صفحه نخست > خبر و گزارش > مافیای خانوادگی کرزی همچنان به قانون شکنی ادامه می دهد!

مافیای خانوادگی کرزی همچنان به قانون شکنی ادامه می دهد!

کابل پرس خبری
سه شنبه 5 مارچ 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: دادگاه نمایشی برای بررسی دوسیه کابل بانک برگزار شد و مبتکر راه اندازی این بانک شیرخان فرنود به پنج سال حبس تنفیذی و پرداخت میلیون ها دالر محکوم شد تا مافیای خانوادگی کرزی بتواند در سایه ی این حکم، همچنان به قانون شکنی خود ادامه داده و پروژه ی غارت اموال مردم را با دست بازتر پیش ببرند. این حکم در حالی از سوی دادگاه اعالم می شود که چند روز پیش یکی از اعضای مافیای حامد کرزی یعنی جمیل کرزی و افرادش با شلیک به سمت غیر نظامیان یک زن را به قتل رساندند. در ماه اکتبر سال 2008 نیز، جمیل کرزی در حالی که مست بوده، به طرف غیر نظامیان در شهر کابل شلیک کرده و چند تن ار به قتل رساند. در مافیای خانوادگی کرزی نه تنها جمیل کرزی مجرم شناخته نمی شود بلکه، شرایط برای او سایر اعضای این مافیا بازتر می شود تا همچنان به غارت و جنایت خود ادامه دهند.

شخص حامد کرزی کسی که با تقلب برنامه ریزی شده کرسی ریاست جمهوری را اشغال کرده به همراه محمود کرزی برادر خود، مستقیم در پروژه ی غارت اموال مردم در کابل بانک دخیل می باشند اما محکمه ی نمایشی بدون اشاره به دخالت های این دو برپا شد تا مسیر اصلی دوسیه دنبال نشود. حامد کرزی در جریان کمپاین انتخابات ریاست جمهوری میلیون ها دالر از این بانک دریافت کرده و در گزارش خود به کمیسیون انتخابات هیچ اشاره ای به این پول ها نکرده و تنها گفته بود که دو میلیون دالر از غضنفر بانک قرض کرده است. بعد از آن گزارش هایی که به بیرون درز کرده نشان می دهد که وی مستقیم با میلیون ها دالر از کابل بانک و منابع دیگر در جریان کمپاین به والیان، افراد متنفذ و وکلای پارلمان و فرماندهان پولیس رشوه داده است تا جریان انتخابات را به نفع خویش پیش ببرد.

مغز اقتصادی مافیای خانوادگی کرزی، محمود کرزی نیز در زد و بندهای میلیونی در کابل بانک بصورت مستقیم دست دارد که توانست از جریان دادگاه خود را دور کند. او و باندهای مرتبط به مافیا در جریان چند ماه گذشته همواره کوشش کرده اند که افکار عمومی را از توجه به متهمان اصلی کابل بانک منحرف سازند و حکم دادگاه نمایشی نیز بخش دیگری از همین پروژه ی غارت می باشد.

مافیای خانوادگی کرزی بصورت مستقیم با جنایتکاران طالب ارتباط داشته و از سویی بخش مهمی از گردونه ی مواد مخدر را و میلیارد ها دالر درآمد آن را همراه با روسای قبایل در کنترل دارد. منابع مختلف می گویند احمد ولی کرزی شریک دیگر این مافیا که از او به عنوان یکی از قاچاقچیان اصلی مواد مخدر افغانستان یاد می شد، در جریان رقابت های خونین بر سر موارد مخدر در ماه سرطان سال 90 خورشیدی کشته شد. همین رقابت ها بر سر مواد مخدر و درآمد های میلیاردی آن، سرچشمه ی بسیاری از درگیری ها و کشتارها در جنوب و شرق افغانستان میان قبایل می باشد.

در چند سال اخیر میلیاردها کمک جامعه ی جهانی یا بصورت مستقیم و یا با شراکت سازمان های بین المللی، توسط مافیای خانوادگی کرزی به تاراج رفته است. این مافیا بصورت مستقیم بر منابع طبیعی و زیر زمینی دست گذاشته و پروژه ی غارت گسترده ی آن را در سر می پروراند.

یکی از ساز و کارهای مهم و اساسی مافیای خانوادگی کرزی این است که اگر در جریان فعالیت های تجاری و کاری که سقف درآمد آن از مبلغی خاص برای نمونه ده میلیون دالر بالاتر رفت، وارد عمل شده و ابتدا با شراکت و سپس با پلان های تعیین شده، از چنگ صاحبان آن خارج سازد. بسیاری از کارگزاران اقتصادی افغانستان برای پیشبرد کار خود ناچارند به مافیای کرزی و خانواده ی او باج بدهند و اگر ندهند امکان فعالیت اقتصادی از آنان گرفته می شود. در این مافیا حلقه ی طالبان نکتایی پوش همچون اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی، هدایت امین ارسلا و عمر زاخیلوال نیز حضور دارند و هر کدام در موقعیت های مختلف، بخشی مهم از شاهرگ اقتصادی را در کنترل داشته تا چرخ این مافیای آمیخته با مواد مخدر، طالبانیزم، اختلاس و البته قبیله گرایی همچنان بگردد.

در پروژه ی کابل بانک، مافیای خانوادگی کرزی و شرکا از جمله حصین فهیم برادر قسیم فهیم معاون کرزی ابتدا به شکل شراکت وارد شده، پس از غارت حداکثری بانک، آن را با سقوط مواجه ساختند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • qanune pashtunwali duzdi wa gharat ast

 • ما منتظر نتجه اتحاد تاجیک هزاره و وزبک هستیم بیبینیم چی میشود .
  سوال اینجاه است که ایا این سه ملت بزرگ از خرد عقل و منطق خود استفاده خواهند کرد یانه یعنی خواهند توانست
  لگامی به دهن این وحشی های تاریخ انداخته و به مسیر انسانیت هدایت کرد یا اینکه همدیگر خود را مثل موریانه از درون خورده از هم میپاشند.
  اگر عزیزان تاجیک میخواهند در افغانستان حکو مت کنند با ید برادران هزاره و زبک را با خود داشته با شند تا یتوانند به سلطنت خاندان تریاک خاتمه دهند .

  • ﻣﻠﺘﻬﺎﻱ ﺗﺎﺟﻚ, اﺯﺑﻚ, ﻫﺰاﺭﻩ,اﻳﻤﺎﻕ ﺗﻌﺮﻳﻒ ﻣﺘﺤﺪ ﺷﻮﻳﺪ. ﻋﻠﻴﻪ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺷﻜﻨﻲ اﻳﻦ ﻫﻴﻮﻻﻱ ﺩﺯﺩ. ﻭﺧﺎﻧﻮاﺩﻛﻲ. ﻛﺮﺯﻳﻬﺎ. ﺩﺭﺗﺒﺎﻧﻲ ﺑﺎ ﻣﺎﻣﻮﻟﻚ ﺩﺯﺩ ﻭﻛﺎﺳﻪ ﻟﻴﺲ ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻓﻬﻴﻢ. ﻭﺩﻟﻘﻚ ﺑﻲ ﺧﺎﺻﻴﺖ. ﻣﻮﺳﻴﭽﻪ ﺑﻲ اﺯاﺭ ﻛﻪ. ﻃﻮﺭ ﻣﺎﻫﺮاﻧﻪ ﻭاﺭاﻡ ﺑﺎ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﭼﻬﺮﻩ. ﺣﻖ ﺑﻤﺎﻧﻴﺪ اﻳﻦ ﻣﺰاﺭ ﺑﻲ ﺷﻔﺎ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﻫﺰاﺭﻩ. ﺧﻠﻴﻠﻲ ﺑﻲ اﻳﻤﺎﻥ ﻛﻪ اﮔﺮ ﻣﻠﺖ ﺭا ﻗﻮﻡ ﭘﺸﺘﻮﻥ. ﻛﺎﻣﻞ ﺑﻠﻌﺪ ﻭﺧﻮﺩ ﺭا ﺑﻪ ﻛﻮﭼﻪ. ﺣﺴﻦ ﭼﭗ ﺯﺩﻩ ﻣﺼﺮﻭﻑ ﺟﻤﻊ ﻛﺮﺩﻥ ﻣﺸﻟﻮﻕ ﻫﺴﺘﻨﺪ.ﺗﻨﻬﺎ ﻣﻠﺖ ﺑﺎ ﻳﻚ ﻗﻴﺎﻡ ﺭاﺳﺘﻴﻦ ﺧﻮﺩ ﺩﺭﺑﺮاﺑﺮ ﺑﻴﺪاﺩ اﻫﺮﻳﻤﻦ ﻓﺎﺷﻴﺴﻢ ﺑﭙﺎ ﺧﻴﺰﻧﺪ ﻭاﻳﻦ ﻣﺤﺎﻛﻤﻪ ﻧﻴﺮﻧﻚ ﻭﻓﺮﻳﺐ ﺭا ﺑﻪ ﺯاﻧﻮ ﺩﺭ ﺁﻭﺭﺩﻩ. ﺧﺎﻳﻴﻦ اﻳﻦ ﻣﻠﺖ ﺭا ﻣﺤﺎﻛﻤﻪ ﻋﻠﻨﻲ ﻛﻨﺪ. اﺗﺤﺎﺩﻳﻪ ﺭﻭﺷﻨﻔﻜﺮاﻥ اﺭﻭﭘﺎ

 • افسوس وصد افسوس ، که د ر افغانستان هرکس ، غیرپشتون ، خد مت اقتصادی انجام د هد به او گناه ازجانب پشتون ها لازم
  میشود پول کابل بنک را حامد کرزی و برادران حامد کرزی ومارشال قسیم فهیم کشیدند به خود سرمایه تجارت ساختند وبرای انتخابات گذشته مصرف کردند وسبب سقوط کابل بنک گردیدند حامد کرزی از خدا نمیترسد و ازمردم جهان شرم و حیا نمیکند به جای خوانواده حامد کرزی ، شیرخان فرنود پنج سال حبس و میلیون ها دالرپول را به کابل بنک
  بپردازد ( سوکیلتیرگن خاروزار ، کوزه سیندیرگن عزیز) ضرب المثل تورکی اوزبیکی ) شیرخان تاجروصراف سابقه دارسرای شهزاده
  بود مردم تجاربا او زیاد معامله تجارت انجام انجام میدادند هیچگاه اختلاف نظربین شان بروزنمیکرد ما هیچ وقت نشنیدیم سرو
  و صدایی به تجارت اوبرآمده باشد و من الله توفیق

 • مردم باید تظاهرات سراسری علیه فساد ورشوت کند در کل شهر های افغانستان

 • با این بازیهای چندگانه که کرزی در پیش گرفته، فکر کنم که امریکا آخرین سنت را هم از خانواده کرزی حصول خواهد کرد، اینرا به خاطر افکار عامه خود هم اگر با شد خواهد کرد. این خانواده جای گریز ندارند.

 • حامد کرزای و خانواده و خویشاوندان تبهکارش این همه پول و کمک جهانی را چه کرده اند.آیا امنیت افزایش یافته است.آیا کشت کوکنار اندک گشته است.آیا آمار فساد اداری کاهش یافته است؟
  با این همه پول باد آورده چه کرده اند.؟
  یک مشت پشتون قاچاق بر را سر کار آورده اند که باعث افزایش کشت تریاک و همزمان نیرو گرفتن بازوی نظامی پشتون هاطالبانگشته است که جز درد و رنج و بدبختی و یتیم شدن کودکان هیچ دست آوردی نداشته است

 • na kaal bomnad wa na kadoo

 • باعرض سلام خدمت بینندگان . مسولین سایت ودست اندرکاران کابل پرس? که بدون سانسور وبیطرفانه نظرات نویسندگان رامنتشرمیسازد ومانند روزنامه افغان پیپیرنیست که اگر کلمه یی برضدباداران خارجی شان نوشته شده باشد فورا انرا یا سانسورمیکنند یا اینکه اصلاپخش نمیکنند وبرضدمنافع ملی دین ومذهب ما فعالیت دارند . اما درموردفساد خانواده کرزیباید عرض کردکه این پدیده شوم همیشه درکشوررایج بوده اما رشوتخواران قدیم اینقدر وجدان داشتند که از گرفتن رشوت شرم میکردند ومخفیانه میگرفتند .بعد از بقدرت رسیدن پیامبردزدان(مسعودوربانی) که بدستورباداران روسی خود ودرلباس پاک مجاهدوارد عرصه سیاسی درکشورشدند برعلاوه خونریزیها وتباهی کابل زیبا صدهانوع فساد وفتنه رارسمی ساختند مانند . چوروچپاول بیت المال دزدی . قتل .غصب زمینهای دولتی ومردم مظلوم . بهترین شاهکارهای این گروهک مفسد تجاوزبه ناموس مردم . سمت پرستی وقوم پرستی نیز از اعمال شوم این گروهک فساد پیشه میباشد . که متاسفانه این بدعتهای شوم وپدیده شرم اورکه مولد ذهن های مریض اعضای باند مسعودربانی ودیگر شرکای جرمی شان میباشددرکشوربصورت قانون فراگیر گردید امروز گرچه پیامبران فسادبه جزای اعمالشان رسیدنداماشاگردانشان مانند فهیم . قانونی .دبل عبدالله . برادران مسعود . سیاف . محقق . خلیلی ودیگرقوماندانانشان وشرکای جرمیشان راه پیامبران مفسد خودرا رهبری کرده وپیش میبرندکرزی نیزازهمین قماش است زاخیلوال کرزی ودیگرافراد اغشته به فساد وفتنه حتما با احمدشای مسعود دریک کاسه نان خوردندوهرکسیکه با اینهادریک کاسه نان خورده باشدمحال است که مفسد نشده باشد ونباشد. اگر باورندارید زندگینامه مفسدین را مرور کنید . وطالبان هم زاده اعمال شوم همین باند مفسد است وهمین باند است که بخاطرمحفوظ ماندن از مجازات نوکری هرقدرت رامیپذیرند نوکری روسها را اینها پذیرفتند نوکری طالبان را اینها پذیرفتند نوکری یهود ونصارا رافعلا اینها پذیرفتند اما درلباس مجاهد. تنها یک پرونده دزدی اسماعیل خان70 ملیون دالر است خودتان حدس بزنید که چقدرجنایت کردند بکشور بادین اسلام به خون شهیدان به جهاد ملت ما ؟؟/!!! پس نتیجه میگیریم تا این افراد که امروز هم درقدرت هستند زنده باشند هیچوقت ملت ما روی خوشی وسعادت را نخواهند دید . من از ملت مجاهد میخواهم از مفسدین ومرتدین که درلباس مجاهد خودرا پنهان کرده اند فاصله بگیرند چون خداوند متعال مومنین را از دوستی وهمنشینی با اینگونه اشخاص منع کرده باید درراه نابودی خاینین ملی درهرلباسی که باشند اقدام کنیم . والسلام علیکم ورحمت الله وبرکاته .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس