صفحه نخست > دیدگاه > نعشخوار سیاسی شورای علما برای چیست!

نعشخوار سیاسی شورای علما برای چیست!

برای اعضای شکم گندیده یی این شورا، تفاوت نمی کند که طرف معامله صاحب خانه باشد و یا هم دزد، در صورتیکه منفعتی در کار باشد. در عین حال این معامله گران دقیقاً میخواهند با یک تیر دو نشانه بزنند. زایر این شورای همچنان در خط واشنگتن قدم گذاشته می خواهد زمینه برای باج دهي امريكا به "طالبان ميانه رو" را در چارچوب سناريوي جديد با ابزار هاي کهنه مهیا کند.
محمد داود دادرس
سه شنبه 24 مارچ 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شورای نام نهاد "علمای افغانستان" روز دوشنبه سوم حمل 1387 (23 مارچ 2009 میلادی) با انتشار بیانیه خواهان لویه جرگه اضطراري جهت آوردن صلح به رهبری عربستان سعودی گردیده است.

این درخواست نشان میدهد که شواری علمای افغانستان که تقریباً در هفت سال گذشته در خدمت ارباب قدرت بوده و مانند همشیه یکی از ستوانهای اصلی دادن مشروعیت به نظام های قبلی غیر دموکراتیک، مردم ستیز، دیکتاتور و حتی غیر اسلامی نیز بود؛ باز برای بدست آوردن لقمه یی چرب، مردم افغانستان را بعد از سالها کشیدن زجر، به دست اربابان خود بسپارد.

عربستان سعودی در هر حال حد اقل در دو دهه گذشته با بر خورد غیر انسانی برای گسترش و ترویج وهابیت در افغانستان کرده است. عربهای سعودی هم در موقف دولتی و هم در جایگاه تروریست برای شهروندان افغان بار فاجعه آفریده اند؛ اینست که بدبینی زیادی نسبت به نیات آنان در میان شهروندان افغان وجود دارد.

این عربستان سعودی بود که با کمک های سرشار مالی در جریان نسل کشی طالبان، این گروه متحجر را ترغیب به پاکسازی قومی در افغانستان در بدل اجرای اندیشه های وهابیت با خشن ترین روشها میکرد.

همزمان فرزندان سعودی و در راس آنان اسامه بن لادن با جمع آوری سایر دهشت افگنان، در جبهات جنگی دست به کشتار شهروندان افغان و حمایت از قتل عامه های طالبان در مناطق مختلف میکرد.

حال، شورای علمای افغانستان با چشم پوشی از این جنایات، در کنار ارباب قدرت مانند همشیه قرار گرفته و دستان خون آلود سعودی را دوباره بر گردن زخمی افغانها میکشاند.

این شورا که بار ها با ابزار ساختن اسلام خنجر زهرآگین به این دین مقدس زده است و آنرا در خدمت زور برای بدست آوردن زر نهاد است، تا آنجا نیز پیش رفته بود که برای ماندن خلیلزاد در افغانستان سالها قبل، برای جورج بوش نیز نامه نوشت.

باید برای این مفت خواران بیکاره که از پول بیت المل برای مخلوق خدا بجای خدمت خیانت میکنند، باید یاد آور شد که آنان هیچ حق ندارد تا بجای مردم افغانستان تصمیم بگیرند.

این شورا با اشاره یی ارباب قدرت به رقص مسخره یی در میدان سیاست میپردازد که برای آینده افغانستان خطرناک و بدون شک باعث تشدید بیشتر بد بینی ها در میان شهروندان افغان خواهد گشت.

کشاندن پای پلید عربستان سعودی در قضایای افغانستان نه تنها صلح را باز نخواهد آورد که باعث ترویج بیشتر بنیادگرایی و جسور تر شدن جنایات کاران و ناقضان حقوق بشر نیز خواهد شد؛ زیرا طالبان برای انهدام نظام باور به مبارزات سیاسی ندارد و برای نشان دادن قدرت به ترویج و ادامه فیجح ترین خشونتها پابند میباشد.

از سوی دیگر معلوم نیست که وابسته گان سعودی، با کدام صلاحیت و از کدام موقف از سازمان ملل خواسته اند که اسمای تعدادی از جنایات کاران طالبان را فهرست سیاه خود حذف کند، این حق را نه رئیس جمهور کرزی، نه امریکا و نه هیچ کس دیگری به جز از شهروندان قربانی افغان در دای کندی، مزار شریف، تالقان و جای دیگر ندارد.

دقیقاً شورای علما در گام بعدی از سازمان ملل مسقیماً خواهد خواست تا از نام ملاعمر به پائین را از این فهرست سیاه حذف کند، زیرا این خواست توسط رئیس جمهور کرزی قبلاً بدون در نظر داشت موارد حقوقی آن از نظر بین المللی بیان شده بود و به قول معروف کرزی برای دادن تضمین جانی برای ملاعمر، بی خریطه فیر کرده بود.

رئیس جمهور حال نیاز دارد ظاهراً برای مشروعیت دادن به این خواستش، خلاف آرمانهای شهروندان افغان و تاکید نهاد های مدافع حقوق بشر و سازمان ملل برای بازخواست از ناقضان حقوق بشر در قالب "عدالت انتقالی" که تنها انتقال آن باقی مانده است!!!!، از گلوی شورای نام نهاد علما صدای خود بیرون بیآورد.

متاسفانه همه در یک تبانی نا مقدس تلاش دارند تا خونینهای به ناحق ریخته شده یی شهروندان افغان را در یک حراج سیاسی با نرج گاه گندم بفروشند و با نعش آن نهاد های مانند شورای علمای افغانستان نعشخوار کنند تا طمع بد دهان شان همچنان آلوده با سود جویی دنیا باشد.

برای اعضای شکم گندیده یی این شورا، تفاوت نمی کند که طرف معامله صاحب خانه باشد و یا هم دزد، در صورتیکه منفعتی در کار باشد. در عین حال این معامله گران دقیقاً میخواهند با یک تیر دو نشانه بزنند. زایر این شورای همچنان در خط واشنگتن قدم گذاشته می خواهد زمینه برای باج دهي امريكا به "طالبان ميانه رو" را در چارچوب سناريوي جديد با ابزار هاي کهنه مهیا کند.

در اين روزها؛ امريكايي ها و موتلفان اروپايي آنها سخن از سازش و مصافحه با چيز غيرمرعي و ذهني چون طالبان ميانه رو رانده و دستگاه دپلوماسي آنها دروازه هاي مختلف حتي رقيبان و دشمنان را براي پيروزي اين ماموريت خود دقلباب ميكنند، شورای علما پا را از امریکا ارباب دیگرش فراتر گذاشته و حتی هیچ تفکیکی را هم میان جنایکاران طالبان قایل نمی باشد.

شورای علما در یک تلاش مردم ستیزانه، میخواهد اين گمشده و يا موجود خود ساخته (طالبان) را به ملاقات و آغوش امریکا باز گرداند.

امريكايي ها تازه به اين مطلب كه از طريق زور و ارعاب نميتوان افغانها را مجبور به تسليمي كرد؛ واقف شده و اداره جديد اين كشور ميخواهد فصل جديدي از همكاري را ورق زند اما تا هنوز در پيدا كردن راه در اشتباه است؛ زیرا دست اندازی به ابراز مردم سیتز و تاریک اندیش، چراغی را نمی تواند برای شب امریکا روشن کند.

گرچه نيت ختم خشونتها و تامين امنيت قابل تقدير است؛ اما دولت افغانستان سالهاست به گمان اينكه بتواند از ميان طالبان كسانيكه عقلانيت بر احساسات شان چيره بوده و بتوانند حرف ثواب از ناصواب را تشخيص دهند و اگر لحظه يي هم شده براي منافع مردم و مصالح كشور فكري و تدبيري كنند؛ پيدا کند؛ در سراب خيالات خود در جستجوي اين نايافته ؛ سرگردان است. اما اينكه چرا امريكا با وجودي كه طالبان بارها با كاربرد خشونت نشان داده و اينك سخنگوي آنها اظهار كرده كه طالبان برخلاف تجسمات ذهني رهبران غرب؛ يكدست بوده و آنها را نميتوان طبقه بندي كرد؛ از آنچه يافت مي نشود؛ آرزو دارد؟ يك امر مشكوك ميباشد.

اگر شفافیت، واقعیت گرایی و عقلانیت در راهبرد جدید امریکا مانند گذشته جای نداشته باشد که با چرخشهای ناگهانی اوباما در برای طالبان چنین نیز به نظر میرسد، شعار تغییر مرد سیاه در افغانستان راهی بجای نخواهد برد و تلاشی خواهد بود برای یکجا کردن آب و روغن؛ زیرا اوباما حال خود را برای عقب نشینی آماده میکند، نه برای شکست دهشت افگنان.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • بلی این علمای می توانند حتی مردم افغانستان را بفروشند چون وسیله به نام دین دردست دارند واکثریت عام با سرپا از آنها پیروی های غیر عقلانی دارند ومن تو که ازین موضوع آگاه می شویم جز فریاد چاره دیگری نداریم واینک بعضی اوقات من تو را بااین فریاد های آزادی خواهی به زندان ویا به قول خود شان به کنج دوزخ هم خواهد فرستاد پس چاره چیست تابتوانیم فریاد موثر را داشته باشیم درحالیکه آنها به قول عام (دین وان ) هستند

 • Thanks for sharing it was intersting and shocking

  آنلاین : Republic of Silence

 • دوستان سلام.
  شورای علما(خران) افغانستان در طبیله شان فکر میشود باز کنجارها پوسیده شده ،لذا آمادهً کشیدن سر وصدا ها تحت عنوان جرگه اضطراری به رهبری ملک عبدالله وهابی ،قاتل کودک های فلسطین بدست صیهونیستهای اسرایل وخادم روسپی گری های غرب شده است.
  اما این به اصطلاح علما که شمهً از اصول ومقرره کلام های آلهی را آگاهی ندارند وبا روش چاکر منشانه شان از زمام داران بی خرد وخادم بیگانهً شان پا را جلوتر از بادران شان در ایجاد رژیم طالبانی ـ این جانیان قرن 21 ،تمدن ستیز،انسان کش،غارتگر ومتحجر بر داشته اند.
  به شما خران کم خرد وشکمبو های بی حیثیت اجازه داده نمیشود تا به نمایندهگی از مردم داغدیده،مصیبت زده،که تا امروز هنوز داغ های پسران،کودکان،پدران ومادران شان فراموش نشده است در مورد حذف نامهای طالبان از لیست سیاه که متهم به مجرمین نقض حقوق بشر شده است بی شر مانه اظهار عقیده نماید.
  تا جایکه همه میداند ایجاد نام نهاد شورای علما(خران قبیله)هیچ گونه بنای حقوقی ندارد وشما خیرات خوران بی همت وخود فروش هرگز این چنین صلاحیت قانونی را نیز ندارید.

 • آقای دادرس درود بر شما و کابل پرسیان ! واقعأ این مضمون شما تبریست به درز کور کنده خرد ستیزان که دین ستیزی را در لای عبا و قبای اسلام پنهان نموده و از بیریایی و عاطفۀ انسانی مردمان این سرزمین سوء استفاده مینمایند . سرچشمۀ نگون بختی ، بدبختی و شور بختی ما این اهریمنان دین فروش و مذهب فروش اند که گاهی از گریبان ملا و گاهی آخند و گاهی شیخ و گاهی هم پیر و پیشوا سر میکشند و خون مردمان را بنام دین مانند خفاشان میخورند و بی شرمانه خودها راعالم و جانشینان پیغمبر میدانند . اگر واقعأ دین اسلام چنین علما و دانشمندان دارد که ما شاهد خزیدن ، خوردن و ریدن شان در بین انسانهای جامعه هستیم لعنت پرورگار به این دین . این دین نیست مزخرفات است ، شرم است ، ننگ است !!!

  اگر این مزدوران و غلامان حلقه بگوش عالم و دانشمند و سردمداران دین اند پس وا به حال ما که دیندار هستیم . آیا کسی پیدا خواهد شد که ازین جوکران ریشدار بی فرهنگ بنام صاحبان دین و قافله سالاران شریعت محمدی دفاع نماید ؟

  اینان اند که انسان را از دین چی که از انسان بودن هم بیزار ساخته اند و میسازند. این چاکران بی حیا و بی ناموس دالر پرست و زر پرست اند که شرایط مداخله اشکار را به عرب های عیاش مذهب ساز وزن باره فراهم میسازند . لعنت بر این علما !!!!!!!!!!!!!!!!

 • please do not insult the respectable Olama of our society. they are indeed our spritual leaders. and are the ones who guided us to the right way.

 • هموطنان !
  این شورای به اسطلاح (علمای افغانستان)در حقیقت تشکیل شده است از گروه مفتخوران بی همت - بی غیرت - دجال - مزدوران انگلیس وسعودی عرب- چپاولگر - شکم پرست - شکم گنده - چرسی -تریاکی - و مواد فروش .
  باید این گروه لجن را شورای مفتختوران افغانستان نام نهاد .که درطول تاریخ این گروه کثیف مفتخور ازین ملت فقیر وبد بخت زیر نام دین مبارک ومقدس اسلام گوشت-پوست وخون مردم را به انواع و اقسام مختلف ذهر مار کردند .این مزدوران انگلیس وسعودی عرب دوست دارند که این ملت همیشه درخون بدبختی غرق باشند تا این دین فروشان شکمپرست نان شان با خون مردم تر شود.وازبرکت فروش دین نان بخورند .
  این دین فروشان بی حیا به این زودیها از سراین مردم بدبخت دستبردار نیستند
  بخصوص یک مردنی قاچاقبرتریاک بنام فضولهادی شینواری که مشهورترین ملای مفسد است با یکچارک ریش پر پشم اش چسپیده به چوکی و مقام وچاپلوسی برای کرزی

 • بوی بد وابستگی

  در طول تاريخ ، وابستگي هاي علماء ديني به پايگاهاي زر و زور ، موجباب ذلت و عقب ماندگي، فقر و فلاکت مردم آن ديار فراهم کرده اند. لذا وابستگي علماء ديني، به پايگاهاي قدرت دولتي، تحت هر نام و مکتب که باشد، به ضرر اسلام و سد در برابر اجرايي شدن قسط و عدالت و احکام الهي محسوب شده و منجر به سستي تعهدات ديني دينداران، بويژه جوانان خواهد شد. زيرا عصر کنوني، عصري ارتباطات مدرن است که جهان را تبديل به دهکده کرده است. روي اين حساب نمي شود، با سؤاستفاده از عواميت و فريب اکثريت مردم بي سواد، خواسته هاي عوام فريبانه را بر قشر با سواد و روشن فکري اهل فکر و فرهنگ تحميل کرد. عصر کنوني به جاي چوب ها و پله هاي منابر علماء، وسائلي را در اختيار اهل فکر و فرهنگ گذاشته است که برد فتاواي توجه گرانه اي ستم ارباب زر و زور را خنثي کرده و جايگاه و پيگاه مفتي هاي مفت انديش وابسته را به خطر خواهد انداخت.
  مگر همين علماء و رهبران ديني نبودند که ديروز به عنوان رهبران هفتگانه گروه جهادي در اواخير اشغال شوروي، در عربستان سعودي رفتند، در خانه خدا، تحت ليواي شاه فهد حتي اداي سوگند کردند که ديگر عليه هم نجنگند و مردم مظلوم افغانستان را بيش از پيش در رنج و زحمت نياندازند ... که بعدش آمدند با نقض اَيمان شان، آن جنگ خونيني را به راه انداختند که منجر به خرابي کابل و تسلط طالبان وهابي و سازمان تررورستيي القاعده در کشور عزير مان افغانستان شد.

  قال رسول الله (ص): "العالم بلاعمل کشجر بلاثمر"
  از جمله تفاوتهای درخت بی بار و ثمر، با مثمره و میوه دار، آن است که درخت بی ثمر را می سوزانند، اگرنه وجودش در جنگل خطرناک است! چون اگر آتش بی گیرند، خاموش کردنش سخت است. و بدتر آن که موجب اشتعال درختان مثمر ثمر می شوند...

  آنلاین : بوی بد وابستگی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس