صفحه نخست > حقوق بشر > تروریست های پشتون باز هم دست به جنایت زدند

تروریست های پشتون باز هم دست به جنایت زدند

کابل پرس خبری
جمعه 6 مارچ 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: امروز در کابل، باز هم تروریست های پشتون دست به جنایت زدند و بازهم گروه پشتونیستی طالبان، دست داشتن در این جنایت را رد کرده است.
تروریسم آمیخته با بنیادگرایی، مواد مخدر و پشتونیزم در بطن جامعه ی قبیله ای پشتون زاد و ولد می شود و پیمان صلح، انداختن مادر بمب ها، قسم خوردن و مهر نمودن روی قرآن، تحصیل در بهترین دانشگاه های غرب، اظهار علاقه به اندیشه های لیبرال و چپ، مانع از پیوستن گروه ها و تحصیل کرده های پشتون حول محور پشتونیزم و خودکامگی پشتونیستی نمی شود. تفاوتی ندارد این گروه طالبان باشد؛ غنی احمدزی و زلمی خلیل زاد تحصیل کرده ی غرب باشد؛ گروه های بنیادگرای راوایی باشد و یا گروه تروریستی حکمتیار؛ همه و همه در یک چیز نقطه ی اشتراک دارند و آن باور داشتن به حکومت خودکامه ی پشتونیستی می باشد. برای حفظ و گسترش این حکومت های خودکامه، یک گروه شان مانند طالبان، انتحار و انفجار می کنند، گروه دیگرشان مانند خلیل زاد در دستگاه های غرب برای خودکامگی حکومت پشتون لابی می کنند؛ گروه دیگرشان مانند راوا گاه سر در آخور چپ می کنند و گاه سر در آخور دستگاه های استخباراتی غرب؛ گروه دیگرشان مانند حزب اسلامی سر در آخور استخبارات عرب و کشورهای همسایه می کنند؛ گروهی از آن ها مانند حنیف اتمر و معصوم استانکزی تبدیل به پدران داعش در دوزخ متعفن فغانستان می شوند و گزیده ای از همه ی آن ها، با کمک استخبارات و قدرت های غربی و همراه با تقلب سازمان یافته رییس جمهور می شوند.
در این جنایات سازمان یافته، قتل و کشتار غیر پشتون ها و اشغال زمین های آنان در دستور کار اصلی قرار دارد و حتا برای اینکار به کمر کودک و نوجوان خود بمب می بندند و دغدغه ی این را ندارند که جامعه ی پشتون هر روز در بدویت قبایلی بیشتر غرق می شوند.
زندگی با جامعه ی بدوی که هیچ معیار انسانی ندارد و یا فقط تظاهر به داشتن معیارهای انسانی و همزیستی مصالمت آمیز دارد ناممکن می باشد و در حداقل یک صد سال گذشته آن ها بارها آزموده شدند و هر بار نیز بر شدت جنایاتشان افزوده شده است.
تنها راه برای پایان دادن به جنایات قبایل پشتونب ه شمول گروه های تروریستی آنان چون طالبان و کوچی طالبان، مقاومت و تلاش برای برپایی خراسان، هزارستان و تورکستان می باشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس