صفحه نخست > دیدگاه > موریانه پایه های خلافت جهانی اوغانی را کاویدن گرفت!

موریانه پایه های خلافت جهانی اوغانی را کاویدن گرفت!

khan
سه شنبه 18 جون 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جهان اسلام حکمروایی اموی , عباسی, عثمانی رازیرنام خلافت های اسلامی پشت سر گذاشته است ,در حالیکه خلافت اسلامی مختص به خلفا اربعه و از ان به بعد کسی شایسته این مقام و القاب نبوده و خلفا هم شرط و شروطی داشته وعمده ان سالم بودن روحی و جسمی , باسواد بودن , عدل و انصاف داشتن, مبرا از تعصب قومی و نژادی , عمل کردن به کتاب الله و سنت رسول اکرم ص .... پس می توان گفت این همه خلفا تقلبی ما بعد, از نام ایل و قوم بخصوص فرمانروایانی بیش نبوده اند.

شکل گرفتن خلافت های اسلامی در دایره قوم و تبار ," تجربه انگریز ها در رابطه به اوغان که بار بار وی را برای مقاصدش در راس هرم قرار داد, تا انجا که در نواحی پکتیا بزرگ , محل ایکه در ان طرفدارن بیشماری داشتند , طفل یتم دست پرورده شانرا بنام اوغان اصیل, نوه فلانی, از بطن فلانی..., میخواستند بر شانه های ملت ما سوار و افتخار دیگری رابر لوح این قوم شمشیر زن حک نمایند " وخود پرستی و قبیله گرایی اوغان, دست مایه شد برای جیره خواران انگریز , چین .. (جنرالان بی دین پاکستانی) تا در جهت مقاصد پلید شان , قبیله جاهل را در قطار اموی , عباسی و عثمانی صاحب امیرالمومنین وخلافت اوغانی بسازند , روشن است که هم پیمانان مغرض پنجاب, نوکران امریکا و اسرائیل ( عرابی های وهابی) نیز با انان همگام شدند .

این صحنه سازی بمانند ان بود که تر ه کی بابا را شاگردان و هم قبیله یی هایش بنام نابعه شرق, رهبر خردمند , روح القدوس... در قطار پیشوایان سوسیالیزم بالا برده , کاشانه رهبر کبیر را به موزیم پیشوا کارگران و دهقانان ارتقا ,زادگاهش ناوه غزنه را به "سور کلی یا سور گردا " مسما , رساله های شانرا سخاوتمندانه بنام نامی او هدیه کردند و" نابغه سالخورده دایم الخمرهم از تهی دل " زحمت یدک کشیدن این همه القاب بزرگ را قبول زحمت نموده بودند.

ولی ملا یک چشمه بیسواد و بی خبر از دنیا را شورا مخفی مسلمانان جهان بر مسند "خلافت المسلمین" انتصاب و هر چه افتخار, شهرت و القاب بود را بر سر و رویش افشاندند , بنا بر خوی و بوی اوغانی ملاعمرهم بی میل نبود تا خلافت جهانی اوغانی به نام او رقم بخورد وقندهار پر از تریاک , چرس... را در قطار مدینه , بغداد و قسطنطنیه صاحب شهرت جهانی نماید , شاید از همین باور ها بود که تصمیم شورا مخفی مسلمانان خارجی بلخصوص تازه مسلمان های وهابی و قادیانی را از دل و جان پذیرا شد.

پندارهای خلافت جهانی بود که ملا کور را بخود غره و فکرمیکرد جهان اسلام از اوعالم ترکسی را سراغ ندا شته است , پس باید همه تابع امر و نهی امیر المومین اوغانی باشند ازهمین ناحیه لادن را گاهی سر زنش و متوجه مسوولیت وبیعتش میساخت زیرا خلافت قهار جهانشمول دیگری را در زیر ریش ملا اوغان بنیاد نهاده ومستقلانه عمل میکرد.

گاهی هم که سفیر سعودی در مواردی خلیفه را تهدید , امیر مومنان از تمرد عرابی خون گرم و از جواب عاجز , مجبور مجلس را ترک , اب سرد بر سر و گردنش پاشیده و اوغانوالی را دلیل فروکش کردن خشم مقام خلافت عنوان مینمود نه گل روی " درهم" را ,اما بخت با پاکستانی ها یار بود زیرا خلیفه واصحاب کرامش اطاعت بی قید و شرط انانرا بر خود واحب میدانستند چرا که ایشان اولین کسانی بودند که دست ملا عمر ناقص الاعضاء را بعنوان بیعت بوسه زده و امیرالمومنین خطابش داده بودند , رسم اوغانی هم به پاس داشتن خالق خود انگریز و پاکستان توصیه ها کرده است .

غرض ازنبشته حاضر اینست که پاکستان این روز ها در مسیر انتخابات قرار دارد و حکیم اله مسعود, پتان مغاره نشین , ازوزیرستان شمالی سر وصدا های را در رسانه های جهانی براه انداخت گویا :

انتخابات سنت کفار و در منافات با اسلام قرار دارد !

جمهوریت مردم را از هم جدا!

دولت ها را از هم دور میسازد!

تنها امارت اسلامی جهانشمول طالبان بهترین اداره بر کل جهان است !

از اینکه در گذشته ها خود, طالب پاکستانی را جدا از طالب اوغانی با خواست ها و سیاست های متفاوت معرفی کرده بود, پس این نشان دهنده انست که پایه های خلافت جهانی اوغانی را موریانه ای از دامنه های کوه سلیمان کاویدن گرفته است ,درحقیقت همتباری ملا عمر خودرا مستحق و رقیب خلافت امت مسلمه معرفی داشته است گرچه مولانا شمس الرحمن و فضل الرحمان در تلویزیون ها ظاهر وانتخابات و جمهوریت را اسلامی وحق مردم ,اخلال گرانرا دشمن هر دو خواندند.

ولی به باور این حقیر قضیه را باید جدی پنداشت چرا که ملا عمر و مقام اش را به چالش کشانیدن کاریست نابخشودنی,احساسات برانگیز وغیرقابل قبول برای قبیله دراینطرف دیورند زیرا امیرالمومنین اولی زنده وازسوراخ کوه های کویته "جایکه قوا انگلیس ها دور از دید مردم پاکستان در ان جابجا ست " جامعه انتحاری و انفجاری را سوق و اداره باعث را حت امت مسلمه جهان میگردد اما همتباری خود او از زیر زنخ اش خلافت را به جولانگاه نهروان دیگری می طلبد .

پس منتظر باید بود تا دیده شود که در یک اقلیم دو خلیفته المسلمین اوغانی خواهد گنجید یا خیر!!!

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس