صفحه نخست > دیدگاه > خشم خدا بر حضرت عیسی

خشم خدا بر حضرت عیسی

الماسک مجسمه 19 متری حضرت عیسی را به آتش کشید. آیا خداوند پیامبرش را استهزا نموده...
جعفر رضایی
يكشنبه 20 جون 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پنج روز پیش مجسمه بزرگ 19 متری حضرت عیسی در ایالت اوهایو امریکا در اثر رعد وبرق (الماسک) آتش گرفت و خاکستر شد. این مجسمه بزرگ که یکی از نمادهای ایالت مذهبی اهایو محسوب میشد، با هزینه دوصد و پنجاه هزار دالر در سال 2004 میلادی ساخته شده بود. ظاهرا، در ساخت این مجسمه از مواد قابل حریق استفاده شده بود. کلیسای "سالید راک" که مجسمه در پارک آن قرار داشت، گفته است که "حضرت عیسی از میان خاکستر دوباره قد خواهد افراشت" و مجسمه بزرگتر از اندازه اولی را در جای مجسمه سوخته حضرت عیسی بنا خواهند نمود. درمیان مسیحیان امروز امریکای شمالی محبوبیت و شهرت حضرت عیسی (فرزند خدا) بیشتر از خود خداوند است. نشر گزارش سوختن مجسمه بزرگ حضرت عیسی در اثر رعد و برق از تلویزیونهای امریکا موجب ناراحتی مذهبی ها و سوژه طنز و مسخرگی شهروندان غیر مذهبی بوده است. حداقل دو کمدین مشهور تلویزیون، سوختن مجسمه را نشانی از قهر و حسادت خداوند نسبت به شهرت حضرت عیسی خوانده اند. در جهان آزاد غرب مذهب همواره سوژه هجو، طنز بوده است. اما در جوامع پرخفقان اسلامی که تحمل کوچکترین انتقاد از مذهب وجود ندارند و تمام حوادث طبیعی کار خدا پنداشته میشود، همین خبر ساده نیز می تواند سوالات بزرگی را مطرح بسازد.

مثلا:

چرا خداوند نماد عظمت یکی از پیامبران مرسل و مهمش را به آتش کشید؟

شاید بتوان گفت که نباید مجسمه حضرت عیسی را می ساختند، ولی در مسیحیت ساختن مجسمه ممنوع نیست و در هرکلیسا مجسمه کوچک و یا بزرگی از حضرت عیسی وجود دارد. علاوه برآن در امریکا اکثر رسانه ها متهم به ترویج غیر مستقیم ناباوری هستند. به همین خاطر مذهبی ها با کارهای از این قبیل اظهار وجود و ابراز هویت می کنند. موقعیت پررفت و آمد مجسمه امید و افتخار به مومنان و معتقد ها می بخشید. پس چرا خداوند مومنان را دلسرد، ناامید و مایه تمسخر دیگران می سازد؟

چرا خداوند با به آتش کشیدن مجسمه پیامبرش موجب استهزای او می شود؟

اگر بگوییم که رعد و برق یک حادثه طبیعی است و ارتباطی به خدا ندارد، پس چرا خداوند را "قادر متعال" می دانیم؟ و چرا در خشکسالی ها دعای باران می خوانیم.

اگر خداوند بر حوادث طبیعی تسلط دارد چرا مانع از مسخره شدن حضرت عیسی نشد؟ و اگر او تسلط بر طبیعت ندارد آیا چنان خدای ضعیفی که نمی تواند آبروی پیامبرش را حفظ نماید شایسته اطاعت و پرستش است؟

و چرا های بسیار دیگر..

خبر مربوط را در اینجا بخوانید
http://www.telegraph.co.uk/new...

ویدیوهای مربوط را در اینجا ببینبد

http://www.youtube.com/results...

واژه های کلیدی

دين، عقايد و باورها
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جعفر رضا يی
  محترم اول در باره الله (ج) وحضرت عيسی (ع) مطالعه کن بعدآ بنويس :اين مجسمه يا بت است نه حضرت عيسی (ع) چون الله (ج) کافران و بت پرستان را دوست ندارد برايشان ثابت کرد
  خداوند، پروردگار من و شماست; او را بپرستيد (نه من، و نه چيز ديگر را)! اين است راه راست!; س‏ذللّه (51)
  هنگامى كه عيسى از آنان احساس كفر (و مخالفت) كرد، گفت: «كيست كه ياور من به سوى خدا (براى تبليغ آيين او) گردد؟» حواريان ( شاگردان مخصوص او) گفتند: «ما ياوران خداييم; به خدا ايمان آورديم; و تو (نيز) گواه باش كه ما اسلام آورده‏ايم. (52)
  پروردگارا! به آنچه نازل كرده‏اى، ايمان آورديم و از فرستاده (تو) پيروى نموديم; ما را در زمره گواهان بنويس!» (53
  و (يهود و دشمنان مسيح، براى نابودى او و آيينش،) نقشه كشيدند; و خداوند (بر حفظ او و آيينش،) چاره‏جويى كرد; و خداوند، بهترين چاره‏جويان است. (54)
  (به ياد آوريد) هنگامى را كه خدا به عيسى فرمود: «من تو را برمى‏گيرم و به سوى خود، بالا مى‏برم و تو را از كسانى كه كافر شدند، پاك مى‏سازم; و كسانى را كه از تو پيروى كردند، تا روز رستاخيز، برتر از كسانى كه كافر شدند، قرارمى‏دهم; سپس بازگشت شما به سوى من است و در ميان شما، در آنچه اختلاف داشتيد، داورى مى‏كنم. (55)
  اما آنها كه كافر شدند، (و پس از شناختن حق، آن را انكار كردند،) در دنيا و آخرت، آنان را مجازات دردناكى خواهم كرد; و براى آنها، ياورانى نيست. (56)
  اما آنها كه ايمان آوردند، و اعمال صالح انجام دادند، خداوند پاداش آنان را بطور كامل خواهد داد; و خداوند، ستمكاران را دوست نمى‏دارد.» (57)
  اينها را كه بر تو مى‏خوانيم، از نشانه‏ها(ى حقانيت تو) است، و يادآورى حكيمانه است. (58)
  مثل عيسى در نزد خدا، همچون آدم است; كه او را از خاك آفريد، و سپس به او د: «موجود باش!» او هم فورا موجود شد. (بنابر اين، ولادت مسيح بدون پدر، هرگز دليل بر الوهيت او نيست.) (59)
  اينها حقيقتى است از جانب پروردگار تو; بنابر اين، از ترديد كنندگان مباش! (60)
  هرگاه بعد از علم و دانشى كه (در باره مسيح) به تو رسيده، (باز) كسانى با تو به محاجه و ستيز برخيزند، به آنها بگو: «بياييد ما فرزندان خود را دعوت كنيم، شما هم فرزندان خود را; ما زنان خويش را دعوت نماييم، شما هم زنان خود را; ما از نفوس خود دعوت كنيم، شما هم از نفوس خود; آنگاه مباهله كنيم; و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم. (61)
  اين همان سرگذشت واقعى (مسيح) است. (و ادعاهايى همچون الوهيت او، يا فرزند خدا بودنش، بى‏اساس است.) و هيچ معبودى، جز خداوند يگانه نيست; و خداوند توانا و حكيم است. (62)
  اگر (با اين همه شواهد روشن، باز هم از پذيرش حق) روى گردانند، (بدان كه طالب حق نيستند; و) خداوند از مفسده‏جويان، آگاه است. (63
  بگو: «اى اهل كتاب! بياييد به سوى سخنى كه ميان ما و شما يكسان است; كه جز خداوند يگانه را نپرستيم و چيزى را همتاى او قرار ندهيم; و بعضى از ما، بعضى ديگر را -غير از خداى يگانه- به خدايى نپذيرد.» هرگاه (از اين دعوت،) سرباز زنند، بگوييد: «گواه باشيد كه ما مسلمانيم!» (64)
  اى اهل كتاب! چرا درباره ابراهيم، گفتگو و نزاع مى‏كنيد (و هر كدام، او را پيرو آيين خودتان معرفى مى‏نماييد)؟! در حالى كه تورات و انجيل، بعد از او نازل شده است! آيا انديشه نمى‏كنيد؟! (65)
  شما كسانى هستيد كه درباره آنچه نسبت به آن آگاه بوديد، گفتگو و ستيز كرديد; چرا درباره آنچه آگاه نيستيد، گفتگو مى‏كنيد؟! و خدا مى‏داند، و شما نمى‏دانيد. (66)
  ابراهيم نه يهودى بود و نه نصرانى; بلكه موحدى خالص و مسلمان بود; و هرگز از مشركان نبود. (67)
  سزاوارترين مردم به ابراهيم، آنها هستند كه از او پيروى كردند، و (در زمان و عصر او، به مكتب او وفادار بودند; همچنين) اين پيامبر و كسانى كه (به او) ايمان آورده‏اند (از همه سزاوارترند); و خداوند، ولى و سرپرست مؤمنان است. (68)
  جمعى از اهل كتاب (از يهود)، دوست داشتند (و آرزو مى‏كردند) شما را گمراه كنند; (اما آنها بايد بدانند كه نمى‏توانند شما را گمراه سازند،) آنها گمراه نمى‏كنند مگر خودشان را، و نمى‏فهمند! (69)
  اى اهل كتاب! چرا به آيات خدا كافر مى‏شويد، در حالى كه (به درستى آن) گواهى مى‏دهيد؟! (70)
  اى اهل كتاب! چرا حق را با باطل (مى‏زميزيد و) مشتبه مى‏كنيد (تا ديگران نفهمند و گمراه شوند)، و حقيقت را پوشيده مى‏داريد در حالى كه مى‏دانيد؟! (71)
  و جمعى از اهل كتاب (از يهود) گفتند: «(برويد در ظاهر) به آنچه بر مؤمنان نازل شده، در آغاز روز ايمان بياوريد; و در پايان روز، كافر شويد (و باز گرديد)! شايد آنها (از آيين خود) بازگردند! (زيرا شما را، اهل كتاب و آگاه از بشارات آسمانى پيشين مى‏دانند; و اين توطئه كافى است كه آنها را متزلزل سازد). (72)
  و جز به كسى كه از آيين شما پيروى مى‏كند، (واقعا) ايمان نياوريد!» بگو: «هدايت، هدايت الهى است! (و اين توطئه شما، در برابر آن بى اثر است)»! (سپس اضافه كردند: «تصور نكنيد) به كسى همانند شما (كتاب آسمانى) داده مى‏شود، يا اينكه مى‏توانند در پيشگاه پروردگارتان، با شما بحث و گفتگو كنند، (بلكه نبوت و منطق، هر دو نزد شماست!)» بگو: «فضل (و موهبت نبوت و عقل و منطق، در انحصار كسى نيست; بلكه) به دست خداست; و به هر كس بخواهد (و شايسته بداند،) مى‏دهد; و خداوند، واسع ( داراى مواهب گسترده) و آگاه (از موارد شايسته آن) است. (73)
  هر كس را بخواهد، ويژه رحمت خود مى‏كند; و خداوند، داراى مواهب عظيم است.» (74)

  • ملا حبیب الله آخوند

   تو اینجا چی میکنی؟ باز شروع کردی به موعظه؟ جواب سوالات من و جاوید را ندادی و گریختی و آمدی اینجا موعظه میکنی. از تکنولوژی غیر مسلمانان هم که استفاده میکنی، حرام نیست؟ در ضمن آتش گرفتن این مجسمه هیچ ربطی به دین ندارد. یک مجسمه بوده که از مواد اشتعال زا تشکیل شده بوده و مسلم است که آتش میگیرد. اگر مجسمه تو هم میبود باز آتش میگرفت ملا صاحب.

 • سلام و احترامات
  خواننده محترم اين سايتها حتمآ باز کرده مطالعه نمايد
  سا ئینس گواه حقیقت قرآن مجید شده متن رامطالعه کنید
  http://www.ustadfaizi.com/index.htm
  http://www.google.ru/search?hl=ru&a...

  • ملا حبیب الله تازی زاده در مسجد

   لطفا تماشا کنید

   http://iranianuk.com/article.p...

  • برای آرامش ملا حبیب الله آخوند

   امیدوار هستم که بهشت نصیبتان گردد و همراه گل بدین حکمتیار، سیاف، آصف محسنی، ملا عمر، بن لادن، خمینی، خامنه ای و دیگر ملایان و جنایتکاران اسلامی در یک مکان در بهشت زندگی کنید. امیدوار هستم که ملای مسجدی که لینکش را در نوشته های ذیل گذاشتم با شما هم خانه نشوند تا خدای ناکرده برایتان مشکلی پیش نیاید. انشا الله

   http://iranianuk.com/article.p...
   http://www.zandiq.com/pandiq/0...

  • فهيم یهودزاده
   اين همان مردکه است که پيشش يکسال بودی؟من فکر نميکردم که حتا به افتخار خودتان را فلم برداری ميکنين

  • حبیب الله

   من که مسجد نمی روم. تو استاد دینی هستی، فکر کنم که تو از طفولیت در مسجد بودی، بنابراین شکی در این نیست که این طفل خودت هستی. آن ملا هم استادت است که قرآن را به تو یاد داده.
   این تبلیغاتی که در همه جا میکنی از چه کسی یاد گرفتی؟ از همین ملا و امام جماعت یاد گرفتی حبیب الله جان تازی زاده.

  • حبیب الله تازی زاده

   تو هرچی داری از همین یهودیت داری. یعنی اسلام کاملا از یهودیت کاپی شده و هر دو ادیان سامی و جاهل هستند.
   فعلا یهودی ها جنایت هایشان را به مسلمانان داده اند. سنگسار از همین یهودیت گرفته شده.

   به نظر من، اسلام و یهودیت بسیار به هم نزدیک هستند. اما یهودیت بسیار بهتر از اسلام است.
   حتی اگر من یهودی زاده باشم، برای من بهتر از مسلمان بودن است.

   هیچ مارک و تاپه ای به من نمی چسبد، اگر من به تو میگویم تازی زاده، اسناد و شواهد نشان میدهد که تو تازی زاده هستی و به نسل قبل از تو تجاوز شده و تو بدنیا آمدی، شاید در عربستان در مسیر حج بوده باشد

  • فهيم یهودزاده
   حالا خودت از سخنانت انکار ميکني وسر گذشتت را ميخواهی با لای ديگران تهمت کنی تا ديروز با سرگذشتت افتخار ميکردی حالا چرا شايد که مردکیت را تبديل کردی جوانتررا پیدا کردی خوب این کار توست .واگر نه باز دعوا میکنی که ان جایم شخصی است دلم به هر کسیکه شود میدهمش....

  • فهيم یهودزاده
   در اسلام لواطت کاران را يعنی فاعل و مفعول را سنگسار ميکنند به همين خاطر است که اسلام را بد ميبيني ميخواهی که خودت با مردکيت سنگسار نشويد زنده بمانی . وميدانم مرکيت يهود است به همين خاطر است که ميگويی يهود از اسلام کرده بهتر است ...

  • ملا حبیب الله تازی زاده

   تشکر از اینکه خودتان اقرار نمودید که سنگسار جزو قوانین اسلام است! آیا میدانید که سنگسار هم نوعی جنایت است و همچنان غیر انسانی است؟
   سنگسار یک عمل وحشیگری و دور از انسانیت است. بنابراین اگر اینطور باشد، شما باید بخاطر مفعول و فاعل بودن حتما سنگسار شوید. بسیار متاسف هستم ملاصاحب دارای چنین دین غیرانسانی هستین و مطابق این دین واپس گرا باید سنگسار شوید.
   حتما راجع به سنگسار، اندک اطلاعاتی به شما خواهم داد.

   فیلم سنگسار ثریا را در لینک پائین و در قسمت آوا و نما تماشا کنید

   http://www.kavehsara.com

  • ملا حبیب الله تازی زاده مفعول

   اگر کسی اندک انسانیت در وجودش باشد، با تماشا کردن فیلم سنگسار زن بیگناه در لینک ذیل، حتما گریان کرده و اسلام چرکین و غیر انسانی را ترک خواهد کرد. البته شکی در این نیست که اسلام دین اجداد شماست (اعراب تازی) و شخص شما ملاصاحب نمیتوانید دین پدرانتان را ترک کنید.

   بالای لینک ذیل کلیک کرده و به بخش آوا و نما رفته و فیلم را تماشا کنید، اگر انسان باشید، حتما گریه خواهید کرد.

   http://www.kavehsara.com

  • ملا حبیب الله تازی زاده و مفعول

   اگر کسی اندک انسانیت در وجودش باشد، با تماشا کردن فیلم سنگسار زن بیگناه در لینک ذیل، حتما گریان کرده و اسلام چرکین و غیر انسانی را ترک خواهد کرد. البته شکی در این نیست که اسلام دین اجداد شماست (اعراب تازی) و شخص شما ملاصاحب نمیتوانید دین پدرانتان را ترک کنید.

   بالای لینک ذیل کلیک کرده و به بخش آوا و نما رفته و فیلم سنگسار ثریا را تماشا کنید، اگر انسان باشید، حتما گریه خواهید کرد.

   http://www.kavehsara.com

 • باآمد تغییر نام افغانستان به خراسان
  حقیقت چیست؟ به‌نام حقیقت، به‌نام حق سلام حرف حق گفتن جرم است است؟ تا زمانی که بیگانه پزیر نباشیم بیگانه حضورندارند
  نگاه به فاشیستان قبیله که از نام اسلام استفاده کردند
  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند
  از زبان خود پشتون ها بشنویند که میگویند

  ما از اقوام یهود هستیم با معلومات بیشتر

  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند
  http://www.youtube.com/watch?v=_6Ue...

 • اقای ســـــردبير سايت وابســــته [ کابل پرس? ] !!
  جای شرم ، خجالت ، سرافگنده گی و خفت است که تو خود را افغان و جز ملت غيور
  افغانستان معرفی و گه گه بخاطر افغانستان اشک تمساح را از چشمان کم ديد خود جاری ساخته ، اقای مير هزاره چگونه ، با کدام ارزش های ژورناليتيک ادمک پليد ، کثيف ،
  هرزه ، اوباش ، مزدور ، احمق ، خصم را بنام [ abdullah] عبدالله که هرگز عبد الله
  نبوده بلکه دشمن الله ، دشمن افغان و افغانستان ، دشمن انسانيت و از نسل خبيثه ميباشد
  اجازه ميدهيد که عليه مردم افغانستان ، مليت بزرگ و با عظمت افغانستان ، مليت که دايمأ محافظ وطن بوده در تمام تبصره ها تبليغات که از دستگاه استخبارات اسرايل [ musst] برايش وظيفه داده شده که گويا مليت پشتون از تبار بن اسرائيل است ؟؟
  خوب اين انها از تبار بن اسرائيل که در زمان رسالت حضرت موسی « ع» قوم بن اسرائيل پراگنده شده ۸۰۰۰ هزار سال گذشته و اما کمتر از ۷۰۰ سال قبل مليت هزاره از مغلستان به افغانستان در قشون چنگيز جبار وارد افغانستان گرديده و بايد وزارت خارجه مغلستان نيز بر اين يم مهاجرت انکارناپذير تحقيق نموده. اقای مير هزار ميدانم که اين مطلب نشر نه ميگردد . بخاطر انسان افغان ، رنج های ان ، درد های ان بگذاريد مليت های پشتون ، تاجک ، هزاره ، ازبک ، ترکمن ، بلوچ ، نورستانی ، که ديگر با هم مخلوط گرديده برابر ، برادر زيست نمايند اگر شما تبصره اين مزدور ايران اين خبيث عبدالله را حذف نه کنيد جمعأ يک هزار انسان افغان هم از پشتون ، تاجک ، هزاره ، ازبک اين تبصره را به رياست جمهوری ، پارلمان ، ستره محکمه ، وزارت اطلاعات وکلتور و ثارنوالی گسيل انگا شما به اين توهين بزرگ ملی جواب گو خواهيد بوديد اگر نه در تمام سايتها هويت شما را افشا ه ساخته . تشکر . جلال بايانی ـــ سويدن

 • جعفر رضايي عزيز!
  خداوند وعده ياري پيامبران و كساني را داده است كه دين خدا را ياري كنند. وعده ند اده است كه از پندارهاي ما راجع به دين خدا حمايت كند. اگر شما مجسمه اي از مواد قابل اشتعال بسازي چه آن مجسمه تصوير شيطان باشد و چه تصوير عيسي، باز هم در اثر صاعقه (يا به تعبير عجيب شما الماسك) آتش خواهد گرفت. خداوند تعهدي ندارد كه براي حفظ بناهاي بشري فقط از اين رو كه آنها نمادهاي مذهبي اند اقدام خدايي كند. خداوند بارها و بارها -بيرون از شمار- جان مومنان و حتي غير مومنان را نجات بخشيده است و مي بخشد. بيماران اميدوار را شفا مي دهد و هر لحظه و هر دم مي توان اثر صنع خداوند رحمان را در زندگي خود و ديگران ديد. اينها آيات خداوندند. نيازي نيست كسي وجود خدا را براي ما ثابت كند. نظر در همين آيات كافي است كه ايماني قوي را برانگيزد. خداوند تعهدي نسپرده است كه خيالات ما را هرچند ما آن ها را مقدس فرض كنيم، پشتيباني كند. آري از خداوند فقط بايد انتظار كار خدايي داشت. قرار نيست خداوند به جاي بشر زندگي كند. اين من و شما هستيم كه بايد زندگي خود را مطابق سنت هاي الهي در جهان خلقت و جهان انسان سامان دهيم.

 • افغان یا اوغان یا پشتون این سه تا نام یک است ما می توانیم افغانستانی باشیم نه افغان میخواهد که هویت اقوام مختلف سرزمین مانرا نادیده بگیرد و همین هویت تحمیلی نا روای(اوغان) را بالای ساکنین سرزمین مان باز تحمیل کنند.به کسانیکه از قبایل پشتون نیستند دیگر تحمل این هویت برای شان ننگ است برینکه.حالا به همه روشن گردیده که اوغان یعنی تروریست، اوغان یعنی تولید کننده ای تریاک، اوغان یعنی فاشیستان قبیله،اوغان یعنی طالب فرزندا ن نا مشروع آی اس آی پا کستانی بی فرهنگ واعراب وحشی که در سوف های توره بوره تولید وبه .........
  شما اوغان ها یک مردمی خود فروخته است بهمن دلیل تا دیرنشده هفت و هشت الایت پشتونها از نقشه سرزمین ما حزف شونده تا مردمی ما یک زنداگی انسانی داشته باشد دوصد هفتاد سال میشود که شما اوغان ها در این سرزمین حاکمیت کرده اند بجزدزدی و خیانت چه کرده اند ؟چرا مردمی غیر اوغان حق سیاسی نه ،دارنده ؟آیا مردمی غیر پشتون از این سرزمین نیست ؟و با آمد حزف هفت الایت پشتونها بگانه
  پراستان ومزدور که مردمی بیچاره ما یک زنداگی انسانی داشته با شند ........................بگذار یک چیزیرا برایتان درست تعریف کنیم

  وقتیکه ما میگویم فارسی زبان هستیم

  یعنی هزاره تاجک وجود ندارد

  همه یک فارس هستیم این دشمنان

  ما است که میگویند این هزاره است

  واین تاجک است یعنی میخواهند که تفرقه

  اندازی کنند که فارسی زبانها را پارچه پارچهکنند

  khub migoyend ke ein pansheri ast wa ein mazari ast wa ein harati ast yane tajik ha ra eintawari parcha porcha mikunend wa hazara ha ra migand ke ein bamyane ast wa ein az ghazni ast wa eintori tafraqa andazi mikunend wa az mazhab ma tajikan bar alia ham zaban hai aziz man astifada mikunend basyar metawaji ein begana perastan bashind ham watan hai farsi zaban ya azbak ya turkmen wa etahad yak porchake khuda hefz kunim

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس