صفحه نخست > حقوق بشر > چشم پوشی حاکمان از جنایت شیخ امارتی برای چیست؟

چشم پوشی حاکمان از جنایت شیخ امارتی برای چیست؟

اینجا بحث یک فرد مطرح نیست؛ زیرا طرف مقابل نیز فرد عادی و یا هم حداقل معادل شکنجه گر و شکنجه شونده نیست؛ بحث بالای حثیت و اعتباری ملتی و کشوری است که شهروندان فقیر آن برای عزت خود در صدوق کسی رای ریخته اند تا به عنوان نماینده از شرافت و نوامیس ملی آنان دفاع کند.
محمد داود دادرس
پنج شنبه 14 می 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سرانجام شيخ نشینان بی مروت و بیرحم امارتی، بعد از ازدیاد فشارهای افکار عامه جهانی به بازداشت خانگی شهزاده میدان نادیده و نازدانه خود شیخ عيسي برادر شيخ خليفه بن زايد ال نهيان حاکم ابوظبي و رئيس امارات عربي متحده که يک تاجر افغان را در سال 2004 بشکل وحشیانه شکنجه کرده بود؛ بسنده کرد.

گرچه این اقدام باعث خرسندي سازمان ديده بان حقوق بشر گردید؛ اما هرگز نمیتواند افغانها را قناعت داده و درد این اقدام تروریسیتی را از اذهان آنها دور سازد زیرا شیخ ها در شکنجه و عذاب افغانها از طریق طالبان و القاعده تجربه و شهرت بدی دارند.

گرچه ابوظبي که مهم ترين امير نشين فدراسيون امارات عربي متحده به شمار مي رود؛ اعلام کرده که اختلاف بين شيخ عيسي و قرباني افغان او حل شده و هيچ شکايتي مطرح نشده اما اين امير نشين همچنين رفتار اين شيخ اماراتي را محکوم و اعلام کرده بود وزارت عدلیه به زودي اين نوار ويدئويي را بررسي و نتايج تحقيقات خود را در اسرع وقت منتشر ميکند. انگیزه تصمیم آن تجار مظلوم معلوم است چون وقتی وی خود را در برابر زورگویی و مسوولان دولتی بی خبر و مسوولیت گریز تنها میابد؛ چاره يی جز قبول شرایط طرف ظالم را ندارد.

در عین حال باید دانست که اینجا بحث یک فرد مطرح نیست؛ زیرا طرف مقابل نیز فرد عادی و یا هم حداقل معادل شکنجه گر و شکنجه شونده نیست؛ بحث بالای حثیت و اعتباری ملتی و کشوری است که شهروندان فقیر آن برای عزت خود در صدوق کسی رای ریخته اند تا به عنوان نماینده از شرافت و نوامیس ملی آنان دفاع کند.

بحث بالای ناموس ملی مطرح است، اگر امریکائیان بخاطر خدشه دار شدن اعتبار شان به دو کشور افغانستان و عراق لشکر کشی میکنند و روزانه ده ها شهروند ملکی را زیر بمبارمان قتل عامه میکنند، آیا افغانستان نمی تواند برای حفظ نوامیس ملی حداقل روابط دپیلوماتیک خود را با کشور قطع کند؟ مگر این چیز در تاریخ سیاسی جهان سابقه ندارد؟ که آنان سوگند وفاداری و دفاع از نوامیس ملی را در برابر ملت یاد کرده اند، این کار را تکرار نکنند؟

در این رویداد از منظر دوپلوماسی تیوریریزه شده یی محض وزیر خارجه آقای سپنتا هم اگر محاسبه گردد، دخالت سران حکومتی امارت و نظامی با لباس رسمی در شکنجه تجار افغان ابعاد گسترده دارد و بیانگر دخالت مسقیم دولت امارات در آن میباشد که باید سخت مجازات گردد.

آنچه مسلم و یک واقعیت غیر قابل انکار است؛ روحیه انتقام گیری و توهین مکرر شیخ نشینان در برابر افغانها و آنچه جای سوال وتاسف است خاموشی رئیس جمهور کرزی در برابر این ماجرا و طفره رفتن رسانه ها در برابر این رفتار تروریستی میباشد. تا الحال هیچ مقام افغانی در قوای ثلاثه لب به انتقاد و نکوهش این جنابت باز نکرده و همه سکوت را بهترین راه برای دفاع از حق از ملکیت های منقول و غیر منقول خود در ان کشور ظلم و فساد اختیار کرده اند. زیرا اکثریت رهبران رده اول و مردم شعار ما چندین ساختمان بلند منزل در قیمتی ترین محلات رهایشی و تجاری به علاوه حسابات بانکی بیشماری در بانک های این امارت نشین داشته و هرگز حاضر نیستند که سود خود را بخاطر دفاع از حق یک هموطن خود به مخاطره اندازد.

حال معلوم است که چرا امارت از شبکه هاي ناقض حقوق بشر و جنايتکاران جنگي در دهه نود در افغانستان و بخصوص در زمان حاکميت سياه طالبان و از نسل کشي آنان حمايت کرده است؛ زيرا در درون سران اين کشور فاسد افکار دوره جاهليت اعراب وجود دارد. اماراتي ها هيچ گاه براي افغانستان به عنوان يک کشور مسلمان سياست هاي انساني نداشته اند.

ديدن صحنه هاي اين فلم غرور هر افغان را خدشه دار ميسازد، در عين حال رهبران جهادي، قوماندانان و جنگسالاراني که سرمايه و خانواده يشان در امارت زنده گي وجود دارد بايد هر چي عاجل همه را از اين کشور بيرون کنند؛ البته اگر چيزي بنام غرور افغاني در وجود مبارک شان باقي مانده باشد.

آقای کرزی در این اواخر در معادلات سیاسی و تعاملات منطقوی خود برای آشتی با طالبان و سایر گروه های مخالف مسلح؛ همواره بر نقش مثبت و سازنده مصنوعی و دور از واقعیت امارات متحده عربی و سعودی تاکید داشته و به خاطر این خوشآمد های غیر متعارف و یکطرفه، تازه خاطر این شهزاده های تیل فروش را با قمیت توهین مردم ما جلب کرده است؛ پس طبیعی است که در چنین شرایط حساس نمیخواهد با محکومیت و پیگرد عاملان این حادثه از طریق مراجع مربوطه؛ ولی نعمت طالبان و القاعده را رنجانیده و این شکار را از دست دهد.

باید 200 افغان ملکی و بی دفاع در بمباران قوای هوایی ائتلاف کشته و زخمی گردند؛ 62 افغان پناه گزین به ایران در پاکستان و در میان کانتینر ها خفه شده و زنده گی شان را از دست دهند ؛ و یا افغانها توسط دوستان دشمن صفت دولت آقای کرزی در زندان های مختلف و مخوف آنها چنان شکنجه شوند که حتی وجدان های خواب آلود رابیدار سازد و فغان سازمان دیده بان حقوق بشر را باعث شود؛ تا خاطر دوستان و هوایی یاران رعایت گردیده و در عوض سند تصدی قدرت برای دوره دیگر بدست آید.

این بار اول نیست که شهروندان افغان دست ظلم و بیداد این شیخ های مزدور را بر سر شان احساس میکنند؛ بلکه از آن زمان که گروه طالبان به کمک مالی و معنوی حکام سعودی و امارات متحده برای تحمیل متحجر ترین اندیشه ها و رفتار های ارتودکسی شان تجهیز و تمویل میگردیدند؛ دستان خون آلود، فتنه جو و سیاه آنها کاملا مشهود بود و تا امروز این شیخ ها میزبانان این جنایت کاران و تروریستان میباشند.

آقای کرزی و شورای ملی نباید بیش از این بخاطر مصلحت های فردی از این واقعه المناک با چشمان بسته و فکر های گره خورده بگزرند و میدان را برای عناصر افغان ستیز همواره و آرام سازند ؛ آنها باید پیگیرد عاملان هرگونه جنایت را توسط مراجع عدلی بین المللی را رویدست گیرند و نتیجه را برای مردم افشا سازند در غیر آن مردم نیز سرنوشت آنها را بزدوی تعیین خواهد کرد.

اين ويديو را ببينيد:

حکومتهای عربی با روشهای بدتر از دوره جاهليت!

در واکنش به مرگ تاجر افغان با وحشي ترين شيوه ها توسط يکي از سران امارت متحده عربي بايد روابط ديپلوماتيک افغانستان با امارت عربي قطع گردد! / حال معلوم است که چرا امارت از شبکه هاي ناقض حقوق بشر و جنايتکاران جنگي در دهه نود در افغانستان و بخصوص در زمان حاکميت سياه طالبان و از نسل کشي آنان حمايت کرده است.

جمعه 1 مه 2009, نويسنده: محمد داود دادرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • برادر محترم دادرس:

  شما از که چه میخواهید؟!!!!!! از دولتی چور و چپاول از دولتیکه همه کارش فقط دروغ، نیگرنگ و معامله گری است.

  اگر در امارات یک نفر افغان به جرم خیانت در معامله تجارتی اش شکنجه شده است که واقعا این کار یک عمل غیر انسانی و دور از شرافت انسانی است که بدون شک یک عمل مردود است. ولی در پاکستان و ایران چه میگویید که هزاران افغان خانه های شان به روی شان ویران می شود و یا از بلند منزل ها به زیر انداخته میشوند.

  در افغانستان که از شرافت افغانها دفاع کند که به یک گزارش نا درست نیروهای ائتلاف که خود را آزاد کننده گان بشریت می شمارند بالای قریه ها بمهای غیر مجاز را به مانند باران می ریزانند و هزاران طفل، زنان و پیرمردان را به خاک و خون می کشانند. از آنها که دفاع کند.

 • Az taliban wa Jinayat karan chi may khahid

  Aqay karzay ba beradaranash khud az buzurgtarin naqizan huquq bashar, Mafiyay jehani wa janiyan bay rahm and

  Parulman khud hama az janiyan wa muzdooran arab badawy and

  Haich zalimi az mazlum defa nakarda, pas Karzay, hukumat muzdoor way , ba Parulman ki hama Janiyan azay an and, bayad ba mazlumiyat, mahrumiyat wa faqr mardum tawajuh nadashta bashand, zera amilin an, khud anha and

  Hakim

  • ای خدایا این چی خیانت است به حق مردم بیچاره مه لعنت وهزارن لعنت خدا به این مسلمان نما ها این فروخته شده های خاین چرا حقوق بشر کور است که این بیووجدانها را به محکمه بین الملی راجع بسازد چرا دولت صدای اعتراض خودرا به این اعراب عیاش بالا نمیکند زنها خودش شان در رقاصه خانه مثروف هیتن از برکت اونها واز تیل فروشی به این ثروت رسیدن ودر مقابل یک افغان این بی ناموسها چی وحشی و چی جنایت است که نکردن نفرین به این مسلمان های دروغی با دیدن این ویدیو مو در اندام انسان راست میشود

 • پس بیائید در راهپیمائی بزرگی که برای خواستن از حکومت افغانستان به خاطر اخراج سفیر امارات در کابل برگذار میگردد، اشتراک نمائید، نخستین خواست این تظاهرات،تحریم استفاده از شبکه مخابرای اتصالات است که از سرمایه گذاریهای خانواده شیخ عیسی بن زاهد آل نهیان میباشد به همین ترتیب بانک الفلاح از سرمایه گذاری این خانواده است. فهرست کامل سرمایه گذاری های این خانواده در افغانستان بزودی منتشر خواهد شد. باتحریم نمودن محصولات آن برای به کرسی نشستن عدالت کمک نمائید. درین راهپیمائی بیرق امارات و عکس های خانواده حاکم ابوظبی به آتش کشیده خواهد شد و از دولت افغانستان تقاضا خواهد گردید تا در دادگاه لاهه برعلیه شیخ مریض و سادیست دوسیه باز نماید. هنگام آن رسیده است تا ملت و دولت در کنار هم از هویت ملی دفاع نمایند. متن فراخوان برای راهپیمائی را نیز در همین صفحه میگذارم:لطفا سهم شهروندی تانرا اادا نمائید، مهم نیست که حتما حکومت کاری نماید ما هم مسوولیتی داریم.آقای دادرس لطفا با من درین پست الکترونیک تماس بگیرید اگر میخواهید در تنظیم این راهپیمائی به عنوان یک شهروند مسوول سهم داشته باشید.:blue.house11 yahoo.com

  با درود و آفرين، و آرزوی بهروزی و پيروزی برای ملت بزرگ افغانستان!
  خواهران و برادران!
  جای شکی نیست که شما همه خبر و تصویر جان گداز و وحشیانه شکنجه دادن یک شهروند افغان از سوی عضو خانواده شاهی ابو ظبی یکی از امیرنشینان امارات متحده عربی را تماشا نموده اید که به همکاری پولیس یونیفورم دار ابوظبی صورت میگیرد. شیخ عیسی بن زاهد آل نهیان به نمایندگی از خانواده های کاخ نشین و خون آشام اعراب تصویر واقعی این مار های افعی را به نمایش گذاشته است.
  این شیخ جانی و تبهکار که به مرض سادیسم و لذت بردن از مشقت دیگران آلوده است به وحشیانه ترین شکل ممکن به خاطر ارضای جنون و صبعت جنیتکی خود با هویت یک ملت سرفراز که بیشترین قربانی را در راه خدا داده است بازی میکند. آنانیکه داعیه دین را بر شانه درست مثل تجارت نفت، حمل میکنند، از تمویل تروریسم بین المللی گرفته تا شکنجه افراد بصورت انفرادی، انسانیت و مدنیت را همچنانیکه در طول تاریخ تهدید نموده اند، با خطر مواجه ساخته اند.
  امرای عرب با کتاب سوزی ها و از میان بردن فرهنگ انسانی سایرین، همواره تلاش نموده اند تا دین خدا را آمیخته با جاهلیت عرب که در خون آنان عجین است، بر سایرین به زور شمشیر به هدف غارت، و بدست آوردن زر و زن و زمین تحمیل نمایند.
  این فراخوان به مناسبت فرصت ویژه ای است که میخواهیم از آن به عنوان نکته عطف تاریخی برای بازیابی هویت اصیل افغانی و آریائی خود استفاده نمائیم. صدها سال است که اصیل زادگان این مرز وبوم برای اعاده این هویت رزمیده اند اما در توطئه های مزد بگیران و تازی پرستان افغانستان ستیز، گیر مانده و رشیدانه جان باخته اند.
  مگر میشود ابو مسلم خراسانی، لیث صفار و یاسین بادغیسی را فراموش نمود؟ این ابرمردان از همان زمان میدانستند که دین خدا تا آز و طمع و حرص عرب از هم فاصله دارند. اما توطئه و خیانت از آنجائیکه در خون امرای عرب جای دارد، همواره این صدا ها را با همکاری مزدوران بی هویت خود، خاموش نموده اند.

  همواره افعی زادگان و تازی پرستان افغانستان ستیز میگویند که اعتراض درین زمینه، جنگ با عرب است!! و برای نشان دادن بيگناهی تازيان بیابانگرد، بی درنگ به دین پناه میبرند و می خـــواهند بزور بما بباورانند که ما با اينها سرجنگ داريم !! هرگز نه، هرگز نه! ما بهيچ روی نه با عرب سر جنگ داريم و نا با عرب زبانان.
  ما وابسته به يک فرهنگ بسيار کهن، و پر باری هستیم که جهان امروز بسياری از ارزش های خود را به آن مدیون است، چنین پيشينه درخشان فرهنگی، بدست تازيان بيابانگرد شکسته شد، آيينهای شهريگری و فرهنگ پربارمان بتاراج رفت. اما فردوسی و امثال او نگذاشت تا این جانیان تاریخ به آرزوی خود برسند. زمانی از حسنين هيکل، بزرگ نام مصری پرسيدند: چرا شما مصريان با آن پيشينيه پر بار فرهنگی عرب زبان شديد؟ شما در اصل عرب نيستيد، گفت: برای اينکه ما فردوسی نداشتيم...،

  زشیر شتر خوردن و گوشت سوسمار* عرب را به جای رسیده است کار *
  که تاج کیانی کند آرزوی * تفو بر تو ای چرخ گردون تفوی*
  فردوسی بزرگ و جاودانه،

  تازيان بی فرهنگ برای پذيراندن آيين خرافه گرای خود که از ژرفای پندارهای بيمارشان برخاسته بود، چيزی جز خون و مرگ و ننگ و نکبت برای ما به ارمغان نياورده اند، بنا با استفاده ازین فرصت بپا خیزید، واحدانه به پا خیزید. ملت بزرگ افغانستان؛ مشتی سوسمار خوار و بیابانگرد اینبار از طریق اسامه بن لادن نه بلکه رسما از طریق یک حکومت، بر هویت و هستی ما تاخته اند. دیگر تامل جایز نیست، ما در نخستین گام خواستار دخالت دادگاه لاهه هستیم، این شیخ بیمار باید محاکمه گردد، در غیر آن اگر حکومت امارات او را در پناه خود میگیرد، ما به مثابه ملت افغانستان از حکومت منتخب و مردمی افغانستان میخواهیم تا سفیر این خانواده خون آشام و سادیست را هر چه زودتر از افغانستان اخراج نماید.
  شبکه مخابراتی اتصالات و بانک الفلاح از سرمایه گذاری های همین خانواده سفاک و بیمار است، با تحریم استفاده آن، برای به کرسی نشستن عدالت کمک نمائید.

  • آقای زردشت آریا!
   من باشماکاملاموافقم پیروی ازاعراب مثل این میماند که مردی تمام امکانات وافتخارات موجوددرخودش رانادیده بگیرد وپیوسته از زبان فصیح،قدرسا،اندام زیبا،....بزرگ وثروت بیکران همسایه،به خانم اش تعریف کند.پس چه توقعی ازین تعریفات میتواندداشته باشد؟بله بایدانتظاری روزی راداشته باشدکه چوب به ماتحت یکی ازاعضای خانواده اش زده شود.وعزت وآبرو وناموسش راازش بگیرد.آنگاه خودرابی خبرازهمه چیزبیندازد.گویاآب ازآب تکان نخورده است.مانندمثالی مردی میماندکه پتلون زنش گم شده بود،مردم ازآن پرسیدند که پتلون زنت گم شده؟مردکه گفت:اگربدلم جوربیارم خو2مترپارچه گم شده،امااگرواقعیت رابسنجم تنبان زنم رابردند.
   تشکر.

  • haman tor ki der da hani tajir afghan khak rikh tan der da hani karzai ham kami dolar mirize pas inja ma saoye mi she bazi de ge tamam mi she khoda hafez

 • First at all I want to adrass the leaders in afghanistan to know the faict and reiualty of arab wrld that they should know them and the politic of them they aren,t the genarition of Muhamamd masnger (PBU) that the pepole of afghanistan like arab wrld for this and the reulity is somthing elss let me to explean it for you my cityzen they falow the order of Israil and America and all of them son of Bosh and the arab wrld is like astion of petroll they are far from humain rights and caltuer for this result al of afghani in KING DOM OF SOUDUA and Emart and other Gulf Arab country don,t have saimple human right and these countries far from Islam don,t wory my cityzen ALLha is great.thanks

  • اول باید ثابت شود که فردی شکنجه شده اوغان است یا پاکستانی چرا که رسانه های عربی او را اوغان وسفارت اوغانستان او را اوغان نمیدانند .

   هزار ها پاکستانی در گوشه وکنار این دنیا خود را اوغان جا زده اند .

   باز در دفاع از او قام زنی شود.

   چیزی که معلوم است او پشتون است ولی با ثابت شود که ایا پشتون ما است یا از بی نظیر بوتو.

  • جناب نویسندهء محترم: این شخص چه افغان باشد یا پاکستانی یا هندو ویا نصارا، او یک انسان است. ما انسان ها مخصوصا" این سوسمار خواران و رهبران جهادی ما، که شاگردان وپیروان این طبقه خونخوار ومست ونشه و دیوانه جاه وجلال هستند و خودرااشرف مخلوقات قلمداد، میکنند با این قسی القلبی، آیا لیاقت نام انسا ن چه که حتی خونخوار ترین حیوانات را ندارند. اینها وامثال شان سزاوار شدید ترین وطولانی ترین شکنجه وعذاب هستند. به امید روزی که همه این ها بشمول خاینین ملت ما به جزای اعمال شان برسند.

  • شرمندو ک صاحب خدا کند شرمنده وروی سیاه نشوی.

   ایا ما حسن غم کش هستیم تا تمام غم های جهان را بر ما بار کنند .
   ما از حقوق مردم خود دفاع نمی توانیم پس دیوانه شدیم تا از حقوق هزاره پاکستان وپشتون پاکستان دفاع کنیم ما خود هزارن مشکل دیگر داریم .

   ملل متحد می داند کارش وشیخ عرب وجنرال های پشتون پاکستان بما هیچ ارتباط ندارد .

   برای من این مهم است تا از سفارت خانه یا تجارتخانه های کرزی پاکستانی های هزاره وپشتون اسناد هویت وپاسپورت را دریافت نکنند.

   شرم باد کرزی ودولت واستخباراتش را که صدها افسر وسرباز که چار پنج سال با تابعیت پاکستانی شان در اردو ملی ما کار کرده ومعاش گرفته وجاسوسی کرده منظور من پشتون های مهاجر خود مانیست که بیست یا سی سال را در انجا گذشتانه اندهدف پنجاب ها وپشتون پاکستان است.
   شما از کسی بپرسید هر ماه ده ها پاکستانی را از ارتش مادریافت و اخراج میکنند .

   هزاران پاکستانی در خارج بنام افغان امده اند و سفارت خانه های ما به انان پاسپورت توزیع کرده است.
   امید است برایم زمزمه نکنی بنی ادم اعضا یکدیگر اند ..چرا که دیگران در غم واندو ما رقصیده اند وما هم باید اتن کنیم.
   هرگاه روزانه هزاران پاکستانی بنام طالب القایده حملات امریکا ارتش پاکستان جنگ های شیعه وسنی وهابی واحمدی ووو کشته شوند باید خمی به ابرو نیاریم و مثلیکه جشن تولد ما باشد پاکوبی ووو کنیم

 • به قرار معلومات بنده و صحبت که با افغانهای مقیم در دوبی داشتم همه میگویند که تاجر مذکور افغان و اسمش محمد شاهپور بود. او تاجر غله و میوه خشک بود است. ولی این آقایان که بدون شک خود با سفارت یا قونسلگری افغانی در دوبی یا ابوظبی همکار اند میگویند که نبود. قبلاً این مسله از جانب سفارت افغان در ابوظبی هم گفته شده بود که خود نشاندهنده ارتباط آقایان با سفارت است و منظور شان پوشانیدن عدم درایت و قاطعیت دیپلماتهای افغانی از جمله خسربره جنایتکار ملی مسعودوف است.

  دوم اینکه خسر بره جنایتکار ملی مسعودوف در ابوظبی با خسر برادرش که پدر فرشته جنایتکاران شورای نظار حضرتی است مشغول چنان تجارت ،دادو ستد و سنگ فروشی اند که اصلا وقت برای فکر کردن به حال کارگران افغان ندارند ، اگر کشته ویا شکنجه هم شوند. زیرا او میگوید که یازنه اش یعنی جنایتکار ملی مسعودوف در شش ما شصت هزار کابلی را کشته ، کشتن یک افغان در امارات یعنی چه. مسلما ً چشم پوشی حاکمان هم به خاطر این است که پای فامیل جنایتکار ملی مسعودوف در میان است.

  دیده بان حقوق بشر هم تایید کرده است که تاجر مذکور افغان بوده است.

  • گفته های شاهپورکاملادروغ وترحم أميزاست ميگويند: دروغژن دورغ وائي اوعاقل قياس کوئي چطورکسيکه يک فردعادی وأنهم خارجی باشداوراوليعهداوبوظبی بخواهدوبازبدون هيچ پرس وپاسی اورابدشتی برده وچنان لت وکوب نمايدفقط باثرشيطانی ديگران ، سودانيهامردم خيلی مسلمان وصادق اندوهيچ وقت عليه مسلمانی چنين شيطانی نمی کننداوافغان است وخصلت افغانهادست کم برای خودمان معلوم است ازاعتمادشيخ سوء استفاده کرده وبرای اواسنادجعلی ساخته تاپولش راحيف وميل کندحتماباوخيانت کرده وکيفرش راديده اگرمقصرنبودلااقل به مقامات دولت افغانستان يعنی سفارت افغانستان درابوظبی ياپاکستان ميگفت اگرشيخ اورابدون هيچ دليلی ميزدپس حتما اوراميکشت تابدنام نشودحالانکه درشفاخانه هم چندروزمانده است اينکه اوتوانسته خودرابه شيخ برساندنشان ميدهدکه تاجراست وفردخيلی چالاک احتمالا ازمافيای موادمخدرهم است وشايدهم شيخ اورادرخانه اجازه رفت وأمد داده باشدواين مردبناموس أنهانظری بدی انداخته باشداحتمالابه خادمان شيخ تعرض کرده باشداحتمالات زياداست وفقط بادعای اين فردنبايدباورکردچون سکوت اوميرساندکه مجرم بوده است اينکه شيخ شخصا اوراچنان زده جرم بزرگی رامرتکب شده است که باحتمال قوی به مسائل اخلاقی وفاميلی شيوخ ارتباط دارداين مردم ازدوره جهادوطالبان باخانواده حکام خليج روابطی برقرارکرده وازخوشباوری شيوخ استفاده های رنگارنگ کرده اندشاهپوربايد درافغانستان به جرم بدنام ساختن افغانهامحاکمه شود دفاع ما ازين مجرم ناشی ازجهالت وقوم پرستی است چراديگرافغانهادرين کشورهاشکنجه نمی شوندکه شاهپورنام ؟ درايران برخی مهاجرين راکه ايرانيهادرخانه خوداتاق ميدادند دست زنان ودختران صاحب خانه رابريده وازدست هاطلا راگرفته فرارميکردنديابرأنهاتجاوزجنسی ميکردندتاکه خيلی ازين مهاجرين کشته يازندانی شدندوازخانه ها عموما اخراج امروزيک ميليون دالرهم بدهيدافغان راهيچ ايرانی درخانه خودراه نميدهدشاهپورمجرم است وسزاواردفاع وحمايت نيست چون اگرچنين نبودتاکه به پاکستان رسيده بودهزارهادرراميزدوخودرابأب وأتش ميزدمگراوکسی نداشت بلندترين مقامات دراختيارشان بودوهنوزهم است مردم پکتياچطورخاموش مانده ميتوانند؟

  • آقای احمد زی ! دشمن مردم پکتیا آقای پدرام و دولت ناپسند شان ایران است ، دیگران هرچی در حق شان میکنند آزاد اند !

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس