صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > خروج هانري؛ ابهام در آينده ونگر

خروج هانري؛ ابهام در آينده ونگر

علی جواد دهقان
شنبه 23 جون 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تيري هانري هميشه در قبال اهميت آرسن ونگر درباره آينده خودش در آرسنال موضع شفافي داشته است. «او مدت زيادي است كه اينجا است بنابراين من اينجا خواهم بودم. اين به همان سادگي است.» اينها كلماتي بودند كه اخيرا در ماه آوريل بيان شدند و معلوم شد كه رفتن هانري به مقصد بارسلونا سبب موج عظيمي از ترديدها درباره آينده كاري ونگر نيز خواهد شد.

ونگر به پايبند بودن به قرارداد معروف است اما منصفانه است كه بگوييم او هرگز در طول بيش از يك دهه موفقيت آميز در شمال لندن هرگز با اين همه پيشامد نامعلوم كارنكرده است. در كمتر از سه ماه، يك فصل بصورت نااميدكننده در ميدان با بيرون رفتن كاپيتان اش پايان يافت كه به همان اندازه كه ديويد دين نزديكترين متحدش در هيئت مديره بيرون رفته بود.

از قرارداد ونگر يكسال باقيمانده است و تعدادي از بزرگترين باشگاه هاي اروپايي با مطلع بودن از اين مسئله مطمئن هستند كه او را احاطه كنند. شب گذشته، رومن كالدرون، رييس باشگاه رئال مادريد گفت كه ونگر در ليست اهداف آنها براي جايگزيني فابيو كاپلو بوده است.

كالدرون گفت: (مدير ورزشي) مياتوويچ با من درباره (ميشل) لاندروپ، (رونالد) كومن و ونگر و تعدادي ديگر صحبت كرده است. ما منتظر گزارش از بخش ورزشي باشگاه هستيم. آنها توصيه خواهند كرد كه آيا كاپلو بعنوان يك مربي كارش را ادامه بدهد. ما در روز دوشنبه يا سه شنبه تصميم خواهيم گرفت.

بسياري انتظار دارند كه ونگر را تا پايان قراردادش ببينند اما ديدن آرامش بازگشته به آرسنال خيلي مشكل است مگر اينكه مربي يك اظهارنظر قطعي درباره تمايلش براي آينده طولاني مدتش بيان كند.

اهميت جايگاه ديويد دين نيز مي تواند به سختي در اين مسئله تاثيرگذار باشد. در حاليكه دارن پسر ديويد دين در عروسي تيري هانري بعنوان ساقدوش انجام وظيفه مي كرد براي تيري هانري از كنار رفتن پدر دوستش از منصبش چندان قابل هضم نيست.

شب گذشته هانري به روزنامه فرانسوي اكيپ توضيح داد كه او هيچ تضميني دال بر آينده ونگر در فصل پيش رو نداده است يا اينكه باشگاه در غياب دين چگونه پيش برود و همچنين اينكه او احساس مي كند انتقال به بارسلونا در سن تقريبا 30 سالگي مي تواند در زمان درستي قرار گرفته باشد.

اكنون ديويد دين چيزي بيشتر از يك سرمايه گذار مهم در آرسنال نيست. نزاع او با هيئت مديره از تمايل او به انتقال آرسنال به ويمبلي در قبال سرمايه گذاري 400 ميليون پوندي براي ورزشگاه 60 هزارنفري امارات شروع شده بود. مديران كه به وسيله دني فيزمن كه صاحب 24 درصد سهام آرسنال و بزرگترين سهامدار آن حساب مي شود با اين وجود پيش رفتند. بعد از آن تخاصم بر سر مالك (احتمالي) آينده باشگاه يعني استان كروئنك پيش رفت. در حاليكه آمريكاييها مي گويند او كار مشتركي با دين ندارد. اين مسئله مهمي است، اين دين بود كه كروئنك را به آرسنال وارد كرد و بناي روابط بازاريابي را با كلرادو رپيدز گذارد.

دوازده ماه بحراني در پيش رو هستند. دين متقاعد شده است كه فيزمن سهامش در آرسنال را بعد از اينكه به خاطر بدهي هاي مالياتي كاهش يابد در انتهاي سال خواهد فروخت. از كروئنك نيز انتظار مي رود كه براي ديگر سهامداران پيشنهادهايي داشته باشد. با 6/14 درصد سهام در كنترل دين، سبب مي شود كه كروئنك به 50 درصد سهام آرسنال دست يابد و اين مي تواند سبب بازگشت دين به قدرت در آرسنال باشد.
در بازگشت، ديويد دين انتظار خواهد داشت تا نقش موثري را در هيئت مديره آرسنال بازي كند. اين مسئله مورد پذيرش ونگر خواهد بود و اينكه او مي تواند تيمش را دوباره ولي اين بار بدون هانري بازسازي كند.

ونگر بيشتر از همه، ثابت كرده است كه با از دست دادن يك ستاره لازم نيست تا كل جريان تيم را متحول كرد. هواداران اكنون ممكن هست آن آسايشي را كه منچستريونايتد و ميلان در قبال جايگزيني رود فان نيستلروي و آندري شوچنكو بدست آورده اند را به تصوير بكشند. با اين وجود همه چيز منوط به حوادثي هست كه در پشت پرده رخ خواهد داد. براي حال حاضر، خروج دين و هانري شبيه پروژه اي به نظر مي آيد كه با خروج ونگر خاتمه خواهد يافت.

گاردين

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس