صفحه نخست > دیدگاه > بخشی از قانون شکنی های محمد اسحاق الکو لوى څارنوال افغانستان

بخشی از قانون شکنی های محمد اسحاق الکو لوى څارنوال افغانستان

عبدالقديم هوشنگ
دوشنبه 3 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

نامه سرگشاده به مقام محترم لوی حارنوال ج.ا.ا.!

السلام عليكم و رحمت الله و بركاتة

محترما : اینجانب که شهرتم در فوق ذکر گردیده راجع به جعل کار انجمن مستقل وکلای مدافع افغانستان به تاریخ 21/6/1392 راجع به شکایت که از انجمن مستقل وکلای مدافع ولت و كوب آنها و ضربات چاقو بر بدن من و بعداً عزل اينجانب با ترتيب اسناد جعلي آنها و عملکرد ریاست حارنوالی زون غرب داشتم عریضه را ترتیب و به مقام محترم شما ارایه نمودم تا شما احکام فرمائید ، که بعدا سکرترشما به اسم (عطا) به من گفت دیروز لوی حارنوال صاحب که یک ساعت با روح الله قاری زاده ملاقات خصوصی داشتند بعداً لوی حارنوال صاحب به من هدایت دادند که اقای قاری زاده رفیق شخصی من است هرکس راجع به ایشان عریضه اورد ان را قید کن و از من احکام نگیر، حتی که قضیه قتل بوده باشد وبعداً بنابر هدایت شخص شما دوسیه از ریاست حارنوالی زون غرب به ریاست تحقیق لوی حارنوالی واصل گردید حال موقعیکه من به انجا مراجع میکنم برای من معلومات نمي دهند و حالت مي تفاوتي اختيارمي كنند و بعد در آنجا هم اعمال نفوذ كرده و میگوید که بنابر هدایت شفاهی لوی حارنوال صاحب دوسیه باید مسکوت بماند واظهارمیدارند که بنابرهدایت شفاهی لوی حارنوال صاحب و رئیس صاحب تحقیق که گفته اند از آقاي قاري زاده وافراد وی تحقیق بعمل نیاید و بعداً دوسیه را باز با اعمال نفوذي كه داشتند دوسيه را به رياست ارتشاء و فساد اداري ارسال داشتند، من که یک شخص مطرح در کشور هستم و همه مطالب من در روزنامه هاي به نشر مي رشد و اكثر شبها در تلويزيون ها بعنوان كارشناس مسائل سياسي موضوعات را تحليل و حلاجي مي كنم، كه حقوق من اينگونه توسط شما و افراد شما رايگان زير پا گذاشته ميشود، واي بر حال كساني كه چنين ملاحظات من را ندارند، وقتيكه شما بعنوان مجري اول قانون ، حقوق افراد و اشخاص ضعيف جامعه را اينگونه پايمال و جانبدارانه حق را به باند هاي قدرت و مافيائي بدهيد، پس بايد گفت كه بهار اين ملت و بهار قانون بايد گريست.

جناب آقاي الكو اينگونه عملكرد ها دل عدالت را بدرد مي آورد، خاك در چشم مرود مي زند و اشك در چشم سنگ مي نشاند، من كه در مدت زمامداري شما در لوي حارنوالي صدها بار عريضه آورده ام و صد ها بار تقاضاي ملاقات با شما را داشتم كه موفق نگرديدم، با وجود اينكه من يك وكيل مدافع ، تحليلگر سياسي ، و صاحب چندين اثر كتاب و فلسفه دان هستم، كه صد ها بارآمده نتوانستم شما را ملاقات كنم و يا عريضه اي را به خدمت شما ارائه نمايم، پس در اين صورت آن بيوه زنان ، يتيمان و بيچاره گان درد رسيده اي كه به اميد به دروازه شما مي آيند، چگونه مي توانند داد خود را به شما برسانند، من بارها ديده ام كه حتي عريضه آنها را كسي تسليم نمي شود، و بارها كه من به آنجا رفته ام ، ملاحظه نموده ام، كه جز اربابان قدرت و زورمندان كس ديگري به داخل دفتر شما راه پيدا نكرد.
حالا كه شما جانبدارانه از انجمن وكلاي مدافع جعل كار و غلدوريكه بر علاوه لت و كوب سه ضربه چاقو بربدن من وارد نموده اند و اسناد آن در داخل دوسيه موجود است، شما از چنين افرادي جانبداري مي كنيد، پس بفرمائيد كه من عرض حال خويش را ديگر به كجا ببرم.

جناب عالي كه يك بچه سرباز 18 ساله به اسم اسدالله را كه خورد ضابط بوده به دفتر شما مراجعه و بعداً او را بحيث حارنوال، دريم بريدمل تعيين بست و در مدت يكسال اين بچه خوردسال چهاربار از شما ترفيع فوق العاده مي گيرد كه چندي قبل بحيث حارنوال نظامي در بست دگروال ايفاي وظيفه مي نمود كه فعلاً آزاد در كنار شما است، اين درحاليست كه اكثراً افسران و درجه داران وطن ما دهها سال در خدمت مردم بوده در جنگها شركت مي كنند، معلول و معيوب مي شوند و عده جان عزيزشان را است دست مي دهند و بازهم در مدت 10 الي 15 سال نمي توانند يك رتبه بگيرند، كه همين مورد شايد شما اطلاع نداشته باشيد در خود لوي حارنوالي هم همه اي برپا نموده است، و مردم افغانستان از شما چنين توقع اي را نداشته و ندارند، حتي عبدالجبار ثابت كه بحيث لوي حارنوال ايفاي وظيفه مي نمود و 3 روز را براي ملاقات براي مردم اختصاص داده بود كه متأسفانه شما همان برنامه را از بين برده ايد، ، غربا، يتيمان ، بيوه زنان و مظلومين هيچ دسترسي به شما ندارند.

جناب آقاي الكو جانبداري دعوي از يك طرف كه داراي امكانات بوده باشد، و يا بر مسند قدرت نشسته بوده باشد در مقابل مظلومين و بيچاره گان در كجاي يكي از مواد قوانين تصريح شده است؟

من در اين مورد قبلاً عريضه اي را ترتيب يكي را عنواني مقام محترم رياست جمهوري ، ديگري را برياست محترم كميسيون سمع شكايات مشرانوجرگه و ديگري براي كميسيون سمع شكايات ولسي جرگه ميخواستم ارائه نمايد، كه بعد از مشوره با يك تعداد از دوستان از جمله محققين و دانشمندان به اين نتيجه رسيديم كه اول نامه اي را به جناب عالي بفرستيم و عرض حال خويش را براي شما بازگو كنم، درصورت عدم توجه جناب عالي بعداً ناگزير دست به عرايض به مقامات ديگري بزنم.

جناب آقاي الكو! انجمن وكلاي مدافع بدون هيچگونه دليل و مدركي دست به ترتيب اسناد جعلي و سي دي جعلي زده بخاطر منافع شخصي خويش مرا سلب صلاحيت نموده، و بعداً ما را مورد لت و كوب قرارداده و با ضربات چاقو مرا مجروح ساخته اند، با وجوديكه از اين قضيه چهار ماه سپري مي شود، براثر جانبداري جناب عالي دوسيه نسبتي من را غير قانوني به رياست ارتشاء و فساد اداري ارسال داشته اند، بناءً از مقام محترم شما تمنا دارم تا هدايت فرمائيد دوسيه را دوباره به رياست تحقيق لوي حارنوالي ارسال و مجرمين از جمله نصير ، روح الله، سجاد و غيره را تحت توقيف قرارداده تا پروسه تحقيقات تكميل و دوسيه به محكمه ارجاع گردد.

كاپي به مطبوعات
نوت :- هنوز عرايض را به مراجع ذيربط ارسال نداشته، منتظر عكس العمل شما در اين زمينه ميباشم.
و من الله توفيق
عبدالقديم هوشنگ

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • سلام ! خدا به همه مردم افغانستان پیش از عمر وروزی عقل نصیب کند . از خودم گرفته تا دیگران که خودرا اهل قلم مینامند . آخر درکجای دنیا دیدی که گرگ گوسفند بزاید؟؟؟؟ مگر در قران نخواندی برو یک ملای مسلمان پیدا کن نه ملای رشوت خور . ازش بپرس بگو درقران چیزی در مورد خبیثها درقران اشاره شده انشاالله که ملا صاحب برایت میگوید . الخبیثات للخبیثین . مردهای خبیث وبد کاره با مردهی خبیث وبد کاره خوب جورمیایند . اما درمورد کابینه دولت مزدور بیشتر صدق میکند این آیه مبارکه . آیا آدم صالح در کنار انسانهای بیدین ووطنفروش میتواندوظیفه اجرا کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ همگی ما خیلی کم عقل هستیم هنوزهم ازاین وطنفروشان توقع عدالتخواهی داریم .

  • مردم ما حافظه خود را به کُلی از دست داده اند.
    باز هم میروند عقب همین جنایتکاران معروف و برای شان رای میدهند.
    پس همین دیگ و همین سرپوش با هم جور میایند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس