صفحه نخست > خبر و گزارش > سید علا رحمتی منشا حضور تروریست های افغان در هزارستان

سید علا رحمتی منشا حضور تروریست های افغان در هزارستان

کابل پرس خبری
سه شنبه 24 نوامبر 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: تروریست های قبایلی افغان توانستند بار دیگر به قلب هزارستان، یعنی بامیان باستان نفوذ کنند. تروریسم قبایلی در هزارستان هیچ منشا فکری بین مردم ندارد و مردمی که پیشگامان صلح و مدنیت می باشند، تروریسم و وحشت و دهشتی را که در مناطقی قبایلی افغان ریشه دوانده و دهشت به مناطق دیگر صادر می کنند نمی پذیرند.
حمله ی امروز تروریست های افغان به قلب هزارستان، هشدار جدی است که باید بصورت همه جانبه به آن پرداخته شده و درسی باشد که در آینده، امکان نفوذ آنان را به صفر برساند. در این میان دقت در مورد عملکرد سید علا رحمتی که یک مهره استخباراتی می باشد اهمیت خاص دارد. اشرف غنی احمدزی، یکی از پدران ارشد تروریسم قبایلی افغان، سید اعلا رحمتی را بی علت در دایکندی و بامیان جابجا نکرده است. در مدتی که سید اعلا رحمتی والی دایکندی بود، میزان حملات تروریست های افغان شدت خاص گرفته بود و اکنون نیز این حملات به بامیان باستان کشیده شده است.

حمله تروریست های افغان/اوغو به قلب هزارستان

سید اعلا رحمتی که به گفته بسیاری از کارشناسان مهره ی استخباراتی است، در جابجا کردن تروریست های افغان می تواند نقش مهمی داشته باشد. در چند ماه اخیر، برای نخستین بار در بامیان، حضور واپسگرایی و تحجر دینی که با بافت بومی همخوان نیست افزایش یافته است که شخص اعلا رحمتی در این قسمت نقش مستقیم دارد. در این چند ماه برخی از افراد همفکر با طالبان و بويژه آنانی که ریشه در مناطق قبایلی دارند، با اشتراکات نژادی سید/عرب بودن توانستند با همکاری سید اعلا رحمتی در بامیان حضور پیدا کرده و شروع به گسترش حضور خود کنند که یکی از ریشه های حمله ی خونین امروز در قلب هزارستان می تواند همین مساله باشد.

حضور تروریست های قبایلی در بامیان بنا به اشراکات عرب/سید بودن با سید اعلا رحمتی

سید اعلا رحمتی، در مدت حضور خود در بامیان، همچنین دست به سرکوب نیروهای مدنی زده و فعالیت های مدنی و فرهنگی را به حداقل خود برساند. برخی از آگاهان قبلن گفته بودند که یکی از دلایل حضور سید اعلا رحمتی می تواند همین نا امن کردن بامیان باشد.
این در حالی است که آگاهان همچنین می گویند که شخص اعلا رحمتی در سرقت و قاچاق اشیای تاریخی بامیان نیز فعال شده است.
حمله ی خونین امروز به قلب هزارستان زنگ خطر جدی برای مردم، نیروهای مدنی و جنبش های دفاعی هزارستان می باشند که از این پس نه تنها باید مرزهای هزارستان را با دقت بیشتری کنترل کنند، بلکه عناصر نفوذی مانند سید اعلا رحمتی که در وارد کردن تروریزم دست دارند را نیز سر جای خود بنشانند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس