صفحه نخست > دیدگاه > افزایش نیروهایی آدمکُش در افغانستان

افزایش نیروهایی آدمکُش در افغانستان

در سال جاری 1178 تن از مردم بیگناه و بیچارۀ افغانستان قربانی مبا رزه با تروریسم شده اند که600 تن آنان توسط دوستان بین المللی ما در بمباران هایی هوایی و عملیات نظامی کشته شده اند و هیچ نهادی حقوق بشری جهان از آنان نمی پرسد که چرا؟!
فهیم رسا
چهار شنبه 24 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت در افغانستان بهانه ای بود که پای بیش از چهل کشور دنیا را به افغانستان کشانید.

ریشه کن سازی هراس افگنان، گرفتاری اسامه بن لادن رهبر گروه القاعده، از میان بردن گروه طالبان به جرم پناه دادن به اسامه و ایجاد یک حکومت مردمی در افغانستان در ظاهر از بر نامه اساسی امریکا و غرب در افغانستان به ش

مار می آمد.

با آنکه هشت سال ازیورش امریکا و حضور نظامی خارجیان در افغانستان می گذرد، نیروهایی خارجی در همه موارد ناکام بوده اند.

تروریسم بیشتر از گذشته جان گرفته، اسامه بن لادن تا اکنون زنده است، طالبان به یک قوت بزرگ نظامی در افغانستان مبدل شده اند، کرزی و حامیان خارجی اش مجبور شده اند تا راۀ گفتگو و مصالحه را با مخالفان در پیش گیرند، دولت افغانستان به حد کافی فاسد شده است، وجود فساد اداری را حتا در داخل ارگ ریاست جمهوری هم نمی توان انکار کرد، از تقویه ی ارتش افغانستان جلوگیری میشود، پولیس افغانستان توان ندارد، نا امنی به یک بحران جدی برای مردم و مقامات مبدل شده است، یک وزیر کابینه افغانستان برای محافظت جانش مکان کاری اش را به جای دیگری انتقال داده است، موانع امنیتی در جاده ها، پایتخت افغانستان را وحشتناک ساخته است و با گذشت هر روز فاصله مردم از دولت بیشتر میگردد.

اما دست آورد نیروهایی خارجی دراین کشور چیست؟

در سال جاری 1178 تن از مردم بیگناه و بیچارۀ افغانستان قربانی مبا رزه با تروریسم شده اند که600 تن آنان توسط دوستان بین المللی ما در بمباران هایی هوایی و عملیات نظامی کشته شده اند و هیچ نهادی حقوق بشری جهان از آنان نمی پرسد که چرا؟!

حامد کرزی رییس جمهور افغانستان در مورد عملیات خودسرانه و کشتار غیر نظامیان توسط نیروهایی خارجی بارها از این نیروها شکایت کرده که به گفته خودش هیچ سودی نداشته است.

وی در واپسین سفرش به ولایت خوست برای همدردی و ابراز تسلیت به خانوادۀ دکتر بلال در حضور جمعی از مردم گفت که اگرامریکایان حرف هایش را نپذیرند و از کشتن مردم ملکی دست بردار نشوند با فراخواندن یک نشست مردمی در مورد حضور آنان فیصله ی نهایی را صادر خواهد کرد.

کرزی به مردم خوست گفت که اگربیشتر از این با نیروهایی خارجی شدید تر برخورد نمایم افغانستان را ترک می نمایند. وی از مردم پرسید که با حملات پی در پی خارجیان باید چگونه برخورد صورت گیرد؟ مردم در پاسخ کرزی گفتند که اگر برای کشتن ما آمده اند بهتر است افغانستان را ترک کنند.

بعداً رییس جمهور اضافه نمود: « اگرتلفات غیرنظامیان قطع نشود، مجبوریم تا نمایندگان مردم را ازتمام ولایات دعوت نماییم و ازایشان نظرخواهی شود که خارجی ها باشند یا بروند.»
بنابر وعده باراک اوباما رییس جمهور منتخب امریکا قرار است تا سال آینده 30000 نیروی امریکایی وارد افغانستان شود که با افزایش این رقم شمار نیروهای امریکایی در افغانستان به به 61 هزار خواهد رسید.

مردم افغانستان باید بدانند که آقای کرزی اگر صد بار هم در برابر نیروهایی خارجی واکنش نشان دهد، آنان به ابن آسانی افغانستان را ترک نخواهند کرد، آنان نه به تقاضای کرزی آمده اند و نه هم میروند.

بدون اینکه کرزی جرگه را فرا بخواند، مردم افغانستان خواهان حضور نیروهایی آدمکُش در افغانستان نیستند و نیروهایی خارجی باید بدانند که با این راهکار نادرست بزودی با خشم مردم مقابل خواهند شد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • نمیدانم نوسنده محترم از کشتار طالبان چیزی میداند یان؟ از کشتار مجاهدان چیزی در گوشش رسیده یا نه؟ ...؟ ...؟....!!!
  در پزشکی می گویند : بدن که سرطانی شد نیاز به شمی درمانی و عمل جراحی است. در هردو طریق درمان سلولهای سالم بیشتر از سلولهای مفسد نابود می شود ولی بیمار برای سلامتی وجودش نابودی هزاران سلولهای سالم خودش را پذیرامی شود. این مثال در جایی است که بیمار بی چاره در راه دادن سلولهای سرطانی و مکروبی به بدنش از خود اختیار نداشته؛ ولی در کشتار های نیروهای صلح در افغانستان برفرض که بی پذیریم آمار درست باشد، خود شان مقصر هستند! چون آنها اگر دشمنان صلح و امنیت را در خانه و منطقه شان راه ندهند نیاز به بامباران نیست ... خود شما فرمانده امنیت افغانستان دشمن را برادر شما در خانه اش راه داده و جاداده او از آنجا به شما اولتماتوم می کند که کشور تسلمش کنید یا برای نابودی دشمنان ملت و مردم برادرت را بکشی، وجداناً خودت خدایت کدام گزینه برایت عاقلانه است؟ شما کدامش را انتخاب می نمایید؟

  آنلاین : در تن سرطانی سلولهای سالم در خطرند

  • آقا یا خانم نوبدار!

   فکرکنم خودت هیچ وجدان نداری. اگر وجدان میداشتی آنقدر بی خردانه نمی اندیشدی. نیروی های ائتلاف یا دشمنان بین المللی ما به نام طالب و القائده روزانه بطور بسیار وحشیانه هموطنان بی گناه مارا به قتل رسانده و در پشت پرده از طالبان حمایت میکنند.

   همچنان آنها خواستار مذاکره با آدمکشان بوده و ترس از آن است که حکومت را به آنان تسلیم نماید.

   به امیــد عقل کامل در وجود تان!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس