صفحه نخست > دیدگاه > صدیق چکری در لندن ماندگار شد

صدیق چکری در لندن ماندگار شد

khan
شنبه 23 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

از چند سده بدینسو شیپور اختلاس بیت المال درسر زمین نفرین شده ما از جانب اوغانها نواخته شده است, ولی شور بدختانه که با حاکم شدن مجاهدین راه خدا این شیوه زشت که در حاکمیت حزب د خ ا تا اندازه زیاد ازبین رفته بود دوباره احیاء و به اوج خود رسید و تا حال ادامه داشته تا جایکه هیچ قوماندان , رهبر و فرد مهم مجاهدین حتا روشنفکران دنباله رو انان که بنام اهل کار و خدمتگذاری به نفرین شدگان تاریخ ! از غرب قدم رنجه و در چوکات حاکمیت جا خوش کرده اند را نمی توان سراغ داشت که مثل انان الوده به فساد و اختلاس و از این راه به اندازه توان و قدرت شان صاحب سرمایه و ثروت هنگفت نشده باشند.

اگر چه گذشته بی پرسان و جویان و وزندگی مرفه دولت مردان اوغانی , که از راه رشوت و اختلاس و غصب زمین و خانه و ده مردم بدان دست پیدا کرده اند, اختلاس رهبران جهادی و برخورد بی تفاوت و غیر عادلانه نظام ها و قوه قضایی کشور " که طرف زور دار را گرفته و قضایا اینچنینی را زیر خروار کاغذ پنهان کرده اند ", این تازه بدوران رسیده ها را وا داشته است تا در این راه قد راست تراز انان قدم بردارند.

این روز ها قضیه اختلاس بزرگ مالی تاریخ اوغانستان بالغ بر یک ملیارد دالر که برداران کرزی و فهیم انرا به یغما برده اند بحث رسانه ها و سیاستمدار های داخلی و خاریست !

در فسادستان بی در ودیوار , بی قانون ما از این غارت ها زیاد اتفاق افتاده است , انبار های وزارت مالیه از خروار ها کاغذ در رابطه به اختلاس , اختلاسگران بیت المال پر است , کسی و نهادی انرا پی گیری نکرده , نخواسته ویا نتوانسته اند ...

بد بختانه که امروزه در جامعه درد دیده , قوم گرا و سمت گرا ما به این مسایل هم از عینک قوم ,سمت ,گروه دلخواه دیده میشود , گاهی هم قضیه چند روزی در رسانه ها مانند شمشیر دولبه بدست مخالفان و دشمنان شخصی و سیاسی "طرف" دست بدست وزود فراموش و گویی اتفاقی رخ نداده است این بخاطریست که خود با این گونه ناپاکی ها ملوث اند.

از این میان یکی هم صدیق خان چکریست که با یکمقدرار اسعار معتبر فرار و مقیم لندن شده است,با افتابی شدن و خاموشی قضیه اختلاس یک میلیارد دالری! ارقام درشت که میشود با ان چهره چار - پنج ولایات وطن ما را را دگرگون ساخت " , سکوت کشور های کمک کننده و بانک جهانی... در رابطه ,او هم جرئت بیشتر پیدا کرده و اینک پول های غارت شده را از کیسه بیرون و بدروان انداخته است .

ابتدا اقدام به خرید خانه ای در لندن کرده است که با این پول در فاصله صد کیلومتری شهر لندن سه تا چار خانه با کیفیت وکمیت خوبرتر از ان میتوان خرید ,به تعقیب ان محلی را در ناحیه" کنزبری لندن " به اندازه یکنیم برابر میدان فوتبال خریداری و به شدت مصروف کار اعمار ان که متشکل از بخش های جداگانه پیشرفته , ترمیم موتر , معاینه تخنیکی یا MOT موتر, فروش و ترمیم تایر و سایر مسایل ان, پارکینگ و چندین قسمت دیگر را در بر میگیرد , شده است.

توجه باید داشت که ارزش زمین در لندن چنان بلند است تا جایکه مسلمانان , عیسوی ها , یهودها برای دفن اموات شان قبر را برای بیست , بیست وپنج سال اجاره میکنند با ختم معیاد معینه مالک قبرستان بقایاء جسد را بیرون وسوزانیده و قبر را برای فروش دوباره اماده میکنند.

این درست است که در هر دو دوره مجاهدین راه خدا جناب شان با داشتن موقف کوچکتر و نچندان مهم ازامکانات ضعیف تر بر خوردار و زمینه چور و غارت بیشتر برای شان مهیا نبود ولی باز هم خانه گرگ بی استخوان نیست خود را از دیگران کمتر حساب نکرده و چیزهای برایش دست و پا کرده است.

به هر رو شاید جناب چکری صاحب بمانند معاون سیاف مجاهد گونه استدلال بکنند , گویا هر زمانیکه قضایا اختلاس مالی بزرگتر از او در گذشته و حال حل و فصل وغارتگران پول و اموال و املاک ملت را واپس مسترد کردند! او نیز از انان پیروی خواهد نمود, ورنه او هم مجاهد وحق دارد سهمی برایش برسد .

حقیقت هم دارد تا زمانیکه برادران کرزی و معاونینش با استفاده از نام و موقف انان اقدام به این همه چور چپاول کنند , تا زمان که افراد قدرتمند حاکمیت کرزی و مجاهدین سر بکف و اوغان های حاکمیت نادری و ظاهری که از موقف شان استفاده جویی ودر غصب زمین زیر نام اباد سازی زمینهای بایر و اینک به بهانه خصوصی سازی کارخانه های بزرگ دولتی و غارت بانکها صاحب سرمایه و ثروت شده باشند, زمانیکه قاضی کل , خود در چور و غضب زمین ...سهیم و در تطبیق قانون یکسان عمل نکرده باشند حتا سبب معافیت و فرار و زیر خاک کردن چنین قضایا شده باشد , چرا از سیاف , احمدزی و خلیلی, فهیم و دزدک کوچک صدیق چکری که شصت ملیون دالر او را بر سر زبان ها انداخته است نالید .

با این همه در برابر حکم قاضی بیباک تاریخ چه میتوان کرد ؟

که گفته است "نمیتوان ادم ناپاک و الوده را بخاطر متخلف دیگر تبرئه کرد!

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • درست است كه چكري دزدي كرده است و همانگونه كه همه ميفهمند بيشتر از صد هزار دالر امريكايي نيست ولي نوسينده بالا آنقدر در مورد او غلو كرده است كه آدمي بعد از خواندن آن نوشته ميفهمد كه نويسنده بيشتر عقده هاي شخصي خودش را گره گشايي كرده است.

  • آقای نصرالله خان!
   خیال ام شما هم یکی از چکره های صدیق چکری هستید و مثل او در پیگادلی لندن سر به جنده خانه های ترکی و عربی میزنید: گوش کنید حدیث پیعمبر شماست که ( کاه دزد کافر است و گندم دزد گنهکار) حالا که شما اعتراف میکند صد هزار دالر دزدیده باز هم دزد مادر زناست. جاسوس انگلیسهاست و دوسیه ای دزدی اش در دولت ربانی و کرزی شش ملیون دالر است. از شما سوال میشود او در لندن چه میکند؟ معلومدار است که سک زنجیری تونی بلیر است. چرا مردم مجاهد؟؟؟؟ خود را تنها گذاشت و رفت. معلومدار از طالبان میترسید و گوشت های مردار اش را پیش سگ ها و شغالها میامداختند...

 • این انسان پست و بی ناموس ، خر خود انگلستان است. غیر از فساد شریک قتل انسانهای زیادی است.
  من او را روزی ملاقات خواهم کرد و لگدی بر کون کلانش خواهم زد و او را پیش کاکا ربانی روان خواهم کرد.
  از خداوند میخواهم که اطفال او هیچ روز خوشی را در زندگی نبینند.

 • نوشته ای که فرزندانش خیر نبیند وبه درد بیدر مان گرفتار شوند....مگر مصا حبه جالب فرزندان اینها را در سایت بی بی سی نه خواند ی که همه در بهترین دانشگاه های للندن درس میخوانند و برای رهبری...
  !!!!! اماده میگردند.....ولی فرزندان شهد ا......گدا ودوره گرد اند!

 • نوشتهء خیلی عالی ومستند بود؛ برقلم دوست عزیزم <خان> برکت که این دزدان جهاد فروش وارزش فروش را افشا می سازد.
  با احترام
  پرویز بهمن

 • فريباي قندولك چرا سر مه ايقدر فهر شدي، به سر كل كرزي كه خيلي دوستش داري راست ميگويم كه چكري صد هزار يا كم و زياد دزدي كرده و اين را همومردكه كه لودين نام داره يكشب در تلويزيون طلوع گفت- مه چه خبر داشتم كه تو با چكري چكر هاي زياد زدي و در جنده خانه هاي عربي و تركي شب و روز گذاشتاندين و مليونها دالز پيسه هاي دزدي كرده چكري را ميدانستي- ديگه اينكه اگه يه كمي كمتر گه بي دال نخود بخوري خوبتر است چون به ساحت پيامبر گرامي اسلام توهين كرده اي - از سطر آخر كامنتت فهميدم كه خيلي عاشق پشم و ريش و سلطنت طالبان تروريست بي ناموس و آي اس اي كثيف و پدر لعنت هستي و لحظه شماري ميكني كه آنها بيايين و مردم را نفله كنند و پيش سگها و شغالهاي خونخوار آغا جان شما بيندازند .ميخواستم برايت تركار بدهم كه مصل تو مونث شليطه كمتر ديده شده!!

  • آفرین نصرالچکری خان!
   گوش و هوشت بطرف کسی است که باداران جهادی ات را چیزی بگوید و بعد تو شروع کنی به عوعو کردن. آنچه تو درک کردی عیننا مثل دریافت های فهیم و چوکره های شورای نظاری است. صدیق چکری کسی بود که در زمان جهاد در پشاور هر روز زیرپای ضیا لسگ را پاک میکرد. طالبان و جهادی های مادرزنا همه از ای اس ای پاکستان مثل تو جبره میگرفتند و هنوز هم بر علاوه پاکستان عربستان و ایران از سی ای ا هم جیره ای شان حواله است. اگر مثل تو میبودم هزار بار مرگ ام طلب میکردم ولی از جهادی های بیناموس دغاع نمیکردم...

 • دوستان شما از دزدی جناب چکری حرف می زنند دیگران چه ,همین حال همه درد ها روی قدرت نیستند؟ جنابان مجاهدین همه درد نبودند؟ ثروت افغانستان را که برد , چپاول گری , دزدی , تجاوز , اموال مردم را کی به غارت برد 8 ثور را فراموش کرده اید تجاوز به زنان را مقابل پدر , برادر , به غنیمت گرفتن زنان دختران را به عرب فروختن که توسط جناب سیاف فراموش کرده اید؟ پغمان , شمالی , پر از اموال مردمان کابل شد فراموش کردهاید؟
  اقای راکت یار ده ها صدها راکت را در یک وز به کابل پرتاب کرد فراموش کرده اید , این همه جنایت کاران هم دستان چکری ها هستند ؟ این ها کسانی هستند که در مقابل پول زن و دختر شان در گروه خارجی قراردادند و پول گرفتند جهاد کردند , جهاد یعنی دردی چپاول بی ناموسی .

 • چرا معرفی نکردید و نگفتید که این چکری چه قسم جانور است؟ خواهش می کنم اطلاعات تان در مورد این حیوان را با ما مشترک سازید.

 • به همه سلام بخصوص به قلم بدست توانا ,دوست محترم بهمن صاحب!
  دوستان کار ساختمانی این محل توسط چند تیم ساختمانی پیش برده شده است هر کدام کاری کرده و بر سر اجوره ان چنه بازی و یک مقدار پول اخذ و کار را نیمه تمام رها و اخرین گروه در بدل بیشتر از 90000 پوند استرلنگ انگلیسی معادل 130000 دالر کار ساختمان انرا بدوش گرفته اند , تصور کنید که چه مقدار پول برای ان عده که قبل تر از گروه اخیر خشتی را بالای خشتی گذاشته بودند پرداخته شده است ,و چقدر پول برای خرید زمین و سایر لوازم تحنیکی و ساختمانی..............منهای پول خانه وسایل ......ان بمصرف رسده است .
  اینم هم یکی از پسر خوانده های مارگیریت تاچر !

 • نصر اله خان سلام .
  من با کسی که نقطه مقابلش بودم و شناخت شخصی و گرویی و قومی ندارم تنها از روی تصادف یکی دوبار در حارج و داخل در فاتحه .... دیده ام چه عقده یی میتوانم داشته باشم ؟
  فکر میکنم عقده شما داشته باشید تا این حقیر!! چپاول گر اگر که خورد باشد یا بزرگ دزد بانک باشد یا ادویه یک بیمارستان هردو دزد اند دشمن همه اتباع بی نان بی دوا ما فقیر ما . دلم به حال گدایان لب سرک کابل و شهر دیگر میسوزد دلم برای وطنم میسوزد ورنه چکری در میان دیگران از خوبتر های شان تشریف دارد .

 • سلام به همه دوستها ! مقاله بد نبود گر چی بوی خوسای تعصب با یک قوم مشخص در ایش دیده میشد، ولی این گپا حالی ایقه کلیشه ای شده که اصلا بری ما افغانها مهم نیست، بخاطریکه در اکثر موارد از طرز بیان تعصب قومی ادم نتیجه میگیره که نویسنده بیچاره بسیار عقده ای عمل کرده، و بدون اینکه دعو بزنه چیزی دیگری برای گفتن نداره ..... مثلا ( از چند سده بدینسو شیپور اختلاس بیت المال درسر زمین نفرین شده ما از جانب اوغانها نواخته شده است) بنظرم اینجا نام یک قوم بردن اصلا ضرور نبود ... و ازینکه چکری مفسد است و غیر پشتون است ازی معلوم میشه که در هر قوم میتانه یک خاین وجود داشته باشه ...

 • این خادیست نام مستعار ( خان ) باز از کدام سراخ سری خود را بیرون کرده است که علیه مجاهدین تبلیغات زهر مانندبه راه انداخته است چرا در مورد جنایت های خلقی وپرچیمی های خویش چیزی را نبشته نه میکند به اساس معلومات که مادر اختیار دارم این خادیست خاین در نظارت خانه خاد قندهار بسیاری مجاهدین را شکنجه وشهید ساخته است اسم اصلی این خاین نیز قبلا افشا شده بود ولی فعلا در زهن ما نیستند در اینده اشاره خواهم کرد به نوشته های این مزدور سابقه دار خلقی بازی نه خورده ونبشته های شان قابل اهمیت ارزش نیستند

  آنلاین : http://.

 • اقا/خانوم مه ! خاین اگر کاکای ما باشه یا برادر ما باشه باید افشاء شوه ، ولی شما در این مقاله مشخصا به یک قوم اشاره شده، ( ز چند سده بدینسو شیپور اختلاس بیت المال درسر زمین نفرین شده ما از جانب اوغانها نواخته شده است) ایرا بخوان باز قضاوت کن، کاشکی از خواهر و برادر خوردم دفاع میشد، اینجا خو برادر و خواهر ما در مجموع منحیث خاین معرفی شده ، به کدام منطق ؟؟؟

 • برو بچیش این جوپیدن تو هیچ جای نمیگیره، من از تو سوال نکردیم، بیجا مثل مگس دوغ در هر چی خوده چوکه نکو، که دیگه هم بی اب میشی ... بی عقل !

 • اری،اسم اصلی این جلاد خاد خلیل بوده که از طرق همرزمان خلقی خودش افشاه شده است که فعلا درشهر لندن تاکسی رانی می کند.

 • من نميدانم كه بنام شرم هم چيزي وجود دارد يا خير !
  اگر وجود داشته باشد پس كجاست ؟
  اين مال مردم خور چور كرد و حالا خود را مسلمان هم ميگه در لندن نميدانم چه كار ها خواهد كرد .
  من يك افغان عادي هستم ولي از خارجي ها و كسانيكه از افغانستان عزير مطالعات دارند ميشرمم كه در جامعه ما اين طور انسان ها هم وجود دارند . افرين به تو صديق چكري قربان اين نامت شوي .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس