کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > امپرسیونیسم شرقی: دیدار با نقاش اکراینی- افغانستانی اکبر خراسانی

امپرسیونیسم شرقی: دیدار با نقاش اکراینی- افغانستانی اکبر خراسانی

جمعه 3 آگوست 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

اکبر خراسانی به همه ی خوانندگان کابل پرس سلام می رساند. او (متولد 1961/ دایکندی) یکی از چهره های شناخته شده نقاشی در کشور اکراین است. به گفته ی منتقدان اکراینی او سبک امپرسیونیسمشرقی را در کارهایش دنبال می کند. کابل پرس در آينده ای نزديک گفتگویی را با آقای اکبر خراسانی این نقاش اکراینی- افغانستانی منتشر خواهد کرد. در اینجا یک ویدئو (درباره او همراه با مصاحبه) همراه با نمونه هایی از کارهایش را می بینید.

كارنامه

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


60 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > امپرسیونیسم شرقی: دیدار با نقاش اکراینی- افغانستانی اکبر خراسانی

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • اقای خراسانی، مانده نباشی.
    افغانستان کنونی برای تو دوزخ است. در همان اوکراین باش و به ارامی زندگی کن.موفق باشید.

  • سلام به همه خواننده گان:
    نقاشی های اکبر خراسانی را قبلا در جمهوری سکوت دیده بودم. خیلی جالب اند. کارِ من نقاشی نیست و در این رمینه مطالعه ی جانبی دارم. به همین دلیل یک سوال داشتم: آیا می توان از "اکسپرسیونیزم شرقی" سخن راند؟ تا جایی که من می دانم اکسپرسیونیزم را نمی توان از رشدِ روندِ مدرنیته در غرب جدا دانست- همانطوریکه روانکاوی و "تعبیر رویای" فروید را نیز نمی توان خارج از متنِ مدرنیته به مطالعه گرفت. بگذارید یک مثالِ دیگر نیز بیآورم: جریانِ "پست مدرن" در غرب فقط و فقط یک نحله ی روشنفکری و اندیشه گی نیست. معماری هایی وجود دارند که به آنها "معماری پست مدرنیستی" نیز می گویند. بحث در این زمینه در حوصله ی این کامنت نمی گنجد. بازهم می پرسم: آیا به جا است که ما، به طور مثال، از "پست مدر نیزم شرقی" سخن رانیم؟ از دیگاهِ من این گونه وصله کردنِ مقولات ما را از فهم و درک درست آنها دور می کند و به کژ راهه می کشاند. موفق باشید!

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.