده پلان کردند که با فروش تکت های 50 تا 400 دالری جیب مردم را خالی نمایند. لطفا دوستان نظر دهند.

  • جناب fetrat
   حمید رحیمی تا حالا 22 مسابقه حرفه ای داده است که همه اش در اروپا بوده است، آیا اینها همه دروغ بوده است؟ بر همه مسابقات حرفه ای، فدراسیون جهانی بوکس نظارت دارد که در این مسابقه جند نفر خارجی آمده بودند. در یک مسابقه حمید رحیمی یکی از حریفانش را می زند که حریفش خون ریزی مغزی می کند و در شفاخانه بستری می شود. آیا اینها همه راه جوری است؟

 • هم وطنان عزیز وگرامی : ما تشنه وحدت وهمدلی در میان مردم افغانستان هستیم واین وحدت وهمراگرایی جز ازطریق ورزش وهم پزیری واز راهای دیگری میسر نیست ، اما تعداد از مردم افغانستان که به ورزش ، حقوق بشر ، آزادی بیان و ... اعتقاد ندارد آنها از جمله انسانی های واقعی به شمار نمی رود وفکر اندیشه آنها به دوران توحش بر می گردد. درد سلام بر انانیکه به همگرایی ووحدت باورمند است ومرده باد بر جهل زده گان این وطن را در غرق خون آغوشته کرده است

 • فرزند غیور وطنم،
  از گزند دشمنان افغانستان در امان باشی. باعث افتخار همه ای ما استی.
  مؤفقیت های بیشتر در همه امور زندگی و عمر طولانی برایت آرزو میکنم.
  چشمان قومگرایان و حسودان کور باد.

 • دلت شاد و لبت خندان بماند
  برایت عمرجاویدان بماند
  خدارا میدهم سوگند برعشق
  هرآن خواهی برایت آن بماند
  به پایت ثروتی افزون بریزد
  که چشم دشمنت حیران بماند
  تنت سالم سرایت سبز باشد
  برایت زندگی آسان بماند
  تمام فصل سالت عید باشد
  چراغ خانه ات تابان بماند
  موفقیت بیشتر حمید جان را از خداوند متعال خواهانم ،

 • کسی که فطرتا چشمش اهول باشد یک شی را دو چیز میبنید . از فطرت گلایه نداشته باشید ذاتا این فرد این طوری است و همه شی را چند چیز میبنید . خدا شفایش دهد و...

 • hi this me fowzia roshan from kabul afghanistan i feel proud to be an afghan and i feel proud of hamid rahimi he is really hero of the world he is extremely gorgeous we love u rahimi you are the pride of afghanistan

 • درين كشور كه انسان بطرف كتله جاهل ميبيند دل انسان خود كشى ميشود, ولى باز مانند رحيمى يك انسان با شهامت را ميبينى بعد ميكويم كه نى. نيكباى عزيز و يك عده قهر مانان ديكر همه افتخار ما هستند و ما باديدن انها خوشحال ميشويم . قريب انسانيت ما تحت سوال است.
  قريب كشور هايي زمزمه ميكنند كه اين مردم دموكراسى را نميدانند, براى انها ديكتا تورى باشد , اينها روش و راه انسانيت را نميدانند.
  اول شما بنام دموكراسى فاشيزم قبيله را بر شانه هاى ها سوار كرديد و بعد ميكوييد كه اينها دموكراسى را نميدانند...
  مانن همان متل معروف است كه...برس بوت را بجاى كاو شيرى جازديد و خود شان هم حيران هستند كه جرا شير نميدهد.از كجا او شير بدهد اين برس بوت است؟؟؟

 • درستان عزیز با دورود فراوان , من بنده به این مسابقات علاقه ندارم اما از این که هم وطن من باحث افتحار وطنم شد
  خوش وقتم , هر مدال از هر کس که افغان است باحث سر بلندی وطن بلا کشیده من میشود بدان باید مباحات نمود
  زنده باد فهرمانان وطنم .

 • رحيمى عزيز اصلا تابعيت المان رادارد ولى بخاطر محبت بزرك به ملت بخاك او فتاده خود را افغان ميشمارد و در تاريخ اين كشور اين او لين مسابقه جهانى بود كه بر با شد و افغان ما بورد. نى برادر انجا حلوا بخش نميشود از معده خود كثافت نكش. تو اكر مرد هستى يك كار بكو كه ما با تو هم افتخار كنيم ,بر تو ساختكى كو بيرق اين كشور زخمى را بلند كو. مردى رحيمى سبب تداوى روان ما شد. ما ديكر جه خوشى داريم؟ اينجا كشت انجا كشت و را كتهاى با كستان در قلب هر كدام ما , بعد كه قواى امنيتى ما ميكويد كه ما تو ان مقابل را نداريم ,انسان ميخواهد انفجار كند از شدت خشم. تو شايد عمال با كستان باشى و دشمن خوشى ما انسان بست و مزخرف و نادان و جاهل و يا از قوم و جنس حيوان هستى.
  به جواب انسان بست فطرت.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس