صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزشهای آبی > غول آبی باز می گردد!

غول آبی باز می گردد!

علی جواد دهقان
چهار شنبه 21 نوامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مایكل فلپس ستاره شنای امریكا هفته آینده در رقابت های ملی استخر كوچك این كشور در آتلانتا شركت می كند. این رقابت ها محك خوبی برای میزان قدرت مچ شكسته این شناگر نیرومند خواهد بود. فلپس كه از مدت ها پیش برای كسب ۸ مدال طلا از المپیك پكن خیز برداشته ماه گذشته در هنگام سوار شدن به ماشین در دانشگاه میشیگان لغزید و به خودش صدمه زد: «من واقعاً مانند یك ماهی بیرون از آب هستم! سقوط كردم. تلاش كردم تعادلم را حفظ كرده و خودم را نگه دارم. شانس آوردم كه مشكلی جدی پیدا نكردم و تنها یكی از استخوان های كوچكم مصدوم شد.» فلپس كه اوایل امسال در مسابقات قهرمانی جهان 7عنوان جهانی گرفت و ۴ ركورد را نیز جابجا كرده قصد دارد در رقابت های ملی كه از ۲۹ نوامبر تا یك دسامبر برگزار می شود، شركت كند: «فقط می خواهم ببینم در تمرینات چه كرده ام. من از همان فردای جراحی می توانستم وارد آب شوم. ما واقعاً راجع به همه چیز كنجكاویم و می خواهیم كاملاً و با دقت تمام مطمئن شویم كه توانسته ام به آمادگی صد در صد بازگردم».

فلپس همچون المپیك گذشته در پكن نیز برای شكستن ركورد افسانه ای هموطنش مارك اسپیتز (كسب ۷ مدال طلا در یك المپیك) به آب می زند البته او باید بتواند در تعداد مواد لازم برای این هدف در رقابت های انتخابی كشورش گزینش شود. رقابت های انتخابی امریكا ۲۹ ژوئن تا ۶ جولای در اوهامای نبراسكا برگزار می شود.

فلپس واقعاً باید از شانس اش ممنون باشد كه این حادثه در آغاز تمرینات جدی اش برای المپیك رخ نداد. تمریناتی كه شامل ۴ هفته كار سخت پس از كریسمس در محل تمرین المپیك امریكا در كلرادو نیز هست: «این زمان فوق العاده نیست اما چندان هم بد نیست اگر این تمرینات دیرتر انجام می شد، به موقع در كوران كار قرار می گرفتیم. هرچند كه اكنون اوضاعم روبراه است».

فلپس پس از حادثه چندان آن را جدی نگرفت اما صبح روز بعد با دیدن تورم مچش به دكتر مراجعه كرد و آزمایش با اشعه ایكس شكستگی كوچك مچ او را آشكار كرد. دكترها تصمیم را به عهده خود فلپس گذاشتند اما او پس از صحبت با باب بومن مربی شخصی اش و مربی دانشگاه میشیگان به این نتیجه رسید كه عمل جراحی موجب می شود او سریع تر بهبود یابد: «شما همیشه با چیزهایی روبرو می شوید كه سر راهتان ایستاده اند و خوشبختانه من به سلامت از این یكی رد شدم».

فلپس در حالی این سخنان را می گفت كه برای گرفتن ۳ جایزه اش در بورلی هیلز كالیفرنیا حضور یافته بود. او جایزه شناگر سال، نمایش موفق سال در رده مردان (به خاطر شكستن ركورد ۲۰۰ متر پروانه) و نمایش موفق امدادی سال (به خاطر كمك در شكستن ركورد ۸۰۰ متر امدادی آزاد) را دریافت كرد.

به نقل از AFP

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس