صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > یاداوری نسل کشی هزاره توسط جنایتکاران جنگی احمد شاه مسعود، عبدالرب رسول سیاف (…)

یاداوری نسل کشی هزاره توسط جنایتکاران جنگی احمد شاه مسعود، عبدالرب رسول سیاف و متحدان آنان

به روایت عکس و تصویر
دوشنبه 10 فبروری 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

در 10 و 11 فبروری سال 1993 در منطقه ی افشار شهر کابل، حکومت مجاهدین و متحدانش هزاران تن از زنان، کودکان و مردان هزاره را کشته و مجروح کردند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • کشتن افراد بیگناه در هر دین و مذهبی حرام است ولی این هزاره ها درآن مقطع از زمان در غرب کابل چنان وحشت آفریده بودند که هرگز تاریخ بیاد ندارد، وحشت و بربریت مزاری و افراد آن بیم و هراس و اختناق وحشتناکی بر فضای کابل و بر شهروندان آن ایجاد کرده بود و کسی حتی جرآت نمیکرد که از پل باغ عمومی بسوی دهمزنگ و غرب کابل رهسپار شود چه خانواده های نجیبی که در غرب کابل طعمه بربریت و جنایت افراد پلید و خونخوار مزاری علیه لعنه شدند و نامشان از کره زمبین محو گردید، رقص مرده، آتش زدن زنده انسانها، بریدن گوشها ، بینی و سیینه های زنان و تجاوزبه عنف و چور و چپاول وغارت و سربری و هزاران جنایات دیگر همچون میخ کوبیدن بر سر مردم و حتی کودکان معصوم و خوراندن ادرار و مواد عایطه بالای مردم بیچاره اسیر و شکنجه های طاقت فرسایی که حتی جنایات طالبان و روسها و دیگر جانیان را تحت الشعاع قرار داده بود- برای قلع و قمع اینگونه جنایات بهت انگیز بایستی همینگونه عمل میشد، واین ها همه نتیجه همان جنایات هزاره هاست که تاریخ در دل خود جا داده است ، درست است که در فتح افشار زیاده روی هایی شده است ولی اگر اینگونه واکنش نشان داده نمیشد ، هزاره های وحشی و خونخوار مرعوب و زمین گیر نمیشدند_ همین افراد مزاری بیناموس ووطنفروش بود که با گلبدین خاین و مفعول و قاتل ملیونها انسان همدستان شدند و بعد ناموس های شان را زیر کیر طالبان وحشی و قرون اوسطایی خواباندند و همینگونه با دوستم و کمونیست ها همعنان شدند و مداخله علنی ایران و پاکستان را در امور افغانستان سبب گردیدند- بدون تردید استاد سیاف و احمشاه مسعود طلسم بربریت نیروهای زیر دار گریختگی مزاری ملعون را درهم شکستند و مردم را از شر این جرثومه های فساد و تباهی نجات بخشیدند- جرثومه هائیکه یک اشپش شان را بالای مردم چند ملیون افغانی میفروختند.

 • در این مرحله حساس که روند انتخابات سرتاسری در افغانستان در حال تکوین است و هزاره با اوغان و اوغان با تاجک و و ازبک و امثال آن دست باهمی باهم داده اند تا افغانستان چدید پی بریزند به نشر سپردن اینگونه موضوعات افتراق انگیز و کلیپ های کذایی که اکثرآ جعلی و قلابی هستند بجای اینکه اتحاد و همبستگی و آشتی ملی را باربیاورد ، بیشتر ازپیش آتش خشم و ملیت گرایی و تعصبات قومی را دامن خواهد زد و یکی را بجان دیگری خواهد افگند که به نظر مکن هرگز ثواب نبوده و بدون تردید دستهای گناهکار و خون آلوده آی اس آی را در عقب این توطئه ها نشاندهی میکند و بایستی جدا از نشر چنین نشرات تفرقه انگیز جلوگیری شود- من مطمئینم که نسل امروزین آن نسل دیروزی نیست بلکه در ماهیت فکری آن تغییراتی پدید آمده است و دشمنان شناس شده اند و میدانند که دشمنان همزیستی مسالمت آمیز مردم افغانستان دراین برهه از زمان چه میخواهند- گذشته ها گذشتند بیائید افغانستانی بسازیم و شرایطی در آن پدید بیاوریم که بتوانیم مجرمین جنگی را محکوم نموده به سزای اعمال پلید شان برسانیم - در جنگهای دهه های گذشته همه تیغ انتقام بر رخ یکدیگر به توطئه دشمنان و همسایه های نابکار افغانستان کشیده بودند و انها هیچکدام معصوم نیستند همه جواب یکدیگر را نه یکبار که صد ها مراتبه داده اند همه آنها محکوم هستند هزاره ها هم جنایات بیشماری کردند که در این جا لازم نیست ی به جزئیات آن اشاره کنم زیرا به همه معلوم است آنها هم بیگناه نبودند - به هرصورت به لحاظ خدا از این شرارت های جاهلانه دست بکشید با اینکار ها نمیشود جلو پیروزی کاندیدان انتخاباتی را گرفت هر کسی به قوم و دوستانش رای میدهند - اگر اخمد شاه مسعود محکوم است پس چرا رهبر همین هزاره ها با سازمان آنها تحت رهبری داکتر عبدالله متحد شده است.

 • مسعود با توسل به شیطنت و رذالت و تربیه سنگ های زنجیری مانند سیاف سید انوری سید بلیغ سید جاوید فکر کرد همیشه صدای عدالت طلبی و حق طلبی های هزاره های در بند و محروم را خاموش و حلقه زنجیر انحصار را تکمیل خواهند کرد مسعود با این تفکر با مزدورانش فاجعه افشار را خلق کرد ولی بیخبر ازینکه با خلق فاجعه افشار مردم بیشتر از بیش متحد شده و پوزه این انحصار طلب و مزدورانش را بخاک میمالد

 • حسین علی کربلایی اسم جنس است تقلبی است یا کدام خر سید مانند سید انوری سید جاوید یا سید بلیغ استی یا مزدور جنایتکار ان جنگی مانند سیاف محسنی یا مسعود استی که سند زنده و تاریخی را مانند حیوان خر به دروغ نسبت میدهی.

 • هیچ فرقی بین مزاری سگ صفت و مسعود خر قدرت طلب و سیاف پست وهابی وجود ندارد .... محقق همین حالا خایه مالی پنجشیری ها را میکند و خلیلی بعد از جاسوسی امریکایی ها در اختیار کوچی زاده یعنی اشرف غنی احمد زی قرار گرفته است اینها به فکر ما هزاره ها نیستند فقط در غم دالر و قدرت هستند لعنت بر این بی وجدان های بی ناموس ها

 • مسعود، سیاف، گلبدین، دوستم، مزاری، خلیلی، محسنی، ربانی، فهیم، انوری و دیگر آدمخواران قرن، تمامشان در حدی که توان داشتند کشتند و ویران کردن دو ستم روا داشتند. تمام اینان خاینان ملی و ننگ تاریخ ما هستند.

 • مه نعیم حیدری خر استم سگ صفت استم چرا که مدافع حقوق چندین ملییون انسان محروم را یعنی مزاری را توهین کردم وفرق ظالم متجاوزو مظلوم را ندانسته بودم.

 • همین دیگ و همین سرپوش باهم جور میاید.
  مردم افغانستان از گذشته هرگز نمی آموزند و هنوز هم از قاتلان
  65 هزار کابلی دفاع میکنند. باز گله هم میکنند که بر حق شان طلم میشود.

 • جناب حسین علی کربلائی ( تاجیک و سید یا هر بی ناموسی که هستی) !!!
  ما هزاره ها به پیش روی شما و تمام مردم افغانستان می گویم تو ( وامثال تو) اولاد زنا و بی ناموس در دنیا نباشد که اگر شما مدرک داشته باشید ولی نشان نمی دهید.

 • این یک حقیقت است که قمندانان و رهبران به نام جهادی کابل را ویران و مردم را ازار و ازیت دور از انسانیت کردند . مجاهدین اصلی انهای هستند که بعد از رفتن روسها و فتح کابل سلاح های خود را گذاشتن و دیگر همه شان تشنه قدرت بودند .
  ما ان افغانستان جدید را نمیخواهیم که به دست قاتلین و خاینین وحشی بنیاد گذاشته شود ، اول از همه باید همه ان خاینین را به دار اویزان کنند بعد برای ساختن افغانستان کنن .
  آنهای که میگویند با یاد کردن گذشته اینده خراب میشود ما ان اینده را نمی خواهیم که به دست قاتلین برادران ما ساخته شود البته انها افغانستان را پلان ندارد که بسازند فقط اینده خود را تظمین میکنند . هر کس که ان وحشت کابل را فراموش کنند ، جفا کردند در برابر ان فامیل ها و خانواده های که عزیزان خود را از دست دادن، و ان کس خاین ملی خواهد بود که بر وخشت و خاینین که در جنگ کابل دست داشتن پرده می اندازد

 • زنده ياد احمد شاه مسعود قهرمان را حاميان وهوا داران اين عكس ؛ جنايت كار جنگي ميخوانند، لطفا به اين چهره هاي نوراني ببنيد كه اگر اينها برهمهء كابل مسلط مي شدند چه بلايي بر سر مردم كابل مي آمد، بنازم آن جنايت كار جنگي را گه اين تفنگ بدستان مزاري را از افشار وحومهء آن از بيخ وريشه بر كشيد

 • براي قومگرايان راسيست هزاره اين چهره ها قهرمانان ملي بحساب ميروند و احمدشاه مسعود جنايت كار جنگي

 • عسکران بزک جنایتکار پنجشیری تمام اموال هزاره ها را غارت کردند و با خود به پنجشیر بردند. لعنت بر این جنایتکار و خاین ملی.

 • فشار و جنایت علی مزاری اشپش فروش
  جنگ افشار را پیروان و هواداارن شیعۀ هزاره مربوط علی مزاری به یک سوژۀ مظلومیت تبدیل کرده اند. آنها گمان می کنند که مزاری کثیف و حرام زادۀ نجس جنیاتکار با تمام سرگروپ های قاتل و اشپش فروش شیعۀ هزاره اش گناه و جنایتی را مرتکب نشدند. بریدن سینه های زنان کابلی که در مقر مزارسگ وحشی در علوم اجتماعی و در زندا کوتی گانی انجام دادند از یاد برده اد. سگا ای جنگی مزار یدر شهر کابل جنایاتی را مرتکب شدند که مثال آن در تمام تاریخ بشریت نیست. در کارتۀ سه کابل چهار دختر را که من نام های شان و فامیل و حل زندگی شان را نمی گیرم، در یک قرار گاه افراد مزار ملعون بندی بودند. قوماندان مزاری انها را وظیفه داده بود که آشپزی و پاک کاری کنند اما باید همیشه برهنه باشند. شهد عینی گفت وقتی دیدم این حالت را از خداوند مرگ خواستم و دعا کردم که افغانستان را از روی زمین نابود کند تا چنین چیزی را نبینیم. در کوتی گانی زندان مزاری در غرب کابل یکی از زندایان جان به سلامت برده قصه می کند که وقتی زندانی ها از تشنگی آب می خواستند، افراد مزاری می گفتند که ظرف آب کم داریم، دهنتان را باز کنید تا آب برای تان بریزیم. وقتی زندانی ها دهنشان را باز میکردند، این سگ های مزاری سگ به دهن آنها می شاشیدند. م بارها دیدم که زندانی را مجبور ساختند تا در تشناب فضلۀ انسانی را بخورند. یک راننده گفت که در مسیر حیرتان کابل، افراد مزاری افراد و حتی زنان و دختران مسافر را پیاده می کردند و بدرون اتاق نزد قوماندان میبردند، آنگاه قوماندان آلت تناسلی خود را بدست خود می گرفت و می گفت که آنقدر پول برایش بریزید تا خواب کند. یک قوماندان مزاری در راه بامیان چند عدد اشپش خود را به صد لک افغانی برای یک گوسفند فروش فروخت . وقتی در قرار اه دیگر اشپش نزدش نبود، صد لک افغانی دیگر هم جریمه شد. مزاری و پیروان او جنایتکارانی اند که تاریخ هر گز فراموش نمی کند. در افشار هیچ غیر نظامی مزاری که هواداارن مزاری آنرا هزاره های می گویند کشته نشده است. تمام شان سگ هی جنگی مزاری بودند. مزاری رهبر هزاره ها نبود. زیرا اول اینکه، تمام هزاره ها شیعه نیستند. هزاره های زیادی در ولایات پروان، پنجشیر، بغلالن، سمگان، بامیان، بلخ، کندز، تخار ، فاریاب، سر پل و بادغیس هزاره های سنی اند که با مزاری هیچ ارتباطی ندانرد و مزاری را هم کافر و نامسلمان میدانند. دوم اینکه، شیعان هزارۀ مزاری این هزاره ها را در بامسان و سمنگان ب قتل رساندند و دشمنان اصلی آنها همین هزاره های مزاری اند. .و سوم اینکه ، تمام هزاره های شیعه نیز در سازمان نصر مزاری و پیروان مزاری نیستند. بسیاری از هزاره های شیعه مزاری را یک جنایتکار میدانند.

 • این هم یک عکس از جنایت افشار آیا این کودکان چه ظلم کرده

 • سوال بالا را از مزاري ميكردي كه اتش بيار محركه بود، ارزو داشتيد وحشتي را كه مزاري به راه انداخته بود به خير و خوبي تمام شود؟ احمق.

 • چي تظميني وجود دارد كه كشتار اطفال، كار برادران وحشي كه عكس ايشان در بالاست، نباشد؟

 • مزاری کثیف و اولاد سگ و مسعود بزک خاین و سیاف خر همه در یگ رتبه قرار دارند ..... خداوند انتقام سخت از مزاری مردار گرفت و مسعود را هم به جهنم فرستاد و سیاف را هم حتما رسوا خواهد کرد ......

 • احمق شاه مسعودوف نوکر روس این وحشی قرن بعد از پایین از غار های کوه پروان سالنگ چی بلایی را بر مردم که نیاود گاهی دوستم را برادر گاهی کمونیست خطاب کرد گاهی گلبدین را برادر حکمتیار گاهی اشوبکر و مزدور خطاب کرد این وحشی قرن و جنایتکار جنگی نه نظامی بود نه نظامی یک انسان مرض روانی که نه خط مشی سیاسی داشت و نه جنگی دیوانه وار هر طرف دهن می انداخت و اردوی افغانستان را منحیث وزیر دفاع متلاشی کرد و به قیمت اهن به پاکستان فروخت و ادارات دولتی کابل توسط دزدان مسلح خویش غارت کرد و چندین جنگ را در کابل براه انداخته وباعث ویرانی کابل شد و بالاخره با هزار شیطنت و رذالت اول بین سیاف و ووحدت جنگ را توسط مزدوران خود سازمان داد و بعدا علنی خودش به قتل تجاوز و کشتار هزاره ها اقدام نمود که خلق فاجعه افشار اوج وحشت بربریت و حماقت وجنون این وحشی قرن و جنایت کار جنگی را نشان میدهد .حالا عبذالله عبدالله نوکر ک چوکره این وحشی قرن و جنایت کار جنگی بدون شرم و معذرتخواهی توقع رای از همان باز مانده های مقتولین را دارد.

 • سیداکبر حسینی مزدور مگر مادر ترا مزاری گایده اینقدر درد داری

 • سید حسین عل کربلایی به فکرم پول های که بخاطر فروش سنکر افشار از بزک پنجشیری گرفته بودی هنوز خلاص نشده که تبلیغ و پرو پاگند بادارانت را بخاطر توجیه جنایات شان تا هنوز ادامه میدهی و چشمان کثیف ات را بروی سند وواقعیت ها میبندی.

 • dadgah bayad ejra shawad ta haqayeq rawshan shawand

 • پرویز بهمن از کیر احمد شاه مسعود پیدا شده است
  کثافت های مزدور

 • مسعود ولد زنا و اولاد خر اگر آدم بود و کمی شعور و انسانیت داشت بالای مردم بی گناه غرب کابل راکت نمی زد. ا

 • شما هزاره بې ناموس چرا با عبدالله عبدالله دوست وفادار قهرمان ملی مسعود یکجا هستید غیرت تان کجاست
  شما از کیر مسعود قهرمان پیدا شدید در جریان جهاد کابل
  پرویز بهمن از کیر احمد شاه مسعود پیدا شده است
  کثافت های مزدور

 • یکدیگر را فحش و دشنام ندهید! تا دادگاهی بیطرف اجرا نشود، فایده ندارد یکدیگر را دشنام بدهید!

 • سلام،

  از ویدئو‌ها وازهن فهمیده میشود که ISI پاکستان در قضایا دست داشته است. نماینده پاکستان از کویته آمده و از جبهات حزب وحدت دیدن می‌کند. مردم تا چه وقت تا چه وقت فریب پاکستان راا میخورید و به نام هزاره تاجیک و و و به همدیگر در جنگ هستید. پاکستان لعنتی از طریق هزاره‌های کویته و پشتون‌ها راه جنگ در وطن ما یافته است. از خدا بترسید به آینده اطفال تان بیندشید و از نفاق بپرهیزید.
  مگر تا هنوز نمیدانید که پاکستان دشمن افغانستان است؟ من فکر میکنم یاد آوری خاطرات بد کار خوب نیست. خون را با خون نمشویند. از اشتباهات گذشته باید آموخت نباید حماقت و جهالت‌های گذاشته مانع دوستی محبت و برادری اقوام افغانستان گردد. جوانان شما اشتباه نکنید. ما ندانسته بازیچهٔ دست پاکستان شدیم.

  ا

 • پرویز بهمن !
  به این گپ هایت راهی جز جنگ باقی نگذاشتی. خیر باشد یک روزی نه یک روزی ما و شما حساب باید کنیم.

 • کسی که به نام دروغ مستعار حسن کربلایی می نویسد فاسد جنایتکار است شاید خودش هم در دزدی و قتل عام افشار داشته بوده اگر کدام عکس یا فلم به قول خودت داری ازجنایت مزاری بزرگ باشد به نشر بسپارید. این که ادعا دروغ میکنی گب جدا گانه است. مه هم می توانم بگویم که مسعود بچه باز بود و فلان …….

 • باز هم جای تاسف است ! برای کسانیکه از مسعود و مزاری و دیگران ویا جنایات شان یاد آوری مینمایید این توصیه را میکنم که بیایید خود را از این عذاب وجدان رهایی بخشید . زیرا این ذهینت ها برای اولاد های ما و شما انتقال میکند و باز هم ملت در دربدری و بی سرسامانی گرفتار میشود اگر مسعود جنایت کرد یا مزاری این هم تفرقه های بود که ایرانیان و پاکستانیان در بین این ملت انداختند. برای شعییان باید تذکر بدهم که شما برادران مسلمان استید چرا خودرا دشمن سنی معرفی میکنید . چرا در دیگدان دشمنان اسلام ایزم انداخته تا همۀ ما را بسوزانید. بیایید به گفتار رهبر شیعیان عمل کنید که گفته بود ان شیعۀ که سنی نباشد شیعه نیست و آن سنی که شیعه نباشد شیعه نیست. بیایید که از این جفا در حق ملت و مردم خود پرهیز کنیم و زیرا همۀ ما کلمۀ لااله الله محمد رسول الله را میخوانیم. و باز هم میگویم که این ذهینت را برای اولاد این وطن انتقال ندهید زیرا آیندۀ این وطن را خراب میسازد. بیاید که گذشته را فراموش کرده و به آینده امید وار باشیم

 • همه کامنت نویسانیکه دودشنام به یکدیگر داده اید لطف کرده یکبار کامنت های تانرا مرور کنید، خواهید شرمید.
  جناب میرهزار هم نقش هیزمکش را بازی میکند، جای تاسف است.

 • در شرایطیکه انتخابات در پیش است باید از چرندیات بپرهیزیم و برخی از دسیسه کاران طالبی و کوچی که در انتظار برهم خوردن دو قوم بزرگ تاجیک و هزاره اند - گاهی بنام هزاره مسعود ودرمجموع تاجیکها را مورد حمله و دشنام ناموسی بنام مستعار هزاره قرار میدهند وبعدآهم با دفاع از مسعود و تاجیکها علیه هزاره ها و مزاری دشنام و ناسزا ارسال مینمایند.
  درجنگهای کابل همه طرفهای درگیر مقصر بودند و بیشتر از هزراه ها تاجیکها کشتار دادند- ولی یک چیز را بناید فراموش نمود که اوغانا در دوسوی یعنی هم با مسعود (سیاف)و هم با مزاری(کلبیدین)در ایتلاف و آتش افروختن جنگ آگاهانه قرار داشتند و اشتبآ این دونفر یعنی مسعود و مزاری هم درهمین بود- که مار آستین را باخودداشتند.
  در اول جنگ افشار مسعود بالای سیاف و تیم جهادی جمعیتی یعنی انور دنگر پشتون ناقل درشمالی اعبتبار نمود و نمیدانست که اینها نامسلمانند و در حق مردم مظلوم وبیطرف و زنان و اطفال مانند پدران عبدالرحمانی شان قصاوت و بیرحمی را پیشه مینمایند و حس اخوانیگری و مسلمانی شان ممکن این اجازه را ندهد که به نوامیس مردم تجاوز نمایند- اما این اشتباه جبران ناپذیر بود - که به وقوع پیوست.
  در جنگهای بعد یعنی بعد از تصرف ساعات وسیعی از کارته سه تا دشت برچی و تمامی ساحات تحت کنترول حزب وحدت مسعود این اشتباه را تکرار ننمود و خودش وارد صحنه گردید که- دیدیم بعد از تصرف تمامی ساحات حزب وحدت - به مردم عام هزاره جه- که حتی به تفنگداران و افراد مسلح حزب وحدت هم برخورد زشت نشد و به از خلح سلاح شان دیگر هیچ آسیبی به آنها نرسید.

 • در این برهه از زمان که اوغان ذلتی های بیناموس به رهبری تیم کرزی و غنی احمد زی و اسماعیل یون و تیم جنایتکار کوچی ها چنگال و ناخن تیز نموده اند تا بار دیگر مردم مظلوم مارا بدرند و ببلعند و بگونه حساب شده در دهان ای اس ای بیاندازند، دشمنان مردم افغانستان بار دیگر به بهانه جنایات افشار میخواهند به ایادی آی اس آی، دشمنان آی اس ای را در میان شان به جنگ و برادرکشی بکشند و نفرتها و نفرین شانرا در مقابل یکدیگر همانند لهیب سوزانی دامن بزنند تا این نیروهای انتی طالبان و انتی پاکستان و انتی پشتونستان در جان هم بیفتند و گوی سبقت و پیروزی در زمین آی اس آی پرستان دوباره سقوط کند باید متذکر شد که جنگهای خانمان برانداز دهه های گذشته بعد از پیروزی مجاهدین در افغانستان همه بوسیله ایادی و جواسیس پاکستان و دیگر کشور های همسایه که منافع شانرا در افغانستان در خطر می دیدند به میان آمد و این جنگها با جرقه های خودخواهی های رهبران نادان به اتش مهیب مبدل شد که تمامی هستی مردم افغانستان را در کام خود فرو برد مگر با تاسف که هنوز هم مردم نادان ، به توطئه های آی اس ای پی نبردند و تا میتوانند آتش این نزاع را تازه و تازه تر میسازند و این دشمنی ها و نفرت ها را به دسیسه آی اس آی بیشتر نموده دامن میزنند- در انتخابات پیش رو تمامی کاندیدان از قوم پشتون خود شانرا کاندید نموده اند، در میان آنها داکتر عبدالله از تیم شورای نطار و استادسیاف از تنظیم اتحاد اسلامی نیز خود را کاندید نموده اند ، اگرچه داکتر عبدالله نیز منسوب به قوم پشتون است اما چون مدتی بر ضد آی اس ای مبارزه داشته است بهمین جهت آی اس آی به هیچوجه نمی خواهد که آنها در اینده افغانستان مطرح باشند و همینگونه استاد سیاف که همعنان و همکار با جمعیت اسلامی و تیم مسعود بعد از پیروزی مجاهدین بر علیه پاکستان و ای اس آی رزمیده است ، داکتر عبدالله و استاد سیاف دو رهبری اند که کاملا بر خلاف سیطره آی اس آی و پاکستانی های کثیف در افغانستان هستند و با تاسف که تمامی نامزدان دیگر به نحوی از انحا بگونه سرو علن در خدمت آی اس آی قرار دارند ، اینها عزم را جزم کرده اند که با طالبان خونریز و کثیف و دشمنان اصلی مردم افغانستان دست تساند و همبستگی را مستحکم نموده افغانستان را دردامن آس اس آی و پاکستان سقوط بدهند ، مخصوصا غنی احمد زی تصمیم دارد ، ملیونها پشتون را از آنسوی خط دیورنذ با تذکره های جعلی و استعماری که فقط نام افغان بر ان حک شده است و ملیتهای شان نامفهوم است بیاورند و مخصوصا در اطراف کابل و در ولایات شمالی و غربی افغانستان جاگزین بسازند تا بیشتر از پیش مردم مظلوم غیر پشتون را در قسمت های مرکزی و شمالی و غربی افغانستان در محاطره شدیدئ گرفته زندگی را بر آنها تیره و تار بسازند، در طول زمامداری 270 ساله پشتونها ، افغانستان در تلاطم رنجهای بزرگ خورد و خمیر شده است و محراق تمامی جفا ها مردم مظلوم غیر پشتون بوده اند- ببینی اینها یکزمانی در عصر امیر عبدالرحمان بیناموس قوم هزاره را تارو مار کردند و ملیونها افراد آنها را به شهر کویته فراری ساختند و زنهای قوم هزاره را در شهر های همانند کابل و دیگر جا ها حراج کردند و همینگونه مردم شمالی را تاراج نمودند و هر گونه بدناموسی بود دریق نکردند- امروز هم تصمیم دارند تمامی نیروها و قوتهای مردم غیر پشتون را به توطئه آی اس آی درهم بشکنند و بار دیگر حمام خون را در افغانستان جاری نمایند و شوهر های زنهایشان را از آنسوی خط دیورند بیارند و بر سر زنهایشان بالا کنند- در این برهه از زمان کسانی که نیروها و قوتها و حرکتهای انتی پاکستان و انتی طالبان و انتی غنی احمد زی و انتی اسماعیل یون و دیگر پشتونهای بی ناموس گه خور پاکستان را ، میخواهند تخریب کنند و تیم بی ناموس وطنفروش نشنلیست غنی احمد زی و دیگران را تقویه نمایند بدون تردید یک حرکت خائینانه بوده و از چینل آی اس آی براه افتیده است، دشمنان افغانستان مساله افشار را پیراهن عثمان ساخته اند و بوسیله آن نفرت و نفرین را بر ضد دشمنان پاکستان و به نفع آی اس آی براه می اندازند تا بیشتر از پیش تیم غنی احمق زی پدر لعنت و وطنفروش پشتون بی ناموس بتواند بر حریفان خود پیروز شود.

 • شما هـزاره موش خور ظلم خودتان را خو هم بگو بنام تاجك هـزارن مررم مسلمان را شهيد ساختين بيسيار كار خوب،كردن

 • واقعاّ که استعداد هموطنان که در این سایت لجن افشانی میکنند قابل تمجید است: خوب بالاخره سایت نویسان ما ثابت کردند که واقعاّ با سوادان افغانستان در رشته ای از رشته ها پیشرفت ما فوق تصور داشته اند انشا الله که تا رسیدن به اسفلاسافلین ادامه دهید اجر تان نزد خر دجال ګور ناشاد مجفوظ است .

 • اقای مسعود برای دفاع از مردم کابل از زن کابل ازطفل کابل میگفت وهزاره شمالی وپشتو شیعه وسنی مهم نبود. چرا کور کرو بی ادب بی احترامی میکنید.

 • نفرین خدا برهمه ظالمان و تبهکاران که فرزندان ادم را به هرنامی و هرعنوانی به هلاکت رساندند و زند گی را که خدای شان برآنها داده بود به مرگ مبدل نمودند

 • مزاری خود قاتل مردم هزاره بوده اگر چنین نمیبود چه دلیل وجود داشت که در غرب کابل چنین واقعه رخ دهد واینکه از نزدیکترین یاران مسعود در آن زمان از قوم هزاره بود.

 • نفرهای سیاف در راه پغمان سر راه مردم را میگیرند و تجاوز به ناموس مردم میکنند.

 • لعنت به تاجیکان زنا زاده مفعول و اربابان پنجشری شان ان حرامزاده های وطن فروش. هزاره هیچوقت جنایات قوم تاجیک را فراموش نمیکند. باشد که روزی بربالای سرتان برسم. امروز روزی است که تهمت های دروغین که بابه مزاری میزنید را بر خود راست کنم. میخ کوبم و به رقص اورمتان. من را مرگ زنان و کودکان افشار دیوانه کرده است. لعنت به شماها که با افتخار از نسلکشی مسعود یاد میکنید.
  اینم به اون احمقی که گفته بود هزاره های سنی بابه را قبول ندارند. باید بدانند هزاره دیگه شیعه و سنی نداره....فرزند تورک و مغوله این حرفا معنی نداره. هزاره جاویدان باد. هزاره جاویدان باد. تف با نژاد پست ایرانی تاجیک

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس