صفحه نخست > دیدگاه > عکس ها سخن میگویند!

عکس ها سخن میگویند!

khan
سه شنبه 12 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

...در انزمانها ارگان استخبارات , کشف پولیس و اردو بیشترین استفاده را از دوستان کوچی نموده و
از همین رو بود که حاجی شمالی خان تا کمیته مرکزی و خانه خلق یا قصر ولمشری کشانیده میشد .

از همین رو بود که بخاطر طبعی جلوه نمودن صحنه ها ی چند فلمگونه پولیسی اوغانی برادران کوچی را در نقش خبررسان ومخبر جا میدادنند ....

چندی قبل در ذیل مضمون " کوچی ها بیست و پنج قریه را به اتش کشیدن " داکتر حقوق بین الدول , دیپلومات چهره دست ,کارمند ارشد استخبارات , کارپوه, متخصص زبانشناسی .... جناب خانزاده اصیل بایانی اینگونه درافشانی " کوچی ها >> فقیر ترین ملت ولی شجاع ترین ددر عین زمان >> بودند که_ این وطن ابایی را تا فعلا از تجاوز قوای اشغالگر نجات دادند...اگر این کوچی های شجاع نمیبودند امروز بیرق ارتش وسپاه ایران درهزاره جات بلند بود......" فرموده بودند.

از قضا و قدر همان روزها فارسی بی بی سی عکس های یادگاری صاحبان انگریزی را با برادران کوچی حینکه هوس ضمیمه کردن سرزمین ما را با هند بریتانوی کرده بودند به سایت شان گذاشته بود , به امید اینکه ذره یی از شجاعت , وفاداری به وطن و اسلام کوچی ها بر ملا شده باشد انرا در برابر یاوه گویی های همیشگی نازیست اوغانی که که دارد این روز ها غیر مستقیم اعتراف به تبار و گله اش مینماید(....خداوند نری نزایید که چنین دل وگرده داشته باشد که خودرا برای رسیدن به هدف خود انتحار کند به جز قوم دلیر وشجاع پشتون... ) اینجا بیاورم.

این عکس ها "چون عکس ونقاشی های موجود آرشیفی بزرگان اوغانی " در حالیکه رکاب بادران انگلیسی اشغالگر را در بالاحصار کابل ... بوسه میزدنند و وسیله جهاد "شمشیر جوهردارطلاکوب خود را به انان تحفه میدهند " خود سخن گفته و هزاران راز نهان این نامداران سلحشور را اشکار می نماید .

کوچی ها با لبان متبسم با کفار اشغالگر عکس های یادگاری می گیرند , اطلاعات در باره تحرک وبرنامه .... غازیان را به انان ارائه ودر کمال صلح و صفا در سایه بید چرس و چیلم دود میکنند .

این در حالیست که مسلمانان وطن پرست : تاجک, فارس, ترک ,مغل , عرب و بلوچ .... خود واولاد شان در کوه وصحرا با شکم گرسنه ولبان تشنه اما لبریز از ایمان ومورال در راه طرد دشمن ,نجات مادر وطن و اسلام غازی و شهید میشوند, از نعش اشغالگران پشته ها میسازنند, تن کفار چون بید به لرزه در امده و خواب از چشمانشان رخت بسته است .

کوچیها به این هم اکتفا ننموده ارادتمندی را بجای میرسانند که با گله شتران سوار قایق انگریزی و بخاطر رفع مشکلات ترانسپورتی "انگریز ورور" روانه مستعمره ملکه ویکتوریا "کانادا" میشوند .

یا پیروجوان کوچی و غیر کوچی اوغانی در قالب اربکی ,ملیشا , وندی انگریزی پیشاپیش بادار شان تا افریقا شمشیر میزنند.

همچنان حین "حضور روسها در وطن ما "برادران کوچی در نقل و انتقال کاروان های عملیاتی و تدارکاتی شان چون رهنما در پیشانی تانک و توپ انان نشسته نقش باز شکاری یا حیوان ...مین پال را بازی و راوبط برادرانه با ایشان بر قرارمینمایند.

در انزمانها ارگان استخبارات , کشف پولیس و اردو بیشترین استفاده را از دوستان کوچی نموده و
از همین رو بود که حاجی شمالی خان تا کمیته مرکزی و خانه خلق یا قصر ولمشری کشانیده میشد .

از همین رو بود که بخاطر طبعی جلوه نمودن صحنه ها ی چند فلمگونه پولیسی اوغانی برادران کوچی را در نقش خبررسان ومخبر جا میدادنند .

همینست که هوای اخرین دیدار وادا احترام به دوست وهمرزم وفادار,جنرال دوستم را وا میدارد تا چنگ بدامن کوچی ها بزنند و بقایا ی جسد جنرال مصطفی قهرمانرا از انان بطلبند .

عکسها از سایت فارسی بی بی سی
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • واقعا مضمون جالب وخواندنی ودرخور تفکر وتعمق بود. دست تان درد نکناد آقای خان

  • واقعا که عکسها سخن می گوید و با تشکر از آقای خان که زره ای از خیانت اوغانها را باز گو کرده است و ما هر قدر که به تاریخ یک و نیم قرن این خاک (اسیر) که مورد سوء استفاده این یهودیان قرار گرفته است بر گردیم و کنج کاو شویم میدانیم که چه قدر به این خاک فقط وفقط از جانب خرکونوالی ( پشتونوالی) خیانت شده است

  • بیبیند برادران عزیز آب را به آسیاب دشمن نه ریزانید وهرچیز را به جنبه منفی سوق ندهید . درطول تاریخ جهانگردان زیادی به این وطن آمده وبا اقشار ، طبقات وملیت های مختلف این سرزمین غریب عکس های یادگاری گرفته شده است که هزاران نمونه آن با برادران هزاره وسایرملیت ها وجود دارد . نبایدازین مسله باتعصب استفاده کنیم . نشرکننده ونویسنده چنین موضوعات تحریک آمیز غلام ونوکر بیگانگان است . در غیر آن یک برادر هزاره ما دربامیان بخوبی میداند که زندگی یک پشتون در پکتیکا یاارزگان بهتر ازاو نیست .

  • جناب نبی شوریده !!

   صدایش را از بین بردی اما بویش را چه خواهی کرد ؟

   سایت بی بی سی را ملاحظه بفرمائید!! نقاشی های زمان جنگ و جهاد مردم ما با انگریز ها در ارشف های کابل و هند و پاکستان و لندن را تماشا بفرمائید !! خوشبختانه عکس های بزرگان تان بسیار صحی و سالم بدور از گزند زمان تا حالا محفوظ مانده است , فلم های ارشفی انگریز ها و فلم های هندی با صدا و تصویر ثابت میکند که اقوام اوغانی ملیشا انگریز ها شده و تا تانزانیا ... با باداران شان شانه به شانه " پیر کرده یا بگفته خودتان "تور" زده اند " !! قبیله ختک افتخار مجاورین قبرستان بزرگ انگریزها در ده و قریه شان را کمایی کرده است امروزه نسل چندم شان فراوان در انگستان این طرف و انطرف قدم زده و افتخار بر این دارند که نیاکان شان خدمتگار انگریز ورور بوده اند !!

   کسانی از جمع قبیله بودند که میدان جنگ را ترک و پای انگریز را میبوسیدند , کسانی بودند که با دهل و سرنا انگریزی از هند بر فیل سوار به بالا حصار داخل میشدند, کسانی بودند که تفنگچه و پول از انگریز تحفه میگرفتند حال اگر افراد فاشیست چون تو ادعا کنید گویا با تفنگچه خوداش خوداش را کشت و نیم کابل را نیز بنام او مسما بفرماید بازهم دیر یا زود قضاوت تاریخ علنی خواهد شد چونکه با دیدن نصوار دبلی پدر از میدان جنگ از کنار غازیان پرار کرده است غازیانی بد نام و ترور شده است خط ها بدست امده است ... در باره کشته شدن فلان انگریز حین مذاکره هنوز تحقیق درست حسابی یا موشگافی نشده است از کجا معلوم که او نفری را به جهنم فرستاده باشد , از کجا معلوم که بخاطر افشا نشدن راز های خوداش با انگریزها از جمله پول گرفتن ملاقات های مخفی اش در سراجی و بالا حصار جلال اباد ... ... زبان اسیر را خاموش نکرده است .

   تاریخ را نمی شود پنهان کرد , رشوت داد ویا خر زور ی کرد !! تاریخ قاضی بیباک و ائینه قدنما ست .

   عکس توریست و اشغالگرد زمین تا اسمان فرق دارد .

   شنواری های زن فروش الماسی کوه نور را به انگریز ها فروختند ..................................

   نوکر بیگانه کسانی اند که بر شانه بیگانه ها سوار به کرسی های دلخواه شان دیسانت میشوند , در راه اهداف بیگانه خود را انتحار میکنند , تریاک شان نام نامی ما را در جهان بلند اوازه کرده است , جنگل عتیقه را قاچاق میکنند , میخواهندوطن را صوبه پنجم پاکستان قرار بدهند در غلامی غلامان " پاکی ها "وهابی ها انگریز ها امریکایی ها در خط مقدم قرار دارند , هیچگاه ملی انسانی اسلامی فکر و عمل نکرده اند وطن را به خط سودان و بنگله دیش سوق نموده اند , به مال و ناموس و تاریخ و زبان وارثان اصلی سرزمین ما تاخته وپرداخته اند .

   چشمان تان کور شده است زمانیکه داکتر حقوق تان به مظلومین روزگار هزاره های بیچاره توهین و دشنام روامیدارد همه را غلام ایران معرفی میکند یا به ملیت بزرگ تاجک یا به ملیت سلحشور ترک ... بد و رد میگویند خاموش هستید اگر که منی حقیر یا توریقل میمنگی .... استین را در راه دفاع انسان و انسانیت در راه حق و حقیقت بالا زدیم باز نوکر خارجی ها قلمداد میشوم لعنت به شما بد بخت ها و افکار یهودی تان باد . فقط

  • آقای نبی و برادران.

   کوشش کنید جواب بعضی موجودات را ندهید ایشان نه عقل دارند نه انسانیت دارند و نه هم شرافت. مسلمانی و دیگر چیزها را که بانین د جایش.

   خان (حیوان) یکی ازین موجودان است. وی یک حیوان فقاریه میباشد و بیش از لندن رفتن در حقش از طرف کدام اوغان بسیار ظلم شده است یعنی (خشک ک..نش کرده) حالا دعوا داره که تمام اوغانها تمام ما را ۲۵۰ سال همینطور کرده که از حقیقت دور است.

  • هسته لواطت قندهار و قندهار بزرگ است , اقوام اوغانی لوگر لوی مشرقی نیز سر و کاری در ان دارد چونکه زنان در بدل پول زمین الاغ تبادله و قیمت این متاع بلند است ناگذیر به همجنس گرایی میپردازید گروه های مجاهدین اوغانی نمونه کامل قوم لوط بود !!!

   250 سال غلامی بیگانه از میرویس احمد شاه تا شا ه شجاع عبدالرحمن نادر کرزی !

   کسی که پیشوا اش از اثر مظالم قبیله در خورد سالی با مادر اش به یک قسمت دیگر خراسان مرد خیز اواره و ترکان به سروقت اش رسیده و نقل مجالس خلوت انان قرار گرفته باشد .. از او چه گله .

   نزد اوغان محنث و مذکر فراوان وجود دارد چشم شان سیر و از این رو این جنی لطیف را با قاطر تبادله میکنند , پس ایشان از برکت فراوانی ان و تاثیرات تریاک و حشیش نمی توانند سراغ دیگرا بروند خاطر تان جمع باشد ,مثال های فراوان وجود دارد به طور نمونه مردم لوی فکتیا بعد عروسی ده سال به سعودی عرب مهاجر ..... نایی ها جوکی مسلی چلو ها دولکی ها لوی مشرقی با صحنه های شان مشهور زمان اند نانک و بانجانک را خوردی .... شار شار احمد شاهی .. مفت ... به شاهی لب جوی هلمند کوچه ناحیه دو قندهار .......

   همچنان در باره جنگ و جهاد اقوام غیر اوغانی یا همانا وارثین حقیقی و تاریخی ما : سوال چرا سه ولایت لوی مشرقی در برابر اشغال انگریز ها ارام و غازیان کابل و شمالی .... بخاطر نجات ان خطه مشتابند مگر نفوس انجا کمتر از کابل و شمالی یست یا در تبانی دشمن میخواهد وطن را به بیگانه قباله بدهند؟؟ .

   چرا مردم هرات از فاصله دور میایند در قندهار و میوند حماسه می افرینند مگر نفوس سه چار ولایت لوی قندهار کم یا همه مرده اند ؟؟؟

   چرا هیچ فعالیت ضد انگریزی در لوی پکتیا دیده نشده است اما در سرکوب و چور و چپاول کابل و شمالی و به قدرت رسانیدن نادر غدار با ان لنگوته ها , با ان دهان کثیف نصوار پر شان وحشت بر پا کرده اند ؟؟؟

   ولی خان یا همان اصیل نااصیل یا بایانی پاچه گیر فکر کنم تابلیت های نیرو افزاجنسی تان به موقع نرسیده یا با پوش انرا نوش جان کرده اید .

   فاشیزم تان به اخرین مرحله غلیان اش رسیده و اینک در حال خشک شدن است از امثال تو چه شکایت کرزی تان به قوم و تبار و گله چشپیده است پس چرا تو نه چسپیده باشی , روند انتقال قدرت را تماشا کن فرد غیر مسلکی هیچ کاره فاشیستمشهور تان اشرف غنی احمدزی به بامیان و لغمان میرود پروسه را سرپرستی میکنند معنا ان چه است ؟؟او چه کاره است؟؟ چه مقامی در حاکمیت کنونی دارد ؟؟ ایا کدام فرد مسلکی نظامیست ؟ وزیر دفاع و داخله و امنیت است ؟ ریس دولت است ؟ از همین حالا به مشکلات اینده عمیق شوید کار به اهل کار باید محول شود .

   جواب: فکر کنم او خود را وارث بعدی کرزی و غم شریک و حقوق خواه غلجایی ها و در کل وارث اوغان دانسته وطن را حق نیکه خود قلمداد میکند .

  • دیدید که ادعاً بنده درست بود. یک موجودیکه با یک کچی گفتن یک ساعت عف و جف بزند سگ است یانه؟ و سگ حیوان است یانه؟

 • بااین غوغای که شما کرده اید که کوچی های وحشی وکدام نام های دیگری که شما میگرید اول فکر کنید که شما کسی دیگری را نگفته اید شما اگر یک کمی بفکر همین باشید وشما از غرب ایران فرانسه وغیره باشدکه تعریف کنید چون کوچی ها افغان وازهمین افغانستان است ویک برادرم گفته است که اوغنهای معنی افغان میداند هموبرادرم چرا واز کابل پرس? میخواهم بین افغان هزاره تاجک کدام درزی ایجاد نکند چوی برای اینها از کشورهای همسایها پول میگیرد ودر افغانستان ایجاد بی امنی را ایجاد میکند

  • به جواب ملا ذبیح آخون زاده
   اگر کوچی ها از افغانستان است در آنصورت دیگر اقوام از کجاست.؟
   در صورت که از افغانستان در فصل خزان و زمستان در منطه پنجاب ، سند و حیدر آباد پاکستان چی میکنند؟ و چرا در بهار و تابستان اینجا می آیند؟ اگر شما بر این عقیده باشید که هزاره ها از افغانستان نیست و از باز ماندگان مغول هاست . باز سوال من اینجاست که مغول ها بیش از 600 سال نمیشود که در افغانستان لشکر کشی نموده بودند. و بت های که در بامیان به چهره هزاره ساخته شده قدامت بیش از 2000 سال دارد. معلوم است که در باره افغانستان و تاریخ این سرزمین هیچ معلومات نداری. بهتر است که آرام باشی. وسلام
   حمید از کابل

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس