صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > حکومتهای عربی با روشهای بدتر از دوره جاهليت!

حکومتهای عربی با روشهای بدتر از دوره جاهليت!

در واکنش به مرگ تاجر افغان با وحشي ترين شيوه ها توسط يکي از سران امارت متحده عربي بايد روابط ديپلوماتيک افغانستان با امارت عربي قطع گردد! / حال معلوم است که چرا امارت از شبکه هاي ناقض حقوق بشر و جنايتکاران جنگي در دهه نود در افغانستان و بخصوص در زمان حاکميت سياه طالبان و از نسل کشي آنان حمايت کرده است.
محمد داود دادرس
جمعه 1 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شبکه هاي تلويزيوني امريکا روز پنجشنبه خبر از انتشار نوار ويديوئي دادند که در آن يک تاجر افغان توسط شيخ عيسي ابن نهيان يکي از سران حکومت امارات متحده عربي ، به شکل مرگباري شکنجه مي شود.

دراين نوار ويديوئي که از جريان چند ساعته اين شکنجه گرفته شده بود شيخ اماراتي با اين ادعا که بازرگان افغان به او خيانت کرده ، به شکنجه اين مرد مي پردازد و سر انجام دستور مي دهد يک موتر سنگين چندين بار از روي او عبور کند.

تاجر افغان بيچاره زير فشار شکنجه سرانجام آنچه را که شيخ اماراتي خواهان شنيدن آن است مي گويد اما شيخ اماراتي باز هم از شکنجه وي دست بر نمي دارد.

اين نوار ويديوئي در بياباني در نزديکي هاي ابوظبي و به دستور خود شيخ نهيان ضبط شده و نسخه يي از ان را بسام نابلسي(نبولسي) يکي از شرکاي شيخ نهيان در اختيار داشته که حالا پس از 5 سال به دليل اختلافاتي که با او پيدا کرده تصميم گرفته است در يک دعوي قانوني عليه شريک سابق خود از آن به عنوان يک مدرک جرم استفاده کند.

نابلسي يک امريکايي لبناني تبار ساکن تکزاس است.

حال موقف افغانستان در اين خصوص چي بايد باشد؟ روشن است. دولت آقاي کرزي هر چه عاجل حتي قبل از آنکه گفته ميشد روابط دپيلوماتيک را با امارت متحده عربي قطع کرده و سفارت اين کشور را در کابل بسته کند. این موضوع اهمیت زیاد از آن جهت دارد که نقض صریح حقوق بشر توسط یک مقام ارشد حکومت امارت صورت گرفته است. آنهم به شیوه بسیاربسیار غیر انسانی آن که حتی در دوران جهالت اعراب نیز صورت نگرفته بود.

در ضمن شهروندان افغان نيز به تحريم مصرف کالاي هاي وارداتي از امارت بپردازند. انشتار اين فلم به وضوح بيانيگر اين نکته نيز ميباشد که حکومتهاي عربي هنوز با افکار دوره جاهليت حکمروايي ميکنند.

اين حکومتها و شهزاده گان فاسد آن در حاليکه خود مصرف خوشگزاريهاي ميلون دالري ميباشند، در خفا براي شبکه هاي تروريستي القاعده کمکهاي مالي و معلوماتي ميکنند.

دولت افغانستان که اگر بار ديگر مصلحتهاي غير ملي و ضد افغاني اش گل نکند، بايد هر چي عاجل و در ظرف 24 ساعت آينده سفارت اين کشور را از کابل بسته کند، در غير آن شهروندان افغان حق دارند دست به کار شوند.

حال معلوم است که چرا امارت از شبکه هاي ناقض حقوق بشر و جنايتکاران جنگي در دهه نود در افغانستان و بخصوص در زمان حاکميت سياه طالبان و از نسل کشي آنان حمايت کرده است؛ زيرا در درون سران اين کشور فاسد افکار دوره جاهليت اعراب وجود دارد. اماراتي ها هيچ گاه براي افغانستان به عنوان يک کشور مسلمان سياست هاي انساني نداشته اند.

ديدن صحنه هاي اين فلم غرور هر افغان را خدشه دار ميسازد، در عين حال رهبران جهادي، قوماندانان و جنگسالاراني که سرمايه و خانواده يشان در امارت زنده گي وجود دارد بايد هر چي عاجل همه را از اين کشور بيرون کنند؛ البته اگر چيزي بنام غرور افغاني در وجود مبارک شان باقي مانده باشد.

از سوي ديگر دولت افغانستان بايد از راه بين المللي نيز براي زير فشار قرار دادن امارت تا به محاکمه کشاندن عاملان اين شکنجه دامن اين قضيه را رها نکند تا حداقل براي يکبار هم شده است اين دولت نشان دهد که در مواردي که به غرور ملي افغان سر کار دارد، بي خيال نيست؛ اميدي که شايد تحقق آن در رهبري سياست خارجي کشور توسط آقاي اسپنتا کمتر متصور است.

اين ويديو را ببينيد:

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جا برادر نمیدانم که ما افغانها را چی شده است. ما مگر این رژیم تا فرق سر غرق در جنایت را نمیشناسیم که چنین توقعات بلند بالایی ازش داریم. این خو یک فرد است اگر تمام مهاجران افغان در امارات هم بد تر ازین شکنجه شوند آب ازآب تکان نخواهد خورد. این رژیمی نیست که چنین توقعی از آن داشت که خدا نخواسته در برابر برادران مسلمان عرب خود اقدامی کند. کمی باید عملی تر فکر کرد. تا زمانیکه این رژیم ضد انسانی سرنگون نشود و یک رژیم انسانی جانشین آن نگردد چنین فجایعی بد تر از گذشته دوام خواهد یافت. مثلن خودت در آلمان زنده گی میکنی و به فکرت دولت همان است که در المان است. درین جا همه چیز متفاوت است جانم. به قربانت برم. افغان شو و رژیمت را بشناس!

 • شکنجه وحشیانه یک افغان توسط یک شیخ امارات متحده عرب- عیسی ابن زاید آل نهیان Torture Tape Implicates UAE Royal Sheikh
  Police in Uniform Join In as Victim Is Whipped, Beaten, Electrocuted, Run Over by SUV

  By VIC WALTER, REHAB EL-BURI, ANGELA HILL and BRIAN ROSS
  April 22, 2009

  A video tape smuggled out of the United Arab Emirates shows a member of the country’s royal family mercilessly torturing a man with whips, electric cattle prods and wooden planks with protruding nails.
  An investigation into a savage torture by a royal family member of a close ally.

  A man in a UAE police uniform is seen on the tape tying the victim’s arms and legs, and later holding him down as the Sheikh pours salt on the man’s wounds and then drives over him with his Mercedes SUV.

  In a statement to ABC News, the UAE Ministry of the Interior said it had reviewed the tape and acknowledged the involvement of Sheikh Issa bin Zayed al Nahyan, brother of the country’s crown prince, Sheikh Mohammed.

  "The incidents depicted in the video tapes were not part of a pattern of behavior," the Interior Ministry’s statement declared.

  The Minister of the Interior is also one of Sheikh Issa’s brother.

  The government statement said its review found "all rules, policies and procedures were followed correctly by the Police Department."

  شبکه ای بی سی صحنه های شکنجه و تحقیر مردی به دست شيخ عيسي بن زايد آل نهيان، برادر شيخ محمد، وليعهد امارت ابوظبی را منتشر کرد.

  در این نوار ویدئویی شيخ عيسي به همراه پلیس امارات دست و پاهای قربانی خود را می بندند و پس از ضرب و شتم وی بر زخم های او نمک می پاشند و اتومبیل خود را از روی پاهای وی حرکت می دهند.
  بر پایه این گزارش، وزارت کشور امارات متحده پس از بررسی این ویدیو تایید کرده است شکنجه گری که در این تصاویر دیده می شود همان شيخ عيسي است.

  گفتنی است، وزیر کشور امارات نیز یکی از برادران شيخ عيسي است.

  سارا لیه ویتسون، از دیده بان حقوق بشر گفت، اگر دولت امارات به پرونده این شکنجه غیرانسانی رسیدگی نکند و اعضای نیروی پلیس که در آن دست داشتند و کسانی که دستور این شکنجه ها را صادر کرده بودند، به سزای اعمالشان نرساند، خود نیز همدست آنان در این شکنجه ها محسوب می شود.
  این نوار 45 دقیقه ای به دست بسام نابلوسی، یکی از شرکای تجاری پیشین شيخ عيسي منتشر شد.
  نابلوسی مدعی است، او نیز به دست پلیس امارات متحده عربی به دلیل خودداری از تحویل نوار ویدئویی به شيخ عيسي شکنجه شده است.

  نابلوسی به ای بی سی گفت، این مرد توانایی انجام هر کاری را دارد.

  نابلوسی می گوید، این تصاویر به دست برادرش به دستور شيخ عيسي فیلمبرداری شده است. زیرا شيخ عيسي به مشاهده مجدد تصاویر شکنجه علاقه دارد

  • یک مشوره جانانه از طرف یک کاندید جدید ریاست جمهوری افغانستان جناب محترم استاد و دانشمند بزرگ کشور آقای محمد آصف سرپلی بیسواد یانیکه دشمن باسواد به آقای کرزی جان ! مه میگوم امی که نویشتی مره خاندی فورن ده پاچای ابو ظبی تیلیفون میکونی و خوده بسیار قار گرفته کتیش گپ بزن و بریش بگو که ای وطن دار ماره چیرا ای رقم زجر دادی ای کار تو خو از انسانیت دور بود . بریش بگو . نترس با جرت بریش بگو و سریش سیاست کده گپ بزن که مه تو ره ده ماکمه ای بین المللی کش میکونوم . کلی دنیاره سریت خبر میکونوم . اونموست که کرزی جان جان کاکایش کارکیت جور میشه و بریت چند ملین دالر واده میکونه تا دان تو ره بند بکونه . ده اینجه تو دو فایده میکونی یکی ایکه مردوم تو ره میگن که کرزی جان ما یک کمترک ده غم مردومیش ام است و فایدی دیومیش دالرکای مفت و بی ماصول ده جیب بالایت است . لاکن خایش میکونوم که ازو پول ها یک کمترک به فامیل بیچاریش ام روان بکو و مره بعد از سریت پاچای خود بدان . برو کرزی جان نوشک جانیت . لته مردوم بخوره و دالره تو بگی .

 • هزاران درود و هزاران سلام به روان پاک شهید بزرگوار جعفر برمکی و خاندان نجیبش این عیاران و شهریاران ادب دوست وخامه بدست خراسان بزرگ که سر هایشان از دم شمشیر امیر المومنین معاویان گذشته است ، هزار سال قبل در یک روز روشن ، این خفاشان بادیه گرد و دزدان صحرایی و کتاب سوزان بی عاطفه را شتر چرانان و سوسمارخوران گفته بود .الحق بسیار کم گفته بودی جعفر عزیز !!!!

  نامت را بااین سخنت درج دفتر روزگاران ما کردی ، مقام و جایگاهت را در معراج کتاب ظالم ستیزان و خرد پروران نوشتی ، افتخار و هزاران افتخار بر تو هم میهن گرامی و عزیز !! تو مظهر نجابت و صداقت بودی ، تو فرمانروای ادب و سیاست بودی ، تو مالک دلهای رنجوران و عزلت گزیده گان بی بضاعت بودی ، وقتی تو میفرمایی که این طایفه و قوم شتر چرانان و سوسمارخورانی بیش نیستند ، پس ما کییم که این سفید جامه گان سیه کار و ددمنشان چلتار به سر را انسان بشماریم ؟

  هموطنان عزیز ! روزگار دیگر هم میهنان ما که فریب این شترچرانان سوسمار خور را خورده و بخاطر حصول رزق حلال به دیار اسلام صادر کننده گان و اسلام پروران نفت فروش و زنباره غربت گزین شده اند ، بهتر از شاهپور نیست ! اگربا دیدن ویدیوی فجایع شیخ عیسی شترچران پجرو سوار باز هم دنباله رو اعمال این سگان ( می بخشید به سگ بی احترامی کردم ) این خران ( بازهم میبخشید به مقام خر بی احترامی شد ) این نجسان ، غولان و هیولاهای آدم چهره ( نمیدانم ادای مطلب شد یا خیر ) باشند ، کمال بیغیرتی و بی خردی ما خواهد بود . اینست چهرۀ واقعی نواده های دو شمشیره ها !!

  سزای ما همین است که نتوانستیم غرور خود را حفظ کنیم ، سزای ما همین است که نتوانستیم خدای خود را بشناسیم ، سزای ما همین است که در مقابل زورگویان ، خاموش نشستیم . تا وقتیکه گپ ملا و نیمچه ملا قانون است ، تا وقتیکه به مکتب سوزان مجاهد فی سبیل الله گفته شود ، تا وقتیکه راهگیران و دزدان طالبان کرام باشند ، تا وقتیکه گلوی انسان با نعرۀ الله و اکبر بریده میشود به ذات پروردگار قسم هیچگاهی روز خوشی نخواهیم دید.

  • مزاری جان سلام مالیک ! از خاطر یک شبوشک کل پوستینه نسوزان . مثلیکه از خاطر یک انصاری که پسان اندیوال شودین از امه انصاریا رویگردان شوده بودی.اگه نی از خاطر یک مزاری مه کلگی مزاره خات چیزی گوفتوم . پنج انگوشت برابر نیست و ده جنگل شیر و شغال است و روبا گکای مکار ام زندگی میکونه . راستی چشم تان روشن خبر شودوم کفن کش قدیم تان آمده . نامیشه نمیگیروم که شیطانی میشه برین بامان خدا و ده مردوم مزار و قومایتان بگوین که ده مه رای بتن . اگه نی مردکه میگوم که اینمی مزاری تو ره کفن کش قدیم گوفته بود . با احترام

  • حاجی صاحب علیکم السلام ! نه می مانی ماره آرام که یک کمکی دود دل سوخته گی ره کم کنیم که ای شبوشکا ما ره هم در دادن و وطن ما ره هم در دادن . اینمی شبوشکا همیتو خون ما ره خرده روان هستن پوستین بان که ده جان کل مردم مام چسپیده اند . بخاطریکه ای شبوشکا گم شون ، حالی که در دادن رواج شده ، پوستین خودم بان که خودم در میتم اگه زورم برسه کل اوغانستانه هم دوا پاشی می کنوم . راستی که مه از انصاری صاحب یک گله گک دوستانه داشتم ، شما ناحق خوده قتی کدین . ایره خو راست گفتی حاجی صاحب که ده جنگل یگان روباه گک ها هم پیدا میشه که خبر ازیه ره ده او ببر و از او ره ده ای بیار . خیر باشه حاجی صاحب حالی سر جنگل ایلاس و سر پوش نداره همگی یکی دیگه خوده می بینن و میشنون . حالی دیگه کارو بار روباگکا خراب شده . حاجی صاحب خیلی سال ها شده که بیشه خالیس ، اگه نی شغال ها کجا و دره و بیشه کجا . یک مشوره بریت دارم وطندارکتم مدا سرکتان بد نخوره ! از مه میشنوی حاجی صاحب ازامی رئیس شدن همرای الیکینت تیر شوکه عاقبت بسیار خراب دارد . نگفتی چرا ؟ ازخاطریکه زور تخته میخ دار ره نداری ! اگه گپ شانه کدی ده بین مردم کرزی واری رسوا میشی ، اگه ده گپ شان نکدی مثل شاهپور بیچاره وری در سر ریگها تخته کاری میکنن . مردما همرای گروپ هزار شمه آمدن ولی وقتی فامیدن چی گپ است دم لخت کردن و گریختن . بان هموناره که لت پخته شدین و زور تخته کاری و نمک پاشی ره هم دارن هم رئیس شون و هم وزیر ! اگه باز هم رئیس شدی و پسانها ده سر ریگها قغت برآمد هیچ کاری کده نمیتانیم ، باز نگویی که وطندارهایم به مه کمک نکدن . از ما یک مشوره دوستانه بود که کدیم . باز او سو خودت پاشاه و کلایت هم وزیر. دوست خیر خوایت مزاری !

  • بازم سلام مزاری جان ! میگن گیله از دوست میشه خیرست چند گپکای سابقه ره گوفتی اوغانا (هیر) کو . مه از پوستین در دادنیت و خوده سوختاندنیت ام ایقه نمیترسوم خو از امی دوا پاشی شوما (هیریژومه . که نه) که نه شبوشک بانه و نه ام بلبل خوبیش میخاندگی . گاو و گوسفنده ره از خاطری گنگیش تا بالی کسی در نداده . یا شوخی ره ده جدی بردی مره روبا گوفتی یا راستی از او میترسی . او سادی خدا جان خط و مشی مه ده اخبارا چاپ کدوم عکسای مه ده ما بین کاندیدا ندیدی و مردوم بخاطر پاچایی از تختی دار نترسیدن مه از یک تخته گک کوکه دار بترسوم . بیغم باش که مه خو قغیم نمی برایه خدا کونه چونگس شوما مردوم نبرایه . چیرا که مه آدم های ظالیم ره دیگه رقم جزا میتوم که نمونیش جزای وزیره خانده باشی . مردوم ما کور خود بینای مردوم استن . دونیا سر چپه شوده .شور اندازی زیاد شوده . ایمان ها ضعیف است . مه یک آدرسه ده امی کابل پریس بریت میتوم درای سیل بکو . قضاوت بکو و انصافیشم از شوما . که کدامیشان ظالیم تر استن . ما زیرک چشم ما ره نمی بینیم . باز برداشت نکونی که مه ازونا طرف داری میکونوم . ظلم ظلم است چقه که باشه خورد یا کلان . حالی لتفن ده عنوانی لوگر: امنیت و معدن مس/ گزارش تلويزيونی ده ویدوی دیومیش که عکس یک داکسن است تا آخر سیل بکونین . باز ده زیر نظرات مردومه ام بخانین . خودکیتان خات گوفتین که ما نویسندا یا ای ره نخاندیم و یا ایکه وقتی ای مطلب چاپ شود ما خو بودیم . آیا امیقه قتل و قتال ره هیچ کس ندید توته و پرچی میده بچا ده چشم ای مردوم کور خود بینای مردوم نخورد . بازم میگوم ای عادت خرابیتانه پس بکونین و دیوال نم کش واری ده خود کش نکونین ای گپ مه تنا ده شوما نیست ده کله گی نویشته میکده گی ها است . ده ای مملکت راستی که مه اگه پا چا شوم وزیریم کلایم خات بود و اگه از شوما پورسان بکونوم که ده ای گپ چه ثبوت دارین که مردوم و رایتیم کتی مه امکاری نمیکونه چه شاید دارین که ره یا چه ره نشان خات دادین ؟ روبا ره گوفتن شاهد... نی نمیگوم . قیصی دومبیشم نمی کونوم . بانین که یک پیشپایی از مه قضدار بانین . شوما اگه ده گپ خیر خایم باشین مه بخدا جان که از راستی ده خیریتان استم ده بد ایچ کس نیستوم و وطنکیمه دوست داروم و زندگی و آبروی کله گیما ده عزت ماست که او نباشه نه افغان افغان است نه هزاره هزاره و نه پشتون پشتون و نه ام ازبک ازبک . بیغم باشین حالی که او آمد مه دندیمه مانده آمدوم برین بامان خدا .

  • حاجی صاحب دیره سلامونه ! باز ده گپم نرسیدی . بیبین حاجی صاحب دوا پاشی بره شبوشکاست نه بره مال و مواشی و پرنده گان . یک دوا قبلأ ده بازارا پیدا میشد بنام دی دی تی که برای موش و مگس و پشه و کیک و شبوشک بکار میرفت نه برای مواشی . یک رقم دوای دیگه بود که برای کشتن مکتب بچا بکار میبردند و ده آب خوردنی مکتب گت میکدند او ره خو نه میگی ؟ حاجی صاحب ده دار زدن با تخته کاری فرق دارد . ده دار خو مردمه به آبرو و با عزت میزنن ام وقتی تخته کاری میکنن ، تنبان میکشند . ازو روزش میترسم که پاچاه های ما ره هم مانند شاهپور ای شبوشکا بی عزت نکنن . ده آدرست رفتم ولی چیزی جالبی ره نیافتم ، به حال خو بودی حاجی صاحب وقتی که آدرسه نوشته میکدی ؟ کمی شکی شدیم حاجی صاحب که .....

 • باید یک مظاهرۀ وسیع در مقابل سفارت امارات در کابل راه اندازی شود . شیشیه های در و پنجره این قوم خبیث را بایست شکست . غیرت افغانی چنین حکم میکند . از حکومت ماکیان ها که به هر نرینه خارجی پشت میدهند و از لقمه حرام اجنبی تخم میگذارند توقع نبوده و نیست . خروسان جنگی نمرده اند . انتقام این هموطن مظلوم ما از این شترچران های سوسمارخور بیابانگرد گرفتنی هستیم . بر پدر هرچه ازین طایفه است لعنت . ز شیر شتر خوردن و سوسمار / عرب را بدانجا رسیداست کار ؟ که بر تاجر ما جفا دارد او / تفو بر تو ای چرخ گردون تفو .
  آذین .

 • سلام

  افسوس به حال ما افغان‌ها که تا کنون هم کور و کر هستیم و عرب‌های ملخ خور را بنام اولاد‌های پیغمبر س احترام میکنیم. طالب‌ها را به ما روان کرد و اکنون هم سید جلال را بنام نابغه به ما روان نموده است.بلی مردم بیچاره و بیسواد ما اقلا از خود نمی پرسند که کدام نابغه !!!نابغه که از خود کوچک‌ترین اخترات و یا اکتشافات ندارد!! نابغه که در دانشگاه ناکام مانده است!! بلی نابغه که در آموختن سبق و بیعت نمودن به عرب‌ها و پلان‌های شوم آنها آماده فداکاری است.مردم از خواب بدر خیزید تاریخ وطن ما را بخوانید .از کشتن ابومسلم خراسانی بیا موزید!!!

  • salam! pasich har afghan watan parast fagt ihtarza w kat rawabit demlomatik chadad bud.wale az on jaike jahadiha nikar arab ha buda and ,w gulam halga bagosch on ha hastan koja mara towwogoyi.

 • Salam
  Tawaqu khub wa baja, wali na az dawlat fashist, fasid wa khain Karzay

  Unha masruf fualiyat hay mafiaye khud and, na Atiba in kishwar

  Inha khud ferukhta ha wa muzduran bash nastand, azay kabinay karzay ba dashtan afkar talibani wa gulbuddini khud bad tar az shikh hay qurun wustaye Arab and, Lanat bar in maktab jahl wa fasad ki dar tool tarikh zawlanay insan ha buda

  Habib

 • UNITED ARAB EMIRATES
  Embassy of Afghanistan in Abu Dhabi
  P.O. Box 5687
  Abu Dhabi
  Tel: (+971-2) 665 5560
  Fax: (+971-2) 665 5576
  Ambassador: H.E. Farid Zekria

  Consulate General of Afghanistan in Dubai
  P.O.Box 113233
  Dubai – United Arab Emirates
  Tel: +971-4-398-8229
  Fax: +971-4-398-8441
  E-Mail: info afgconsulate.com
  Consul General: Mr. Haji Rashoudin Mohammadi

  آیا در مورد این آقایان که در دوبی و ابوظبی کار میکنند معلومات دارید ؟

  یکی از دوستان برایم گفت که او فکر میکند یکی از آنها خسر بره جنایتکار ملی مسعودوف است که با پدر فرشته جنایتکاران خسر ولی مسعودوف در دوبی و ابوظبی مشغول سنگ فروشی و بیزنیس های گران قیمیت دیگر اند .

  • ta jeri bad bakht tora chi kar ba on ba la bala hamin payen mi mandi ka rat mi kardi koftam aei tajir afghan pish naro pas biya on gha dar raft ki az on tarafi bam aftad kasi az bala pain biyafte malome aokar mishe khoda in zalim ra sharmand dege abro barai in zalim na mande tashakor az on kasi ki in zalim ra afsha kard

  • تو نه شعور انسانی داری و نه غیرت آدمی و گرنه چنین نمیگفتی برای قبیله ای پای لچ هر کس مرد باشد و ازسرزمینش دفاع کند جنایتکار است و اگر مانند ملا عمر و کرزی غلامی را قبول کنند و سر را به هر پنجابی و پاکستانی خم بگیرند از آن حمایت میکنید بخاطر ....والی شان . تو اینرا نوشته ای تا به دیگربی غیرت ها بگوئی که از عرب ها عقده نگیرند تا مبادا کاروبار شان در دوبی خراب شود و اخراج گردند و به خانه برگردند و مانعی برای آزادی خانم هایشان که در مدت غیابت آنها دارند شوند. اینست غیرت افغانی ات . واقعآ غیرت افغانی به جزء معامله گری،فریب و اگر زور داشته، به جزء چور و چپاول چیزی دیگری بوده است. خودت نمونه ای خوبی از این غیرتی ها هستی.

 • تصحیح این خبر:

  اول: این شخص تجار نه بلکه یک کارگر عادی ومزدورکار شیخ نهیان بوده است.

  دو: این شخص افغان نه بلکه یک پتان از پاکستان می باشد>

  سه: شیخ نهیان عضو کابینه دولت امارات نیست ولی جزی از فامیل خوانواده امیری است.

  چهار: تحقیقات بالای آن جریان دارد. این درست نیست که دولت افغانستان به خاطر یک ویدیوی تایید ناشده مرجع رزق بیشتر از دوصدهزار افغان را در مخاطره باندازد که فعلا درامارات مصروف کار اند.

  • راست میگی ولا

  • من به جواب این آقای صادق که معلوم میشود خود با سفارت یا قونسلگری افغانی در ابوظبی همکار است نوشتم ولی نشر نشد که از گردانندگان کابل پرس? میخواهم که اینبار نشراش کنند. تشکر.

   به قرار معلومات بنده و صحبت که با افغانهای مقیم در دوبی داشتم همه میگویند که تاجر مذکور افغان بود ولی صادق ناصادق میگوید نبود. قبلاً این مسله از جانب سفارت افغان در ابوظبی هم گفته شده بود که خود نشاندهنده ارتباط آقای صادق با سفارت است و منظور شان پوشانیدن عدم درایت و قاطعیت دیپلماتهای افغانی است.

   دوم اینکه خسر بره جنایتکار ملی مسعودوف در ابوظبی با خسر برادرش که پدر فرشته جنایتکاران شورای نظار حضرتی است مشغول چنان تجارت ،دادو ستد و سنگ فروشی اند که اصلا وقت برای فکر کردن به حال کارگران افغان ندارند ، اگر کشته ویا شکنجه هم شوند. زیرا او میگوید که یازنه اش یعنی جنایتکار ملی مسعودوف در شش ما شصت هزار کابلی را کشته ، کشتن یک افغان در امارات یعنی چه

 • آقای محترم،در ایران و بسیاری از کشورها اینگونه کارها انجام میشود،و حتی در زندانهای گوانتانامو بدتر از اینها نیز انجام شده،بنابراین لطف کرده بدون توهین به اعراب و مشخصا به فرد جانی اشاره کنید.وقتی در افغانشتان افراد بی گناه را صرفا به جرم شیعه بودن به راحتی سر میبریدند، ایا باید گفت افغانها جنایتکارند؟یادتان هست؟

 • به عنوان یک ایرانی که این فیلم را دیدم، و دیدم چه رفتار کثیف و وحشیانه ای با برادر افغانم کردند، گریستم. این فیلم برای همه ایرانی ها دردناک و نفرت انگیز است. البته این رفتار را با هر کس دیگر و با هر ملیت دیگر هم می کردند نفرت انگیز بود، اما، من که ایرانی هستم یک افغان را غریبه نمی دانم و هم وطن و برادر و خواهر خود می دانم. زنده باد ملت پر غرور و شریف افغان.

  • به نظر من در قدم اول سفیر افغانستان در ابوظبی ویا جنرال قونسل افغانستان در دوبی این مساله را جدا پیگیری نموده تشریح بدهند که این تا جر شکنجه شده افغان است یا پتان پاکستانی و در فدم دوم تحقیق کند که به چه جرمی توسط این شخص جانی و خاین عرب مورد شکنجه قرار گرفته است . در فدم سوم اگر ثبوت شد که افغان است باید از دولت دست نشانده افغانستان بخواهند که سفیر این کشور را را در کابل احضار کنند وجریان این شکنجه را تحقیق کنند و از دولت امارات بخواهند که این جانی را مورد محاکمه علنی قرار بدهد. واگر دولت افغانستا ن هم این کار را بخاطر روی نازک دالر های باد آورده امارات به حکومت فعلی نکرد از مردم غیرو و باغیرت افغانستان و بخصوص شهریان کابل تقاضا می کنیم تا به سفارت این کشور خاین حمله نموده شیشه و پنجره آنرا بشکنند و کارمندان آنرا به گروگان بگیرند و عین همان کاری را که با تاجر افغان شده است با کارمندان سفارت آن انجام بدهند و اگر همینطوری دست زیر الاشه بنشینیم و تماشا کنیم و از این مساله سطحی بگذریم در آینده عین همین کار را در مقابل یک هموطن دیگر ما خواند کرد به امید گرفتن حق مطلوم از ظالم.

 • با درود و آفرين، و آرزوی بهروزی و پيروزی برای ملت بزرگ افغانستان!
  خواهران و برادران!
  جای شکی نیست که شما همه خبر و تصویر جان گداز و وحشیانه شکنجه دادن یک شهروند افغان از سوی عضو خانواده شاهی ابو ظبی یکی از امیرنشینان امارات متحده عربی را تماشا نموده اید که به همکاری پولیس یونیفورم دار ابوظبی صورت میگیرد. شیخ عیسی بن زاهد آل نهیان به نمایندگی از خانواده های کاخ نشین و خون آشام اعراب تصویر واقعی این مار های افعی را به نمایش گذاشته است.
  این شیخ جانی و تبهکار که به مرض سادیسم و لذت بردن از مشقت دیگران آلوده است به وحشیانه ترین شکل ممکن به خاطر ارضای جنون و صبعت جنیتکی خود با هویت یک ملت سرفراز که بیشترین قربانی را در راه خدا داده است بازی میکند. آنانیکه داعیه دین را بر شانه درست مثل تجارت نفت، حمل میکنند، از تمویل تروریسم بین المللی گرفته تا شکنجه افراد بصورت انفرادی، انسانیت و مدنیت را همچنانیکه در طول تاریخ تهدید نموده اند، با خطر مواجه ساخته اند.
  امرای عرب با کتاب سوزی ها و از میان بردن فرهنگ انسانی سایرین، همواره تلاش نموده اند تا دین خدا را آمیخته با جاهلیت عرب که در خون آنان عجین است، بر سایرین به زور شمشیر به هدف غارت، و بدست آوردن زر و زن و زمین تحمیل نمایند.
  این فراخوان به مناسبت فرصت ویژه ای است که میخواهیم از آن به عنوان نکته عطف تاریخی برای بازیابی هویت اصیل افغانی و آریائی خود استفاده نمائیم. صدها سال است که اصیل زادگان این مرز وبوم برای اعاده این هویت رزمیده اند اما در توطئه های مزد بگیران و تازی پرستان افغانستان ستیز، گیر مانده و رشیدانه جان باخته اند.
  مگر میشود ابو مسلم خراسانی، لیث صفار و یاسین بادغیسی را فراموش نمود؟ این ابرمردان از همان زمان میدانستند که دین خدا تا آز و طمع و حرص عرب از هم فاصله دارند. اما توطئه و خیانت از آنجائیکه در خون امرای عرب جای دارد، همواره این صدا ها را با همکاری مزدوران بی هویت خود، خاموش نموده اند.

  همواره افعی زادگان و تازی پرستان افغانستان ستیز میگویند که اعتراض درین زمینه، جنگ با عرب است!! و برای نشان دادن بيگناهی تازيان بیابانگرد، بی درنگ به دین پناه میبرند و می خـــواهند بزور بما بباورانند که ما با اينها سرجنگ داريم !! هرگز نه، هرگز نه! ما بهيچ روی نه با عرب سر جنگ داريم و نا با عرب زبانان.
  ما وابسته به يک فرهنگ بسيار کهن، و پر باری هستیم که جهان امروز بسياری از ارزش های خود را به آن مدیون است، چنین پيشينه درخشان فرهنگی، بدست تازيان بيابانگرد شکسته شد، آيينهای شهريگری و فرهنگ پربارمان بتاراج رفت. اما فردوسی و امثال او نگذاشت تا این جانیان تاریخ به آرزوی خود برسند. زمانی از حسنين هيکل، بزرگ نام مصری پرسيدند: چرا شما مصريان با آن پيشينيه پر بار فرهنگی عرب زبان شديد؟ شما در اصل عرب نيستيد، گفت: برای اينکه ما فردوسی نداشتيم...،

  زشیر شتر خوردن و گوشت سوسمار* عرب را به جای رسیده است کار *
  که تاج کیانی کند آرزوی * تفو بر تو ای چرخ گردون تفوی*
  فردوسی بزرگ و جاودانه،

  تازيان بی فرهنگ برای پذيراندن آيين خرافه گرای خود که از ژرفای پندارهای بيمارشان برخاسته بود، چيزی جز خون و مرگ و ننگ و نکبت برای ما به ارمغان نياورده اند، بنا با استفاده ازین فرصت بپا خیزید، واحدانه به پا خیزید. ملت بزرگ افغانستان؛ مشتی سوسمار خوار و بیابانگرد اینبار از طریق اسامه بن لادن نه بلکه رسما از طریق یک حکومت، بر هویت و هستی ما تاخته اند. دیگر تامل جایز نیست، ما در نخستین گام خواستار دخالت دادگاه لاهه هستیم، این شیخ بیمار باید محاکمه گردد، در غیر آن اگر حکومت امارات او را در پناه خود میگیرد، ما به مثابه ملت افغانستان از حکومت منتخب و مردمی افغانستان میخواهیم تا سفیر این خانواده خون آشام و سادیست را هر چه زودتر از افغانستان اخراج نماید.
  شبکه مخابراتی اتصالات و بانک الفلاح از سرمایه گذاری های همین خانواده سفاک و بیمار است، با تحریم استفاده آن، برای به کرسی نشستن عدالت کمک نمائید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس