صفحه نخست > دیدگاه > چه کسی دست نشانده است، کرزی یا مسعود؟

چه کسی دست نشانده است، کرزی یا مسعود؟

فهیم رسا
دوشنبه 23 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به دنبال شدت گرفتن انتقاد هایی داخلی و خارجی از دولت کرزی، هفته گذشته احمد ضیا مسعود معاون اول ریاست جمهوری افغانستان نیز در میان جمعی از باشنده گان ولایت پنجشیر از فساد و بی کفایتی حکومت کنونی به شدت انتقاد کرده و گفت که حکومت از حل مشکلات فقر، گرسنگی و بدبختی هایی مردم افغانستان ناتوان مانده است.

معاون اول ریاست جمهوری همچنان در مصاحبه با رادیو آزادی از اختلاف نظرش با رئیس جمهور و نداشتن صلاحیت معاونان رییس جمهور در اجرای برنامه هایی حکومت سخن زد.

گفته هایی مسعود با واکنش هایی متفاوت روبرو شده است.

روزنامه «دیلی تلگراف»، چاپ انگلستان از مشاجره ده دقیقه یی کرزی و معاون اش در آخرین نشست شورای وزیران خبر داده است.

حامد کرزی رییس جمهور و احمد ضیا مسعود معاون اش در جریان نشست کابینه، یکدیگر شان را به وابستگی و دست نشانده گی امریکا متهم کردند.

پیش از اینکه نشست کابینه به صورت رسمی آغاز شود، کرزی احمد ضیا مسعود را با شدت لحن و الفاظ تند مورد انتقاد قرار داد که چرا اداره زیر رهبری اش را فاسد و بی کفایت گفته است، کرزی با اشاره به سخنان مسعود وی را نوکر بیگانگان خوانده گفت:« شما با امریکایی ها زد و بند می کنید تا مرا از صحنه بردارید، من اجازه نخواهم داد که شما و جبهه ملی تان در طرح ها و پلان های خویش بر علیه من کامیاب شوید؛ شما دیگر چانس خراب کردن افغانستان را پیدا نخواهید کرد.»

اما احمد ضیا مسعود بار دیگر بر گفته هایش تأکید کرد و از حامد کرزی به عنوان یک فرد فاسد و نالایق یاد نمود.

معاون اول ریاست جمهوری با لبخندی خطاب به حامد کرزی گفت:« از شما بعید است که به من اتهام نوکری بیگانه را می زنید در حالی که خود شما سوار بر هلی کوپترهای دیگران و بادیگاردهای خارجی به کشور بازگشتید و همین اکنون هم مثل آفتاب روشن است که چه کسی در این کشور به مردم اتکا دارد.»

احمد ضیا مسعود طرح کرزی برای به تأخیر انداختن انتخابات را غیر قانونی خوانده به رئیس جمهور گفت:«شما به لحاظ ناتوانی در رهبری حکومت، نقض قانون اساسی و اقدامات فردی باعث مشکلات زیادی در کشور شده اید و اجازه دهید که پس از اول جوزا کشور دچار خلای سیاسی نگردیده و یک راه حل قانونی از طریق ایجاد یک شورای موقت رهبری پیدا شود.»

کشیده ها میان کرزی و مسعود جلسه کابینه را به تشنج کشانید و سر انجام این مشاجره به وساطت اعضای کابینه پایان یافت.

كارنامه

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • به نظرمن کرزی ازاول تا حالا با امریکائی ها بود.وهست که من فکر میکنم کرزی دست نشانده بود وهست چون ما درطول چند سال که کرزی رئیس جمهور هست مشاهده میکنیم .
  این یک واقعیت است که برای همه مردم افغانستان هویداست .
  چون روآوردن کرزی به قوم گرائی ازیک سو اداره فاسد وی ازسوی دیگر جابه جا کردن افراد از اقوام برادرپشتونها دروزارت های کلیدی وغیره رشد دادن گوچی توزیع نمودن زمینهای دولتی را برای کوچی ها درهرنقطه کشور یک تشنج رابه بارآورده است .

  آنلاین : کرزی دست نشانده غربیهاست

  • درین که کرزی نوکر و نه که نوکر نوکر امریکاست و سوار بر سرپنجه امریکا به قدرت نصب شد احمق ترین فردی هم نمیتواند شک و تردیدی داشته باشد. کرزی و باند خاینش طی چند سال گذشته به بهترین وجهی به امریکا خدمت و به مردم افغانستان خیانت و جنایت کردند.

   اما جالب اینجاست که امروز کسی به کرزی مزدور امریکا خطاب میکند که خود و باند آدمکش و جانی اش در کنار اینکه نوکر امریکا بوده و هستند، تاریخ مملو از چاکری به پاکستان، فرانسه، ایران، روسیه، هند و حتی اسرائیل را با شرمساری حمل میکند.

   مسعود و مسعودیان خاین میخواهند امروز قیافه وطندوست و مستقل به خود بگیرند که از این عمل شان حتی درختان وطن ما را هم خنده خواهد گرفت!! اینان تنها با پول و امکانات و دست مریزاد کشورهای بالا بود که توانستند مردم ما را تیغ بگذرانند و جیب هایشان را با دالر و کلدار و روبل و تومان پر کنند.

   مردم ما میگویند لعنت به کرزی و حواریونش و مسعود و مسعویان و چتلی خوارانش!! اینان همه گند های یک گنده زار هستند و تعفن شان مشام مردم ما را می‌آزارد.

  • الحق كه خيلي تحليل زيبائي بود .
   ديشكه به ديشكه ميگه رويت سياه

   مسعود و مسعوديان خود نوكر آمريكا هستند و اصلا آمريكا به درخواست خود مسعود به افغانستان آمد ، حالا چطور شده كرزي نوكر آمريكاست و مسعود نه !!!!!!!!! .

   به نظر ما هر دو نوكر هستند و هر دو دشمن مردم افغانستان و هر دو براي چور و چپاول كردن مردم سعي در به دست گرفتن حكومت دارند .
   فكر نمي كنم كه با رفتن كرزي و آمدن تاجيك‌ها وضعيت بهتر شود . نه تنها بهتر نمي‌شود كه قطعا بدتر نيز خواهد شد . مسعود و مسعوديان امتحان خود را پس داده‌اند . مردم ما جنايات وحشي‌ها شمالي هرگز از ياد نمي برند . زخم افشار و چنداول با اين مرهم هاي تاريخ گذشته ، مداوا نمي‌شود .

 • ager Karzai Dast Nishanda ast Masood dast nishanda ra dast nishanda ast

 • برحق كه احمد ضيا مسعود بصفت فرزند نجيب مردم افغانستان رسالت تارخى خودرا انجام داد يكبار ديكر در مقابل فاشيزم قبيله بى هراس ايستاد.بياد دارم كه ازين دليرمردان جنرالان باكستانى هم سخت هراس داشتند.كرجه مشرف بنجشيرى ها ميكفت ولى منظورش تمام مليت تاجك واشايد ديكران هم بوده باشد.ولى اين دلير مردان مقاومت خار جشم فاشيستان قبيله وحاميان انها بوده و هست .اين قبيله برستان بودند كه جندين بار خارحى هارا اوردند كه تركى روسهارا اوردكرزى امريكاييهارا. شيرعلى انكليسهارا ملاعمر عرب وعم را.اينها بى بادار نميتوانند زندكى كنند.به كسى كه خارجى هارا زده كشيد.به كسى كه وجب وجب خاك دفاع كرد.و انكه امروز كليد افغانستانر كرفته كاهى بطرف روس كاهى بطرفامريكا ه ميدود هيجيزى برايش مهم نيست تنها در قدرت بماند.و به شيوه فاشيستى حكومت كند.حقداردجنين بكويد.

  • فرزند درجه یک CIA جناب مسعود بود وهست زیرا در زمان جهاد از شارون نماینده CIA برای جنوب شرق اسیا به هزار ها دالر گرفت درزمان خروج روسها 500 هزار دالر گرفت در زمان جمع اوری ستینگرها 200000 دالر گرفت شارون را در کراچی معیوبین از بگرام مسود رساندبه کابل مسعود وخاندان او زمینه اشغال افغانستان را برای امریکا وانگلیس مساعد ساخت استاد دقیق درین موارددر کتاب Ghost War بخوانید بنا ا پنجشیری های وطن فروش مقام اول دارند وکرزی شاه نفر دوم بعد از مسعود دخیل می باشد خلاصه که سگ زرد برادر شغال است ، نی کل
   باند نه کدو خاک بر سر هردو .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس