صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > سیاف از جنایت تا غصب زمین!

سیاف از جنایت تا غصب زمین!

استقامت اول: کوتل خيرخانه، چمتله، پغمان الی ارغندی. استقامت دوم: وزير اکبرخان، باغ بالا، خوشحال مینه، بازار کمپنی، قلعه حيدر خان الی ارغندی
کامران میرهزار
يكشنبه 8 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: يک منبع که نخواست نامش فاش شود، با ارسال سند زير به کابل پرس گفت که عبدالرب رسول سياف، در ادامه ی جنايت های خود، بعد از سقوط طالبان، در پرتو حمايت های کرزی و تيم همراه وی، با کمک و مشوره ی افراد تجاری خود، دست به غصب گسترده ی زمين زده است. با غصب اين زمين ها، گروه اقتصادی سياف، ساختن مارکت (بازار)، تعميرهای مجلل با قصر و باغ و...را روی دست گرفته اند. غصب اين زمين ها از دو استقامت در شهر کابل و اطراف آن صورت گرفته که کابل کاملا در محاصره قرار دارد. استقامت اول از کوتل خيرخانه آغاز و به چمتله، پغمان الی ارغندی می رسد. استقامت دوم نيز وزير اکبرخان، باغ بالا، خوشحال مینه، بازار کمپنی، قلعه حيدر خان الی ارغندی می باشد.

اين منبع همچنين گفت که در مرکز شهر کابل نيز، سياف و گروه اقتصادی وی تعميرات و زمين هايی را غصب و يا با پول بدست آورده از اين تجارت خريداری کرده است.

همچنين يک منبع ديگر در ارگ رياست جمهوری که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که سياف از حمايت های بی دريغ حامد کرزی برخوردار است. اين منبع گفت که شکايت های زيادی از غصب اموال و دارايی های مردم به دفتر رياست جمهوری افغانستان رسيده اما تاکنون هيچ اقدامی برای مهار سياف صورت نگرفته است. اين منبع گفت که تنها در ماه مارچ 2007 نيروهای آمريکايی به خانه ی سياف در پغمان يورش بردند که علت آن بيشتر مسايل امنيتی و ارتباطات احتمالی وی با گروه القاعده بوده است. اين منبع همچنين افزود که پس از اين حادثه، شخص کرزی بارها از سياف بدليل حمله ی نيروهای آمريکايی پوزش خواسته و قول داده که چنين مواردی ديگر تکرار نشود. پس از آن سياف مجال بيشتری برای فعاليت های تجاری غير مشروع يافته است.
مردم در پغمان بارها نسبت به غصب زمين هايشان و همچنين زندانی شدن وابستگانشان در زندان شخصی سياف به دفتر رييس جمهور عريضه نوشته و مقابل پارلمان مظاهره کردند اما با هر عريضه و مظاهره، تهديد ها از جانب سياف و افرادش عليه آنان بيشتر شد.

دادستان کل افغانستان جبار ثابت هيچگاه دوسيه ی های غصب توسط سياف را روی دست نگرفته و هميشه از سياف به عنوان استاد سياف، با نيکی ياد می کند.

شاعر و متخصص سیستم های معلوماتی
سردبیر و ناشر کابل پرس?
هزاره از هزارستان

آنلاین :

Work and Poetry

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقای نویسنده! شما باید بدانید که سیاف خان حق دارد چنین کاری کند. مگر این همه سالها جهاد و مبارزه بخاطر من و شما یا مردم بود؟

  • نویسنده یا دبیر این سایت،
   لطفا این مطلب را به لسانهای دیگر بخصوص انگلیسی ترجمه و در اختیار مطبوعات الترناتیف جهانی بگذارید...این مسئله شوخی نه بلکه یک معضل مهم است.... طرح ایجاد بلند منزل ها و ترویج یک فرهنگ مفتضح محافل شب شش، شیرینی خوری، تخت جمعی وغیره را در پیش گرفته که با هیچ یک از اصول اسلام و فرهنگ افغانی مطابقت ندارد و اصلا یک بربریت و افتضاح فرهنگی رابه بار آورده است...البته از بقیه جوانبش که بگذریم....

  • سلام بر سایت زیبای کابل پرس? :
   خدمت دوست گر امی رستم عرض کنم، شماچه می خواهید بگوید،لطفا شفاف گپ بزنید.
   ایا به نظر شما اقای صیاف خان در تمام دوران که شما از ان با عنوان جهاد یاد کرده اید کارهای خوبی انجام داده است ؟یعنی شما می خواهید بگویدکه تمام کارهای صیاف بخاطر من وتوونسل های اینده ی افغانستان و...بوده است؟یعنی شما می خواهید بگوید که صیاف این همه مادران افغانی را بی پسرواگثربچه ها ی افغانی را بی پدرو....کرده این هارا شما با نام جهاد یاد می کنید ؟اگر جهاد کشتن مردم بگناه وهم وطنان باشد پس چه چیزی به نظری شما جنایت است ؟من می خواهم بگویم که اگر شماکارهای صیاف را جهاد می دایندچه تعریفی از جنایت دار ید ؟

  • Artificial Mullah Saiaf never did jihad, he was a man like the other of ISI, all of them was pushed to be leader, any refuge had to register by one of those created groups, all support of money and weapon came to them, he was a good business man, he realized the importancy of Bin Laden at that time, therefore he switched immediately to WAHABISMUS, he is very dangerous guy, he misused and misusing Qoran and he made parliament mosque and he is using there the Verses of Qoran to stop the other critical people, in fact he does not believe Islam at all. Mr. Karzai support him, because both of them are cooperating in business, the brother of Mr. Karzai are playing the key role. All of those have luxury buildings, hotels, companies in country and abroad, they never cared about the nation and they will not care about the nation now, those criminals see their saving and security in chaos and anarchy in country, even they started already official contact to Taliban, although they had already regulare contacts to Taliban in the past, we knew it from very beginning. It is funny, that EU and USA started 2001 with those known criminals to establish democracy, peace, security and prosperity in country, yes Afghans are naive even very naive and they believed all these rubbish announcements and they will be keep busy with their intrigues now, please get up, the huge money are already destributed among those criminals, nothing left, unite you and stay by nation and do not let you to be guide into wrong direction any more

 • تیکه داران اسلام و یا به اصطلاح شیخ الحدیث ما باید دارای چنین اوصاف باشند و چنانچه از عربستان سعودی هم بنام کمک ب جهاد افغانستان از مردم آن کشور پول و طلا جمع آوری نموده و از آن در ساحه زمین دولتی بنگله ها اعمار کرده است و حتی همین قدر همت نکرد که از آن حد اقل صرف سرک پغمان را قیر ریزی میکرد . مگر وقتیکه آقای بوش بکابل امدند استاد در ضیافت نان چاشت در مقابل او نشسته بود در حلیکه همیشه از دشمنی با کفر سخن میگوید و میخواست شهر کابل را نیم متر حفر کند و آفتاب بدهد و قبله مساجد را تغیر بدهد . کوای شی آغا جان کوای شی !!!!!!!!

  • now the world announce they can not pay life or funds to support such person like karzai who is not bringing the warlords,drug lords to the justice so it is clear karzai is totally involoved in cruptions and trafficing the drugs
   We are happy the world now understood karzia is not a suitable person for the job and we hope he going to hell soon

   fahim

 • mohtaram masoole k.press AGAR IMKANAT E KOMPUTARY DARED LOTFAN SANADE NASHIR SHODA RA BZORGTAR SAZID TA KHWANATAR SHAWAD:TA IN SAYAFE JNAETKAR WA KHAHIN BISHTAR IFSHA SHAWAD:´´

  • با تشکر از سایت کابل پرس? در مورد چپا ول های که از جانب سیاف و افرادش صورت گرفته، آنرا افشا کرده است.

   اما با ید اضافه کنم با در نظر داشت جنایات و چپاول گری سیاف و حامیان اش از جمله شخص رییس جمهور،این گزارش به اسطلاح مشت نمونه خروار است.

   هم چنان افراد مربوط به گروه خلیلی در غرب کابل با استفاده از حمایه های شخص کرزی زمین های زیادی را به دست آوردند و منازل مفشن را در غرب کابل اعمار کردند. اما این حقی است که باید برای هر افغان که مستحق یک سر پنا در کشور خود است، داده می شد. اما از زمان حکومت کرزی تا کنون فقط برخی از گروه ها و رهبران جهادی که کرزی گاه به ریسمان یکی از آنها و زمانی هم به ریسمان دیگر از آنها دست می اندازد تا به حمایه آنها در مقام ریاست جمهوری باقی بماند.

   این رهبران جهادی با استفاده از انگیزه های سیاسی، قومی و گروهی امتیازاتی را بنام قوم هزاره، قوم ازبک و تاجک و هم چنان در میان طبقه پشتون ای مساله به شکل قبایلی و طالبان میان رو و تند رو، ملیشه های بنام پولیس محلی و هزاران بهانه و دلایل دیگر بنام قوم قبیله و گروه های خاص از کرز امتیاز میگیرند.

   اما این ملت بیچاره اهم از تاجک، ازبک، هزاره و قبایل مختلف پشتون همیشه در گروه قوماندانان و رهبرانی جهادی خود مانند سیاف، محقق، خلیلی، ربانی و دار دسته های شان بوده و بنام مردم خود از کرزی امتیاز میگیرند اما همه امتیازات بدسته آمده را میان فامیل های خود و گروه کوچک اطرافیان خویش به مصرف میرسانند اما هزاران فامیل های اهم از تاجک، هزاره، ازبک و پشتون و غیره اقوام دیگر که بنام شان امتیاز گرفته میشود؛ خود انها از هیچ امتیازی بر خوردار نیستند، نه امکانات تحصیلی درست دارند، نه کار و آینده روشن وجود دارد، و به اثر عادی ترین امراض جانهای شان تلف میشود و امروز فقر، مهاجرت، بی عدالتی و هزاران مشکل دیگر گلوی شان را می فشارد.

   قوماندان های سیاف ویکی از افراد سابقه مربوط به سیاف آقای احمد شاه احمدزی یکی از کسانی است که یک بار از وی پرسیدن مه شما در کابل بیش از 300 منزل را خریداری و یا تصاحب کردید، ایشان در جواب این سوال گفتند،نه من فقط 130 منزل را تا حال خریداری کرده ام نه سه صد.

   اسدالله خالد پسر خوانده سیاف و کرزی یکی دیگر از این جنایات کاران است.

   پسران مولوی محمدی قصر های قشنگ در اسلام اباد دارند که من در سال 1998 ان را به چشم سر دیدم.

   خلاصه مطلب این که این رهبران خایین دوره جهاد میلیون ها دالر را به بهانه جهاد گرد آوردند. هزاران میل سلاح این تنظیم ها بعد از بدست آوردن آن از مقامات پاکستان به فروش میرسید، این ها قاتلان ملت افغانستان مانند کمونیست ها هستند و امروز هم کرزی و هم این جهادی ها دهن کچی های برای حمایت بقایای کمونیست ها دارند.

   گیلانی و خانواده اش در پاکستان دارای خانه دارند که اخیرآ سرو صداهای در مورد چود چپا ول زمین های در ننگر های توسط این خانواده به ظاهر روحانی شاهد بودیم.

   کرزی و تیم اش در همه این جنایا سی سال شریک هستند، به جز از بوش و خاندانش دیگر کسی جراات این بی حیای را ندارد که از کرزی و کا نامه هایش دفاع و حمایت کند.

  • این موجود حیوان عجیب و غریب در تاریخ افغانستان است دردوران جهاد افغانستان علیه شوروی این نامسلمان جوانان بیچاره عرب را به مقابله وجنگ فرستاد. همسن اکنون بیش ار دوصد قبر در گردنه میدان جاجی از همان اعراب موجود است و لی خود جناب سیاف اکنون درکنار امریکائی ها به مشاوره می پردازد بخدا این موجود به عالم انسانیت هم مایه ننگ است چه رسد به عالم اسلام و دین وخدا خداوند مارا هر چه زودتر از شر این شرید بزودی نجات دهد ...
   مولو ی حقگو

  • مصاحبه عبدالخالق که پاسپورت امریکای در جیب دارد و در خدمت آی اس آی قرار گرفته و حتامتهم به همکاری با قاچاقچیان مواد مخدر است. 7 سال است که جنرال قونسل است.

   در حیات اباد حویلی را به کرایه گرفته که دختران روسپی و افغانها را شبانه دران محل جمع کرده در خدمت پاکستانی ها قرار میدهد.

   این کثیف ها چه وقت دست از سر ما خواهندبرداشت. مردم باید اینها را بشناسند.

   سرکنسول افغان در پیشاور: مبارزه با تروریسم باید مشترک باشد

   عبدالحی سحر
   در پیشاور

   با استقلال هند و پاکستان در سال 1947 میلادی، افغانستان از جمله اولین کشورهایی بود که پاکستان را برسمیت شناخت.
   از آن بعد روابط میان دو کشور فراز و فرودهای زیادی داشته است و در مواردی به قطع روابط نیز منجر شده است.

   اشغال افغانستان توسط قوای اتحاد شوروی سابق در آغاز دهه هشتاد میلیونها افغان را به پاکستان پناهنده ساخت.

   با سقوط طالبان و بدنبال تشکیل دولت منخب افغانستان، روابط سیاسی با پاکستان شتاب بیشتر گرفت و در این چارچوب نمایندگیهای افغانستان در پاکستان فعال شدند.

   عبدالخالق فراهی، سرکنسول افغانستان در پیشاور پاکستان، درخصوص فعالیتهای سرکنسولگری به سوالاتی در زمینه مسایل سیاسی، فرهنگی، روابط دو کشور پاکستان و افغانستان، زندانیان افغان در پاکستان و مشکلات مهاجران افغان در پیشاور پاسخ داده است.


   بین پاکستان و افغانستان همواره یک سلسله ناباوری و عدم اعتماد نسبت به مبارزه علیه آنچه تروریسم خوانده شده، وجود داشته است. با روی کار آمدن حکومت جدید غیر نظامی در پاکستان در حال حاضر روابط دو کشور را چگونه ارزیابی می کنید؟

   آقای فراهی: "حکومت ما در مورد حکومت جدید التاسیس پاکستان نظر مساعد دارد. ما انتظار روابط بسیار نیک و دوستانه با این حکومت داریم که بر اساس موازین دموکراسی و از طریق انتخابات تشکیل شده است. همچنان در ارتباط مبارزه علیه تروریسم در منطقه توقع ما از حکومت جدید پاکستان این است که دولت غیرنظامی پاکستان با افغانستان و همچنین قوای بین المللی که در منطقه مستقر است یکجا و مشترکا مبارزه صادقانه و جدی (علیه تروریسم) را پیش گیرند."

   توافقات صلح میان حکومت پاکستان و جنگجویان محلی در مناطق قبایلی پاکستان که در گذشته هم صورت گرفته بود، حال دارد یکبار دیگر روی اجرا قرار گیرد، این مذاکرات تا چه اندازه می تواند به نفع حکومت افغانستان و پاکستان باشد؟

   آقای فراهی : "نظر حکومت افغانستان در اینباره روشن است. چون افغانستان پاکستان و قوای بین المللی در منطقه مبارزه مشترک علیه تروریسم دارند باید هر قدم که بر می داریم مشترک باشد. توقع ما از دولت پاکستان این است. ارتباطات حکومت پاکستان با طالبان (پاکستانی) به نظر حکومت ما موثر نبوده بلکه تاثیرات منفی آن نسبت به تاثیرات مثبت آن بیشتر بوده و آنها (ستیزه جویان) فرصت کافی بدست می آورند تا دوباره خود را به اصطلاح آماده کنند و تجهیزات از منابع مختلف بدست بیاورند وعملیات بیشتر در افغانستان انجام دهند. بنابر این خواست حکومت افغانستان این است که هر قدم که علیه تروریسم برداشته می شود باید مشترک برداشته شود."

   فراهی: خواست حکومت افغانستان این است که هر قدم که علیه تروریسم برداشته می شود باید مشترک برداشته شود

   قرار بود جرگه امن میان پاکستان و افغانستان در مرحله دوم در خاک پاکستان برگزار گردد، چه علل وعوامل باعث عدم برگزاری آن گردیده؟

   آقای فراهی: "تا جاییکه من معلومات دارم انتخابات اخیر در پاکستان دلیل اصلی به تعویق افتادن برگزاری جرگه امن در خاک پاکستان بوده است چون جرگه امن باید پیش از انتخابات صورت می گرفت. دولت پاکستان نتوانست نظر به برگزاری انتخابات، جرگه را دایر نماید. ولی دولت افغانستان قبلا تمام آمادگی و همچنین فهرست اشخاص و افراد اشتراک کننده را ترتیب و به مقامات پاکستان ارایه داده است. اما تا هنوز هیچ اقدام عملی از جانب پاکستان دراینباره به چشم نمی خورد."

   شما که نماینده حکومت افغانستان در پیشاور هستید در فعالیتهای سیاسی چه نقشی در بهبودی روابط افغانستان و پاکستان نجام داده اید؟

   آقای فراهی: "سرکنسولگری افغانستان در پیشاور برای بهبود و روابط دوستانه میان افغانستان و پاکستان در عرصه های مختلف فعالیت و نقش مهم داشته است. بطور مثال ما زمینه سفر خبرنگاران پاکستانی را به داخل افغانستان ترتیب دادیم، تا آنها واقعیتهای اصلی و آنچه در افغانستان می گذرد توسط خودشان انعکاس یابد؛ زیرا به نظر من رسانه ها در پاکستان واقعیت های اصلی و آنچه در افغانستان امروز می گذرد را انعکاس نداده و همیشه جهات منفی گزارش شده است. ما توانسته ایم تا تعداد زیادی از خبرنگاران مختلف پاکستانی را به افغانستان برده و با اشخاص و افراد و مقامات و حتی در مواردی با شخص رییس جهمور کرزی زمینه ملاقات را فراهم سازیم.

   "سرکنسولگری همچنین تلاش کرده است تا با روشهای مختلف به روابط بین دو کشور کمک کند. بطور مثال یک تعداد افراد مربوط به ’خیبر ایجنسی’ (از مناطق قبایلی پاکستان) که در داخل افغانستان بازداشت شده بودند. تعدادی از سران و بزرگان ’خیبر ایجنسی’ به سرکنسولگری مراجعه کردند و دلیل آوردند که این اشخاص و افراد بیگناه هستند. خودم من بطور مثال به کابل رفتم و کرزی صاحب را در جریان موضوع گذاشتم. آقای کرزی پس از بررسی دستور آزاد آنها را صادر کرد. چنین پرونده های انفرادی بسیار زیاد اتفاق افتاده است. همیشه مشکلاتی از این دست بوده است و کنسولگری منحیث پل میان دو کشور فعالیت مثبت خود را اجرا نموده است. "

   گفته می شود که حدود سه میلیون افغان در حال حاضر در سراسر پاکستان هستند که بیشتر از آنها در ایالت شمالغرب ’سرحد’ زندگی می کنند. سرکنسولگری افغانستان در پیشاور چه تسهیلاتی را برای آنها فراهم کرده است و در خصوص مراجعه کنندگان چه کمکهایی را می توانید ارایه دهید؟

   آقای فراهی: "ما مشکلات افغانهای (مهاجر) را بخوبی احساس می کنیم. ما روزانه حدود پنجصد مراجعه کننده افغان داریم که اکثر آنها برای اخذ گذرنامه و یا تمدید آن یا ترجمه و تایید مدارکشان به سرکنسولگری مراجعه می کنند. اضافه بر این مسایل، ما به افغانهایی که جرمهای کوچک مرتکب شده و در بازداشت پلیس پاکستان هستند کمکهای کنسولی ارایه می دهیم. همچنین به آنعده از افغانها که جرایم بزرگتری مرتکب شده اند از طریق مذاکره با مقامات پاکستانی کمک می کنیم. "

   در حال حاضر شمار زندانیان افغان در زندانهای مختلف پاکستان به چه تعداد می رسد و از طرف کنسولگری برای رهایی آنها چه نوع کمک لازم صورت گرفته؟

   آقای فراهی : "چنانچه پیشتر اشاره کردم تعداد زیادی افغان بخصوص در ایالت سرحد هستند که تعدادی از آنها بدلیل ارتکاب جرایم کوچک بازداشت می شوند. آنها معمولا خودشان با پرداخت جریمه آزاد می شوند. ولی تعداد دیگر که مرتکب جرایم سنگین شده اند مطابق قانون پاکستان حبس خود را باید سپری کنند. ولی تعداد دیگری نیز هستند که جرمی مرتکب نشده اند بلکه شاید بشود گفت به اشتباه بازداشت شده اند. برای این دسته بخصوص، از جانب ما با فرستادن هیات به دادگاه های مختلف پاکستان جهت بررسی پرونده های شان تحقیقات لازم صورت می گیرد تا به آنها حتی المقدور کمک شود. در مورد شمار دقیق زندانیان افغان درمحابس مختلف پاکستان، ما درخواستهای متعدد از وزارت خارجه پاکستان کردیم، ولی هنوز شمار دقیق زندانیان افغان و اینکه در کدام زندان و به چه جرایمی بازداشت شده اند، طرف پاکستانی اطلاعات دقیقی به ما نداده است."

   روزانه چه تعداد از اتباع پاکستانی برای اخذ روادید سفر به افغانستان به کنسولگری مراجعه می کنند و معمولا چه ویزاهایی برای آنها صادر می شود؟

   با ایجادد خانه فرهنگ افغانستان اکنون برخی از آثار فرهنگی کشور در این مرکز به معرض نمایش گذاشته می شود

   آقای فراهی: "ما انواع ویزا را برای پاکستانیها صادر می کنیم.، روزانه حدود پنجاه ویزا برای اتباع پاکستان صادر می شود. بطور مثال یک تعداد کارگر پاکستانی هستند که در داخل افغانستان کارمی کنند، که برای آنها ویزای کار داده می شود. برای یک تعداد از انجنیران (مهندسان) پاکستانی نیز که از جانب تجار ملی ما به داخل افغانستان برده می شوند و در کارخانه های مختلف مصروف کارند روادید سه تا شش ماه رفت و آمد مولتیپال (چند ترددی) برایشان صادر می کنیم."

   آیا مواردی نیز وجود دارد که سرکنسولگری از صدور ویزا سرباززده باشد؟

   آقای فراهی: بلی. مواردی هست که دلایل آنها متفاوت است.

   بعد از آغاز بکار حکومت منتخب در کابل و آغاز فعالیت سرکنسولگری در پیشاور چه فعالیت های کاری در زمینه های مختلف انجام شده است؟

   آقای فراهی : شش سال پیشتر بعد از سقوط رژیم طالبان وقتیکه قرار شد سر کنسولگری بازگشایی شود، هیچ چیز وجود نداشت. نه کتاب و دفتر برای ثبت بود و نه اسناد و مدارک؛ فقط دو بوجی (کیسه) در میان چیزهایی که وجود داشت چشمگیرتر بود، یکی برای دلار و دیگری برای روپیه پاکستانی که پولهایی بود که برای انجام خدمات اخذ می شد. هنگام عصر یعنی ختم کار، هر دو کیسه به خانه و یا جای نامعلوم و امنی انتقال داده می شد.

   "همه چیز در واقع از صفر شروع شد. علاوه بر بخش هاییکه مرتبط به کنسولگری است، مثل شعبه روادید، شعبه ترجمه و غیره، ما توانستیم در مدت یکسال سه صد مکتب افغانی را که در شهر پیشاور فعالیت داشتند همه را در دفاتر کسولگری ثبت نموده و نصاب تعلیمی که در داخل افغانستان اجرا می شود را در این مدارس جاری کنیم؛ زیرا در گذشته هر مدرسه از خود نصاب (دروس) تعلیمی خودش را داشت. همچنین ایجاد خانه فرهنگ افغانستان یکی از ابتکارات دیگر سرکنسولگری است. در گذشته تنها خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران وجود داشت که تمام صنایع دستی افغانی بطور مثال از آن طریق به نمایش عموم گذاشته می شد. پس از ایجاد خانه فرهنگ در کنسولگری افغانستان، تعداد زیادی از آثار باستانی ناپدید شده دوباره بازباب گردیده که اکنون در خانه فرهنگ فعلا وجود دارد."

 • salam dostan aziz shuma ki inqadar az jahad gap mezanin bari ma begin ki kodam musalman khob ast ba nazarai man musalman dili rahm nadarad wale ma wa shuma bayad dark konim ki jahad juz adam kushtan chizi nst salman az norway

  آنلاین : salman

 • سیاف و همکیشانش تمامأ در همچون خیانت ها سهیم اند .
  ولسوال پغمان موسی خان از شش سال به این طرف بالای مردم پغمان با زور سیاف حکمروایی میکند.
  ممتاز برادر زاده سیاف و حاجی شیرعلم قاتل از جنایت پیشه گان بزرک در تاریخ کشور بحساب می ایند.
  درسال 2005 مردم شش گذر پغمان چندین بار تظاهرات راعلیه ظلم هاو غصب زمین های شان درساحه قلعه حیدر خان و ارغندی براه انداختند اما هیچ نتیجه نداد و دوتن از انان توسط نیروهای سیاف کشته شدند.
  دولت اقای کرزی از تمام غاصبین زمین ها حمایت و پشتیبانی میکند.
  ربانی و قیوم کرزی زمین های ده سبز را مشترکا قبضه نموده اند و شهرک ها را بالای ان تعمیر میکنند. فهیم خان زمین های مردم را در شیرپور برای اعضای کابینه و هم سفره های خود و کرزی بخشید ، قانونی خیرخانه و کارته سه را تصرف کرده و خلیلی تپه های سکاد را ، ولی کرزی ،گل اغا شیرزی و اسد الله خالد نیمی از شهر های قندهار و جلال اباد را فروخته و نیمی را در تصرف خود دارند و عطای نور شهرکی را بنام خودش در مزار شریف تعمیر میکند که تنها ساحه تفریحی ان 40 جریب زمین می اید . و جای یک خانه را به 100 هزار دالر میفروشد .
  تمام افغانستان بین چند تن دزد تقسیم شده است .
  اگر همین روند اد امه یابد تا چند سال دیگر افغانستان ملکیت همین افراد خواهد بود و بقیه همه کرایه نشین خواهند بود.

  آنلاین : تیم جنایت کاران

 • lanat ba sayaf wa khandanash lanat bar monafeqin

 • One of sayaf cuisine from Australia, whom is leaving in Kabul now, is doing same .He left Australia few months ago and soon after that, his school closed by Australian government …. Recently, he married with a very young girl in Kabul while he has another wife with few young children…. People are saying he married tow of his daughters to siaf families members….Those daughters were born in Australia and may need help ….
  Kabul press? published important news about him few months ago.

  • سلام به تمامی خواننده گان محترم !
   همه ما وشما میدانیم که این تیکه دارن جهاد با بسیار بی شرمی چی حالی را بالای ما که نیاوردن مایوس نباشید روزی خواهدرسید یک حبه ودینار ازاین ها بازخواست میگردد باید که شیخ الحدیث صاحب در ایستگاه موتر های تونس در شهر سری بزند وبعد کلاه سواری وریش دراز بگذارد مردم افغانستان شمامایوس نگردید چرا که اینها انقدر بی شرمانه همسنگران ومجاهدین خویش رارها گرده اند چی رسد به حال ماوشماکه در جهاد سهم نداشته ایم.
   اگر از واقیعت دورنرویم شما سیاف صاحب این مسلمانی که شمادارید مثلی که تازه به دین اسلام رواورده باشید جای تاسف این که نواسه هندو میخواهد به ما اسلام بیاورد وبالای مردم حکومت نماید این کار را نمی توانی ازموقیعت قومی وزبانی استفاده نکن وگرنه جو دوخرررا تقسیم کرده نمی توانی

 • برادر نویسنده تشکر از شما که ازهان مردم بیچاره را روشن میسازید راجع به این ستمگران هرچی گویی کم است

 • نویسنده های محترم!کوشش کنید همیشه واقعیت را بنویسید.که حرف از تعصب در ان نباشد. موفق باشید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس