Kabul Press Ads

صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > تقدیر از نیم قرن خدمات ماندگار تاریخی و فرهنگی استاد کاظم یزدانی!

تقدیر از نیم قرن خدمات ماندگار تاریخی و فرهنگی استاد کاظم یزدانی!

"همایش بزرگ وحدت” به مناسبت روز همبستگی هزاره‌های جهان و تقدیر از نیم قرن نویسندگی، پژوهش و خدمات فرهنگی ماندگار استاد حسین علی یزدانی (حاج کاظم) به تاریخ 30 سپتامبر در شهر مونیخ آلمان برگزار شد.

مرکز فرهنگی هزاره‌ها - مونیخ، آلمان
پنج شنبه 5 اكتبر 2023

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

همرسانی

این محفل که با حضور داشت استاد یزدانی، پژوهشگران و نویسندگان مطرح کشور، نخبگان علمی و سیاسی، نمایندگان نهادها و تشکلات مطرح اجتماعی اقوام افغانستان و اشتراک پرشور صدها تن از هموطنان فرهنگ دوست از سراسر آلمان و کشورهای همجوار، به میزبانی مرکز فرهنگی هزاره‌ها به منظور ارج گذاری و گرامید‌اشت از نیم قرن خدمات ماندگار نویسنده و مورخ شهیر کشور جناب استاد حسین علی یزدانی (حاج کاظم) تدوین و برگزار گردید.

در این همایش با شکوه با تقدیم تقدیرنامه و لوح یادبود از طرف مرکز فرهنگی هزاره‌های مونیخ و اهدای دسته گل از جانب بانوان فرهنگی این مرکز به جناب استاد یزدانی از ده‌ها سال مجاهدت فرهنگی و خدمات ماندگار ایشان تقدیر شد.
همچنان هموطنان عزتمند ازبیک حاضر در همایش نیز که به نمایندگی از فدراسیون ترکتباران افغانستان همراه با داکتر عبدالله رحیمی شخصیت سیاسی و فعال اجتماعی مقیم آلمان، مراتب علاقمندی و سپاسگزاری خویش را با اهدای چپن ازبکی و تقدیم یک دسته گل زیبا به جناب استاد یزدانی ابراز نمودند.
دو بخش مهم دیگر «همایش وحدت» را گرامیداشت از روز همبستگی جهانی مردم هزاره و اولین سالیاد شهدای کاج تشکیل می‌داد که با برنامه‌های متنوع علمی، فرهنگی، هنری و برگزاری نمایشگاه بزرگی از آثار و صنایع دستی هنرمندان هزاره از این دو روز فراموش ناشدنی تجلیل شد.
مرکز فرهنگی‌هزاره‌ها - مونیخ آلمان بر خود لازم میداند از حضور شکوهمندانه و گردهمایی ماندگار هموطنان عزتمند که با حضور پرمهر خویش بر «همایش بزرگ وحدت» معنا بخشیدند تقدیر و سپاسگزاری نماید.
به طور خاص و ویژه از تشریف فرمایی استاد حاجی یزدانی که محفل به احترام و ارادت به ایشان دایر گردیده بود و حضور صمیمانه مورخ و پژوهشگر دردمند قوم سخنران ویژه «همایش وحدت» جناب استاد گزاری که از لندن حضور بهم رسانیده، باعث پر بار شدن این همایش علمی و فرهنگی گردیدند سپاسگزاری می‌نماییم.
همچنان از قبول زحمت و تشریف فرمایی دانشمندان کرام و شخصیت‌های مبارز من جمله داکتر حسین یاسا شخصیت نخبه و فرهیخته کشور، جناب انجنیر سلطانعلی جاوید از مدیران اداری برجسته دولت پیشین، جناب ضیا آریا نژاد وکیل دردمند ملت در پارلمان کشور و هیئت همراه، جناب داکتر عبدالله رحیمی نماینده حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و هیئت همراه، حاجی صاحب امین احمدی نماینده کنگره ملی هزاره در اتریش و هیئت همراه، مسئولین محترم مرکز فرهنگی اتحاد، جناب سالار عزیزپور رمان نویس، جناب حبیب همدرد از کارمندان برجسته صلیب سرخ المان، هیئت امناء و مسئولین مسجد شریف افغان‌ها، جناب ببرک خراسانی و همراهان، مسئولین محترم نهادها و انجمن‌های هزارگی در سراسر آلمان، اساتید و دانشجویان و عموم هموطنان عزتمند که از شهرهای مختلف کشور پهناور آلمان و کشورهای همسایه که با حضور صادقانه خویش بر صفا و زیبایی این همایش ماندگار افزودند سپاسگزاریم.
مرکز فرهنگی هزاره‌های مونیخ به خود می‌بالد که جوانان برومند، کاردان، مدیر و مدبری را که عصاره دو قرن نسل کشی، حاصل استبداد قومی و درد دیده‌ی تبعیض و تعصب و باورمند به آرمان انسانی رهبر شهید استاد مزاری هستند را در محور خود دارد تا در ایامی که علم، فرهنگ، هنر، انسانیت، رواداری و انصاف در چنگال خون آلود متعصبین قبیله رو به زوال است با شعور سیاسی حیرت انگیز و کاردانی خود، چنین یک رخداد علمی و فرهنگی که باعث سربلندی همه فرهنگ دوستان کشور است را با زیبایی وصف ناپذیر رقم می‌زنند.
بنائاً از همکاری صادقانه، بی‌ریا و خستگی ناپذیر شما جوانان عزتمند و با وقار، از شما وارثان شیرین ارزگان و عبدالخالق قهرمان سپاسگزاریم.
همچنان بدینوسیله از یکایک دست اندرکاران همایش، خیرین، بزرگان و محاسن سفیدان، خواهران و برادران عزتمند، تیم‌های کاری و هر آن عزیزی که به هر نحوی در برگزاری این مراسم نقش داشته تقدیر و سپاسگزاری می‌نماییم.
با احترام
مرکز فرهنگی هزاره‌ها - مونیخ آلمان
تصاویر از عکاسان ارجمند مرکز فرهنگی هزاره‌ها؛ بصیر اکبری، نجیب محمدی، واثق احسانی، مهدی احسانی و مرضیه جعفری.

واژه های کلیدی

هزاره | هایلایت | هویت، تاريخ، فرهنگ و زبان
آنلاین :

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

در همین بخش

تازه ترین ها

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس