صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > استانبول: ورزشکاران هزاره 24 مدال جشنواره هنرهای رزمی جهان را از آن خود کردند

استانبول: ورزشکاران هزاره 24 مدال جشنواره هنرهای رزمی جهان را از آن خود کردند

علی اکبری | استانبول
شنبه 8 نوامبر 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

افتخارآفرینان کشورمان در چهارمین دوره فستیوال هنرهای رزمی جهان که در تاریخ 24-28 اکتوبر در شهر استانبول – ترکیه برگزار شد با کسب 24 مدال بیرق کشورمان را به اهتزاز درآوردند.

استاد محمد حیدریان بنیان گذار و موسس رشته دای فو، مقیم شهر آدلاید کشور استرلیا با بیش از 33 سال سابقه کاری در کشورهای پاکستان، ایران و استرلیا و تربیت شاگردان زیادی خدمت بزرگی به جامعه و کشورمان کرده است و اینک با کسب مدال طلا در رشته هنرهای فردی باری دیگر مفخر کشورمان گردیده است. ایشان در سال 2005 میلادی با ایجاد یک رشته جدید تحت عنوان دای فو (برگرفته شده از دو لغت هزارگی به معنای رزم های فولادی) و ثبت رسمی آن در فدراسیون هنرهای رزمی جهان گام موثری در عرصه ی هنرهای رزمی برداشته است که از سوی کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی مورد استقبال قرار گرفته و دارای نمایندگی رسمی در این کشورها می باشد. اسامی تمامی ضربات و تکنیک های موجود در این سبک ورزشی برگرفته شده از لغات های هزارگی می باشد که با تلاش های ایشان در کتابی تحت عنوان آیین نامه دای فو به ثبت فدراسیون هنرهای رزمی جهان رسیده است.
چهارمین دوره فستیوال هنرهای رزمی جهان در تاریخ 24-28 اکتوبر سال 2014 در شهر استانبول – ترکیه و در دو مجموعه ورزشی المپیکی فاتیح و باعجیلر برگزار شد که از 75 کشور جهان بیش از 1200 ورزشکار شرکت نمودند. استاد محمد حیدریان به همراه 3 تن از شاگردان خود از کشور استرلیا و همچنین یک تیم 5 نفری از مهاجرین افغانستانی مقیم کشور ترکیه در مجموع 9 ورزشکار افغانستانی این دوره از رقابت های جهانی هنرهای رزمی را تشکیل می دادند.

· استاد محمد حیدریان با کسب مدال طلا در رشته هنرهای فردی مقام اول را ازآن خود کردند.

· سمیه حیدریان در وزن 46 کیلوگرم

· زهرا علی در وزن 57 کیلوگرم

· معصومه علی در وزن 60 کیلوگرم در رشته ووینام (مبارزه) با کسب مدال نقره مقام دومی را از آن خود کردند.

· سمیه حیدریان، زهرا علی و معصومه علی درکار گروهی رشته هنرهای فردی بانوان با کسب مدال طلا مقام اولی و در رشته دای فو (تکنیک گروهی) بانوان با کسب مدال برنز مقام سومی را ازآن خود کردند.

· میثم حسینی در وزن 58 کیلوگرم در رشته ووینام (بخش مبارزه) با کسب مدال برنز مقام سوم و در رشته وشو(ساندا) با کسب مدال نقره مقام دوم

· علی یاسر حسینی در وزن 55 کیلوگرم در رشته ووینام (بخش مبارزه) با کسب مدال نقره مقام دوم

· نجیب محمدی در وزن 62 کیلوگرم در رشته ووینام (بخش مبارزه) با کسب مدال نقره مقام دوم

· اسدالله علیزاده در وزن 60 کیلوگرم در رشته کیک بوکسینگ با کسب مدال نقره مقام دوم

· ابوذر محمدی در وزن 70 کیلوگرم در رشته کیک بوکسینگ با کسب مدال برنز مقام سوم را ازآن خود کردند.

· میثم حسینی، علی یاسر حسینی، نجیب محمدی و ابوذر محمدی در کار گروهی رشته هنرهای فردی با کسب مدال طلا مقام اول و در کار گروهی رشته ووینام (کاتا) با کسب مدال نقره مقام دومی را ازآن خود کردند. از طرف فدراسیون جهانی ووینام این تیم به عنوان بهترین تیم در اجرای کاتای گروهی انتخاب شده و نماینده کشور ویتنام جوایز و مجسمه بهترین کار گروهی کاتا را به این تیم اهدا کرد.

کاروان ورزشکاران افغانستانی در مجموع 24 مدال را ازآن خود کردند که شامل 8 مدال طلا، 14 مدال نقره و 2 مدال برنز میشوند. همچنین لازم به ذکر است که در پایان این دوره از رقابت ها آقایان میثم حسینی و علی یاسر حسینی توسط نماینده ووینام کشور هندوستان جهت شرکت در مسابقات آسیایی ووینام به این کشور دعوت شده اند.
در پایان با صحبت هایی که با استاد محمد حیدریان داشتم ایشان از دست آورد هایی که ورزشکاران افغانستانی و به خصوص تیم مهاجرین مقیم کشور ترکیه داشتند ابراز خرسندی نموده و افزودند که ورزشکاران ما با امکانات بسیار کمی که در این کشور در دست دارند موفقیت های زیادی کسب نموده اند. همچنان وی افزود با هماهنگی هایی که با شاگردانم در کشورهای افغانستان، پاکستان و ایران داشتم قرار بود که 3 تیم منتخب از این کشورها در چهارمین دوره فستیوال هنرهای رزمی جهان شرکت کنند اما متاسفانه با مشکلاتی که در روند اخذ ویزای کشور ترکیه داشتند با مشکلات فروانی روبه رو شدند که این امر موجب کم رنگتر ظاهر شدن ما در این دوره از رقابت ها گردید.
علی اکبری - استانبول

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس