صفحه نخست > خبر و گزارش > کشمکش میان ربانی و کشاف

کشمکش میان ربانی و کشاف

میرویس جلالزی
دوشنبه 8 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اطلاعات اخیر میرساند که کشمکش و تنش های تند میان قیام الدین کشاف مشاور و عضو شورای عالی صلح افغانستان و ریس این شورا بالا گرفته است.

قیام الدین کشاف از چندین سال به این سو به پست های بلند ومختلف حکومت افغانستان کار کرده است.
او اخیراً منحیث مشاور برهان الدین ربانی در شورای عالی صلح ایفای وظیفه می نمود که گفته میشود حالا از سوی صلاح الدین ربانی کنار زده شده است .

قیام الدین کشاف از نزدیکان به ریس جمهور کرزی و عبدالرب رسول سیاف شمرده میشود که عضویت فعال حزب اتحاد اسلامی به رهبری عبدالرب رسول سیاف را نیز دارا می باشد.

اطلاعات اخیر که از منابع باوری ارگ رخنه کرده است میرساند که قیام الدین کشاف بعد از کشته شدن برهان الدین ربانی در منزلش از مقام حکومتی اش در شورای عالی صلح سوء استفاده نموده و بر علاوه گماشتن چندین تن به پست های کلیدی این اداره چند عراده موتر زرهی را که به این شورا تعلق داشت نیز برای استفاده ی خود قرار داده بود.

منابع نزدیک به اقای کشاف که از صریح لفظ ترین روحانیون جهادی به شمار میرود اکثر اوقات در دفتر کاری اش یعنی در شورای عالی صلح حضور ندارد و مصروف کارهای شخصی و حزبی اش میباشد.
در حال حاضر سه تن ازپسران موصوف در پست های ریاست دادگاهی عالی گماشته شده اند و رسیدن به این پست ها نیاز به مدارک و اسناد فوق لیسانس ( ماستری، دوکتورا) ضروت دارد. در حالیکه دو پسر اقای کشاف که به حیث ریسان دو بخش در ستره محکمه ایفای وظیفه مینمایند حتی دارنده سند لسانس از یکی از دانشگاه های داخلی وخارجی هم نیستند.

گفته میشود بعد از قتل برهان الدین ربانی از سوی یک مهاجم انتحاری در منزلش، قیام الدین کشاف با استفاده از نفوذ رهبر حزبی اش عبدالرب رسول سیاف تلاش به خرچ داد تا کرسی ریاست این شورا را به دست آورد اما مخالفت های درونی شورا عالی صلح مانع رسیدن وی به این سمت شد .

به گفته منابع ارگ بعد از گماشتن صلاح الدین ربانی به سمت ریاست شورای عالی صلح قیام الدین کشاف در دیداری با سیاف از وی خواست تا زمینه ملاقات وی را با ریس جمهور مهیا سازد که بلاخره با استفاده از صلاحیت سیاف موصوف به دیدار ریس جمهور مشرف شد و در انجا مسایل چون تجربه و اهلیت خود برای رسیدن به کرسی شورای عالی صلح را مطرح نمود که از سوی ریس جمهور رد شده و به وی وظیفه سپرده شد تا کمافی سابق در سمتش باقی بماند.

قرار اطلاعات منبع زمانی که صلاح الدین ربانی از این مسله اگاه میشود فورا وارد دفتر اقای کشاف در شورا شده و وی را از انجا توسط پرسونل نظامی اش خارج نموده و به وی دستور میدهد تا من در اینجا هستم دوباره به این شورا بر نگردد.
تنش های اخیر میان اراکین بلند رتبه شورای عالی صلح میرساند که این شورا از خط مشی اصلیش منحرف شده ودرگیر مشکلات درونی شده است و این دلیل است که این شورا تا حال دستاوردی نه داشته است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • جلالزی عزیز زنده باشی خیلی مطلب خوب و خواندنی بود .
  نفاق باعث بد بختی جا معه میشود
  تمام زخم های جامعه ما حاضل چندین ساله نفاق ما است.
  منتظر معلومات های بعدی شما موفق و شاد کام باشی .

  • اقاى جلال زوى تا امروز درك نكرده كه طالب نوكر با كستان و اله دست با كستان و تحت امر با كستان است.اكر با كستان نخواهد ولو هر كه را بياورى دستاور نميداشته باشد.انتظار كدام دستاور خودت بودى در خواب خر كوش خو نيستى و يا تا هنوز نميدانستى كه طالب تحت امر با كستان است؟
   امر طالب با كستانى نميبود همين كرزى جه نكرد؟ كريه كرد,برادر كفت, طالب جان كفت, به 500 نفر ازاد ساخت, از كوانتانمه رها ساخت, عمليات شبانه كه طالب را در خواب نميماند قطع كرد, بول داد عزر كرد, سر خودرا لج كرد, برادرش را كشتند, رييس شوراى صلح را كشتند. همه بخاطر اينكه اينها فكر ميكردند كه طالب افغان است و شايد بخاطر مملكت بيايد.
   طالب با كستانى است دشمن خاك و جان ما و مال ما و اولاد ما,طالب مانند دشمن كرفتار و اعدام شود.
   كرزى زير باى با كستانى خود را مياندازد. تو بزن طالب را اعدام كو كه با كستانى زير بايت بافتد. او كرزى طالب بشتون وطن تو نيست جشمت را باز كو تا در عقبت زور نكرده . بزن طالب را با اثناد كير شده سرش را بزن. كوش كو حرف او ستاد سياف را كه كفت اعدا م كو در بايه اويزان كو مورده كاو بيناموس را.اكر تو اين كار را نكنى به خود به برادر خود و به تمام ملت خيانت ميكنى . بس كريه كو خايه با كستانى را بمال,اكر غيرت زدن را ندارى.تو مرد شو تمام اقوام برادر در عقبت است.
   اقاى جلال ز بشتونها بخاطر قدرت جان ميدهند اين كشاف بدل هم از ان خيل است.

  • برادر اين نفاق نيست.اينجا يك قوم اله دست يك ملك بيكانه قرار كرفته است.با كستانى ميايد در وطن ما در خانه بشتون ما بينى و كوش زن او را ميبرد.از همه بد تر كه در همه تظاهرات ضد اسلامى ان زن بشتون كه كوش بينى را با كستانى بريد سمبول اسلام شده . اين فوتو بدست مظاهره كنند كان قراردارد كه ما اسلام وحشى را نميخواهيم.جند جنايت دريك زمان صورت كرفته. بد نامى اسلام و بد نامى او غانستان و زن بيجاره تباه. اينست تبارت.تو ربانى را در جايش بكزار.

 • کشاف؟؟ این خر چی را کشف کرده است؟ یک ملای بیسواد و جاه طلب و ماجراجوی. دشمن ملت و مملکت و دوست جیب خودش و فامیلش. راه بدست اوردن پول نامشروع را کشف کرده است. پدر سگ

 • پسر که ندارد نشان پدر این صلاح هم اله دست است و یکمقدار دالر را فقط به مواد فاضله تبدیل کرده در تشناب رها میکند وبس ومانند پدرهاااااا هیییییی زور زده مریض ها واری گپ میزند گویا بیانیه میدهد.بیچاره ربانی مزدور واله دست مسعود وکرزی بود پسرش راه پدر راتعقیب میکند.

 • به همه مردم عزیز کشور مان ثابت است که این شورای یک نام نهاد است و امر یکایی ها خوا ستند که جنایت کاران جنگی و آدم کشان حرفه وی را همه درین شوری بابهم یجکا و تحت یک چطر نگهداری نمایند.
  در رابطه به بچه استاد ربانی، واضیح است که تجربه ندارد و منحیث یک آله دست برای ضعیف ساختن حذب جمعیت اسلامی و پرا گنده ساختن اعضای این جذب از وی استفاده میشود.
  اما آقای کشاف یک آدم بی علم و عقده مند است که صرف همه چیز را برای خود و حذب خود میخواههد و در کمپ ها مجا هدین در پاکستان هم تفرقه افگنی مینمود وی از اسلام سوی استفاده مینماید. اگر وی خودرا یک مسلمان صادق میداند باید برود در یک مسجد ملا امام شود نه در عقب چوکی. وی قا تل بسیار مردمان بیگنا ه هم است. از طرف دیگر نسبت کبر سن شیخ فانی شده است و اعصاب خودرا کنترول کرده نمیتواند و همیشه در خشونت بسر میبرد.

 • میگویند: گوشت خر دندان سگ...
  دولتی که دسنشانده امریکاست مثل گوشت مردار خر است خدا کند که سیاف از آن بخورد، پسر برهان الدین، فهیم، خلیلی و مولوی کشاف... اینها همه جواب دارد که باید روزی این جانیان به آن به پردازند...

  آنلاین : http://کشمکش میان....

 • قیوم نام!
  آیا تو بنظرت انسان هستی؟! نخیر تو و امثالت مانند سرطان های مهلک میباشید که وجود تان جامعه را بطرف کوما میکشد!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس