صفحه نخست > دیدگاه > جو بایدن راست می گوید

جو بایدن راست می گوید

سیاست امریکا در حمایت از ترور و بنیادگرایی شفاف تر می شود.
داکتر ثنا نیکپی
دوشنبه 26 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جو بایدن معاون رییس جمهور امریکا که یک سیاست مدار کم گپ و خاموش است، در باره سیاست جهانی امریکا کمتراظهار نظر کرده است. زمانیکه بارک اوباما او را نامزد معاون رییس جمهور کرد، بسیاری از آگاهان به این باور بودند که یک مغز متفکر در عقب رییس جمهور جدید امریکا قرار خواهد داشت.
اوباما با شعار تغییر و اصلاح به قدرت رسید و به مرور زمان معلوم شد که (تغییر) فقط یک شعار انتخاباتی بوده است.
بایدن معاون رییس جمهور بعد از خاموشی در باره افغانستان و آنهم در حمایت از طالبان سکوت را شکست و اظهار داشت که (طالبان دشمن ما نیست، این بسیار مهم است.)

از آنجایکه مسایل مهم سیاسی افغانستان از طرف انگلیس و امریکا از نام جامعه جهانی شکل داده می شود، این اظهارات آقای بایدن در شرایطیکه مصالحه امریکا با طالبان خلاف میل مردم افغانستان عملی میگردد،اهمیت خاص دارد که نیت و پلان های پیچیده امریکا در افغانستان را روشن تر می سازد. زیرا پلان عقبگرای خارجی در افغانستان به منظور تقویه بنیادگرای در منطقه با مقاومت جدی مردم افغانستان روبرو است که ایجادگران بنیادگرایی آنرا بطور مزورانه ، غیرمستقیم ، به شکل تدریجی و با تفبل مصارف انجام میدادند. اظهارات بایدن میرساند که اکنون امریکا مطمین شده است که پلان های عقبگرد و تقویه بنیادگرای شان را داخل مرحله جدید سازد. مرحله جدید شناسایی طالبان به صفت همکار و نیروی طرف معامله امریکا در افغانستان می باشد.

بلی، این پلان خارجی است، ولی جنگ جهالت، خشونت و افراطی گری با مردم، مدنیت و صلح ادامه خواهد داشت که امریکا و طالبان را در جبهه جهالت، ترور و انتحار و مردم افغانستان را در دفاع برحق از زندگی انسانی شان قرار میدهد. آقای بایدن سیاست امریکا را داخل مرحله شفافتر آن کرد. یعنی امریکا بنام دفاع از حقوق بشر، دموکراسی، نجات مردم افغانستان، بازسازی حضور نظامی اش را در افغانستان مستقر کرد و خلاف شعار ها و وعده هایش کار کرد که تا امروز به مردم افغانستان و جهان دروغ می گفت. بایدن سیاست مداری است که با این اظهارات راست گفته و چهره اصلی حکومتش را در باره افغانستان معرفی کرده است.

کارشناس در رشته حقوق و دولت

آنلاین :

کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس