صفحه نخست > خبر و گزارش > رد پای جنایت در خانواده کرزی

رد پای جنایت در خانواده کرزی

برادر رئیس جمهور کرزی احمد ولی کرزی در گذشته نیز متهم به حمایت از قتل های سیاسی - قومی و قبیلوی بوده است. شاید او اولین بار بی پرده در یکی از برنامه های گفتمان تلویزیون طلوع حدود سه سال قبل از سوی انجنییر عبدالله کندهاری – منجم مشهور افغان- متهم به قتل سران قبیله غلزی گردید.
محمد داود دادرس
سه شنبه 14 جولای 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

افراد نظامی مجهز با سلاح و موتر های نظامی که بیشتر شبیه امریکائیان بودند، محل را محاصره کردند. اندکی نگذشت که صدای تیر اندازی فضا را پرکرد. برای رهگذران منظره یی جالبی نبود؛ زیرا ظاهراً اتفاق خاصی در این محل نیفتاده است، چون زیاد جای تعجب نیست که طالبان با لباس بدل، یک مرکز پولیس و یا هم نهاد دولتی را حتی در چند متری ریاست جمهوری هدف قرار دهند، چه رسید به صدها کیلومتر دور تر از آن.

اما این بار همه اشتباه کردند و زمانی جا خوردند که فهمیدند حمله کننده گان نه به دستور ملاعمر، بلکه به قومانده غیر از دار و دسته او به این محل که متهمانی در حال محاکمه بودند، یورش برده اند.

جنرال مطیع الله قاطع قوماندان امنیه وعبد القادرهمدرد مدیرمبارزه با جرایم جنایی ولایت کندهار در جریان این تیر اندازی افراد متعلق به نیروهای ویژه امریکایی همراه با چهار تن دیگر کشته شدند.

از همان ابتدا، اندک با توجه به گذشته حمایت های قبیله- سیاسی و ضد و بندهای قدرت در زاد گاه رئیس جمهور کرزی مطرح است، نمی توانست قبول کرد که این گونه حمله و کشتار مقامات عالی پولیس یک ولایت بدون حمایت مافیای قدرت صورت گرفته باشد.

قوماندان امنیه و مدیر مبارزه با جرایم جنایی پس از آن کشته شدند که درصحن سارنوالی ولایت کندهار دوتن از افراد یک شرکت خصوصی محاکمه میشدند و از سوی مقامات سارنوالی به پولیس اطلاع داده شده بود تا از فراری ساختن این دو تن جلوگیری کنند؛ ولی کی میدانست که مرگ در کمین چه کسی نشسته و در یک چشم به هم زدنی شش نفر تیر باران میشوند.

خوب! آنانیکه محاکمه میشدند، چه کسانی با چی هویتی بودند که این همه ماجرا برای آنان خلق شد، آیا آنان سران طالبان بودند؟ خیر!
آنان هیچ مقام عالی دولتی یا هم غیر دولتی و یا هم در هیچ جای منصبی خاصی نداشتند، حتی ثروتمند هم نبودند، پس چی بودند؟
با کمال تعجب باید گفت که این یکی از متهمان در حال محاکمه یک راننده عادی بوده است که به جرم تقلب قرار بوده است زندانی گردد، ولی چرا یک راننده عادی در کشوری مثل افغانستان این همه با اهمیت باشد که بخاطرش یک قوماندان امنیه و چندین تن دیگر هلاک شوند، یک دلیل ساده، زیرا او متعلق به قبیله پوپلزی است.

شجره قومی و خانواده گی در جامعه قیبلوی همراه با ضدوبند های سیاسی، اندیوالی، کاکاگی و...، خود تضمین های کمتر شناخته یی غیر قانونی اند که در سایه زور ارزشهای بالاتر از قانون و حاکمیت میباشند و از حقانیت کامل برخوردار اند.

برادر رئیس جمهور کرزی احمد ولی کرزی در گذشته نیز متهم به حمایت از قتل های سیاسی - قومی و قبیلوی بوده است. شاید او اولین بار بی پرده در یکی از برنامه های گفتمان تلویزیون طلوع حدود سه سال قبل از سوی انجنییر عبدالله کندهاری – منجم مشهور افغان- متهم به قتل سران قبیله غلزی گردید.

انجنینر کندهار گفته بود که برادر رئیس جمهور کرزی در قتل سران قوم غلزی در هفت سال گذشته دست داشته است. او تاکید کرد که در صورت تعقیب عدلی این موارد، حاضر است اسناد نیز ارایه کند.

او گفت حداقل در دو مورد افراد احمد ولی با موتر های شخصی وی، کسانیکه را که بعد از قتل سران قیبله غلزی تحت تعقیب پولیس قرار داشته اند را از محل نجات داده اند.

هر چند هیچ نهاد دولتی این ادعا ها را تعقیب نکرد، در بدل آن انجنییر کندهار ماه ها از بیم کشته شدن مخفی شد، در حالیکه بخشش های زیادی از گفتگوی وی از سوی تلویویزن حذف گردیده بود، حالا معلوم نیست که انجنییر بیشتر از این چی گفته بود و از چی رازهای دیگری پرده برداشته بود.

در عین حال لوی سارنوالی هم بدون اینکه کدام تحقیقی در زمینه انجام دهد تمام ادعای های انجنییر را کذب خوانده و مسوولان تلویزیون را برای آنچه نشر اکاذب و توهین علیه برادر رئیس جمهور خوانده بود ماه برای جواب دادن به این نهاد میخواست.

به هر حال، در قضیه جدید و حمله بر جریان محکمه در شهر کندهار، در حال حاضر پوپلزی ها یعنی قیبله رئیس جمهور کرزی از قدرت بی چون چرا در کندهار برخوردار اند و کسی را مجال نیست با این قیبله مقابل شود.

راننده را افراد امنیتی نیروهای ويژه امریکا که متعلق به محمد شاه "ککو" (پوپلزی) – لقبی که بیشتر منظور از اطلاق آن به افراد "کاکا" و بی پروا میباشد- بوده اند؛ اما نکته مهم اینست که آقای ککو از اندیوالان آقای احمد ولی کرزی میباشد که به دستور برادر رئیس برای رهایی راننده وارد عمل شده بود.

اما زمانیکه قوماندان امنیه و سایر مقامات قوماندانی امنیه کندهار از دستور رهایی احمد ولی کرزی ظاهراً سرپیچی میکنند، کشته میشود. زیرا افراد مسلح آقای شاه محمد ککو جواز تیر اندازی را از طریق مخابره دریافت کرده بودند.

این پایان ماجرا نبود، زیرا تا ساعات بعد از حمله بر جریان محاکمه، درگیری میان افراد پولیس و شرکت خصوصی امنیتی همچنان جریان داشت. شهر کندهار از سوی افراد امنیتی محاصره شده بود، دوکانها بسته و گشت و گذارمردم مسدود گردید بود. حتی گفته میشود که دست کم سه پولیس دیگر در نبرد های بعد از حمله بر سارنوالی در سایر جاده ها در امتداد این نهاد کشته شدند.

محمد شاه ککو کیست؟ او قبلاً قوماندان امنیه نیمروز بوده و اکنون از اینکه متعلق به قبیله رئیس جمهور کرزی میباشد شرکت خصوصی امنیتی را رهبری میکند که آقای احمد ولی نیز سهم زیادی در آن دارد.

این شرکت امنیتی خصوصی که همکاری نزدیک با نیروهای امریکایی دارد و در واقع زیر پوشش این نیروها فعالیت دارد، در واقع به عنوان گارد شخصی برادر رئیس برای مقاصد زیادی بخصوص قاچاق مواد مخدر، آدم ربایی، ترور و تهدید مخالفان استفاده میگردد.

از سوی دیگر گفته میشود که محمد شاه ککو از همکاران نزدیک احمدولی کرزی در قاچاق مواد مخدر نیز میباشد.

کرزی بخاطر روابط عشیره يی که با رانند دارد برای رهایی او تلاش کرده و از او دفاع کرده است. در چند سال گذشته و قبل از ماجرای راننده پوپلزی، هیچ یک از افراد این قبیله محکمه و یا هم به اتهام هیچ جرمی زندانی نشده اند، که اولین محاکمه هم با اینگونه ماجرا مواجه شد.

احتمال داده میشود که بعد از این دیگر هیچ نهاد عدلی، قضایی و امنیتی جرات نکنند تا بخواهند افرادی از قبیله پوپلزی را بازداشت، یا محکمه کنند. چنین مینماید که تا زمانیکه آقای حامد کرزی بسر اقتدار است، رد پای هر جنایت سازمان یافته در حوزه جنوب افغانستان به خانواده یی وی ختم خواهد شد؛ اما در عین حال کسی را مجاله رسیده گی به این جنایات نخواهد بود، از رو نویسنده در گذشته گفته بود که رئیس کرزی برای مبارزه با فساد و جنایت نشانی غلط میدهد.

طوریکه در ساعات اولیه بعد از قتل قوماندان امنیه کندهار، رئیس جمهور بر خلاف روال معمول در برابر آن عکس العمل نشان داد و این رویداد را محکوم، بسیار عصبانی بوده است، برای این برادر کوچک را سرزنش کرده است؛ اما ظاهراً گفته میشود که جواب او به برادر بزرگ این بوده که درآستانه انتخابات حمایت از افراد قبیله نه تنها که ضروری و حتمی میباشد، بلکه حیاتی است.

یادداشت ضروری: معلومات از افرادی معتبری متعلق به دو نهاد دولتی و یکی از خبرنگاران افغان در کندهار گرفته شده است که از افشای هویت آنان به خاطر مسایل امنیتی خودداری میگردد.

فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سه شنبه 6 مه 2008

سالانه 800 ميليون دالر، کميشن واليان جنوب برای اجازه ی عبور کاروان مواد مخدر/ اسدالله خالد پولی که بايد برای محو کشت خشخاش به افرادی مشخص داده می شد را به ديگران داده است/ قندهار: 150 هزار دالر بده تا قوماندان امنيه ولسوالی شوی/ در سند افشا شده ی مقامات آمريکايی از احمد ولی کرزی به عنوان محوری ترين قاچاقچی مواد مخدر ياد شده است/ معاش 2200 سرباز در يکی از ولايات شرقی به جيب زورمندان رفته است/ هزاران تن از نظاميان دولتی که از دولت معاش دريافت می کنند به خدمت شخصی قاچاقچيان بين المللی شناخته شده ی هرويين درآمده اند/ اسدالله وفا از از تدارک و قاچاق محموله ی بزرگ مواد مخدر سود سرشاری برده است/ و حامد کرزی همچنان دروغ می گويد!

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • ميگويند شتر را گفتند چرا گردنت کج است ؟ گفت کجايم سم است که گردنم کج است ؟ ديگر فساد از خود کرزى شروغ الى يک مامور عادى در اين دولت از چشم کسى پنهان نيست اما بهتر است در اين زمينه اسناد قوى بدست اورده شود تا روزى اين جنايتکاران به محاکمه کشانده شوند نصف مردم افغانستان از دست جنايتکاران جهادى زجر ديدند کشته شدند رقص هاى مرده با لاى شان صورت گرفت زنده به اتش انداخته شدند به نام هاى تاجک ، پشتون هزاره زنده زير خاک شدند اما امروز يک سند در دست نيست که اين بى ناموس ها را به يک محکمه بکشاند اينها تمام اسناد جنايات شانرا محوه کردند حتى قرار شنيدگى چند سندى که مربوط به حزب جنبش ووحدت ميشد به کميسيون حقوق بشر نشان داده شد اما به دستور سيما سمر (....) اين اسناد نابود شد حتى فلم رقص مرده که در هر دوکان کست فروشى فراوان بدست مى امد امروز از ان هم اثرى نيست داکتر عبد الرحمن توسط جنرال جراات به امر فهيم کشته نشد ؟ حاجى قدير به دستور فهيم کشته نشد ؟ ده ها مخالف سياسى ديگر اينها به دستور همين جنگ سالاران کشته نشدند ؟ من براى تمام برادران پيشنهاد ميکنم تا اسناد جمع اورى کنند خداوند مهربان است اگر روزى حکومت و دولتى ساخته شود تا صداى مردم را بشنود

 • سلام به تمام خواننده گان کابل پرس? !!

  لعنت به تو شاه شجاع قرن 21 خداوند منان تمام قومته در قهر غضب خود گرفتار کند انشاالله .

  خداوند منان توره همرای تمام برادران قاجاقبرت تو خائین وطن فروش به سخترین جزا دوچار کند انشاالله و تعالی !!

  خداوند منان یک نفر از اعضای فامیلت را در یک حمله جان شرینش را بگیرد .که از دل مردم مسکین بیچاره بیائی !!!

  لعنت به شما همه پوپلزی های قاچاقبران که از خون مردم شکمهای تان سیر شد !!

 • به همه سلام !
  قابل توجه دادرس! این اخبار کنهه است و در همان وقت به همه جزوات ان از طرف ویب سایت بینوا نشر شده است و در مطلب تان چیزی جدیدی نبوده است ،شما عادت دارید هر چیز را قومی فکر می کنید در حالیکه ان شخص متهم به قاچاق مواد مخدره بوده است لطف نموده به ارشیف اخبار بنیوا سر بزنید همه جزوات موضوع با نام متهم درج است.
  این اخبار کنهه شده است!
  جلال ابادی

  • لعنت بر همهء این ابلیس ها و شیاطین و مفسدین و خایین و غارتگران و سوپردزدان و تریاك سالاران و جنایتكاران و ...كه كرزی، كور زی، غ . احمد زی،عبدالله یامنافق الله و عبدالنفس، سیاف و دیگر همرهان دین فروش شان از همین قماشی اند كه در بالا گفته شدو وطن و مردم هم در گرو شان.

   كاش با یك گل بهار شود و بشر دوست واقعی جایش را كه آرزو و خواست واقعی( نه كذابی و تبلیغی ) مردم است گیرد. می دانیم كه كسان لگام توسن انتخابات را در دست دارند كه بالای همهء این مفسدین و خدا فروشان و ایمان فروشان سرمایه گذاری كرده اند. فقط آنان حرف آخرین را دروقت آخرین نتیجه گیری از شمارش آرای مردم می زنند.

   وای بر وطن بی كس و بی صاحب و نان گدا، وای بر مردم بی كس وبی دفاع و بی نوا

   و اما دوست عزیز جلال آبادی! بعد چند روز رد پای تان را گرفته تا كه شكر شما را یا فتیم . شما باید جواب سوالات مان را بدهید

   ما از شما در ارتباط به شخصیت پر نبوغ و بی مثال مجید آغا، افسانه سازی را نمی خواهیم و نمی پذیریم . ما همه كه شما را یافته ایـم، باردیگر از شما و دیگر دوستان تان، قبل از ایجاد « سازمان » كه شما اشارهء مجهولی بدان كرده اید،« راه مجید آغا » را طور مستند كه میراث تراوش فكری خود ایشان باشد، خواستاریم. ما« بزك » ها را به انتظار« جو لغمان » نسازید. اخوانی های مفسد ، پرچمی های ملحد،{{}} خلقی های بی علم، طرح های خود را در مرال معینی از فعالیت شان ، ارایه داشته و می دارند. شما نیز چنین كنید و ما ازشما چنین میخواهیم. یعنی طرح فكری و كتبی جناب زنده یاد مجید آغا را.

   ما باز هــم درانتظار جواب مشخص تان هستیم. ما شما را اینطور به آسانی رها نمی نماییم. چون مبداء ومنبعی « وحی » را كه در جستجویش بوده ایم، كنون یافته ایم. به فرموده ء خود شما ، ما جویندگان، اینك شما را یافته ایـم. و شما از دست نمی دهیـم. امید اسم خود را تغییر ندهید. دران صورت هم از سبك و روند قطار كردن كلمات تان ، شما را می یابیم. ولیكن چو گفتی دلیلش بیار

   در مورد عبدالله ها و كرزی ها و ... زی ها وتریاك زی ها ... تفنگ زی ها، وهابی زی ها و امثال شان، چند سطر بالا نوشته ام. با بوی استفراغ آوراین « گل های بهاری؟! » مردم بیشتر مسمموم می شوند و ملك معدوم و بس

   با احترام

   آرش

  • سلام بر همه یی خواننده گان گرامی سایت خوب کابل پرس?!

   میخواهیم سلام مخصوصی هم خدمت شاغلی جلال آباد صاحب داشته باشیم؛ زیرا آدرس را که برای خبر کامل قتل قوماندان امنیه کندهار را در سایت بینوا داده بودند، دریافت نشده که نشد. اگر زخمت نمی شود لینک آنرا برای بنده که خیلی مشقاقم ببینم.

   در ضمن یک توصیه دوستانه نیز خدمت شاغلی جلال آبادی صاحب گرامی دارم که اگر واقعاً جناب خودشان از عنیک قوم و قبیله به موضوعات نگاه نمیکنند، چرا همشیه بحث قوم را به میان میاورند؛ چون نمی دانم دست داشتن برادر جنایت کار کرزی در مورد گوناگون چی ربطی به قومی ساخت و یا هم نساختن موضوع دارد. نکن فردا شما خواهی گفت که انجنییر کندهار هم از شمال است!

   به هر حال بازهم تاکید میکنم که جناب جلال آبادی صاحب لینک خبر را بنویسید تا محک تجربه آید به میان تا سیه رو گردد در آن هرکی، غش باشد.

   با احترامات فایقه صافی

  • دوست عزیز و گرامی صافی صاحب، سلام تقدیم است، در رابطه با اندک کسانی که از زوایه قوم مسایل را نگاه و بررسی می کنند حرف من متوجه انها بوده می باشد و در ضمن تشکر از توصیه دوستانه تان در رابطه به موضوعی که دادرس از ادرس خود نوشته است باید گفت که متهم یا زندانی اسد نام دارد و برادر ان در سپیشل فورس وضیفه دارد .
   اسد نام در یک موتر بی اسناد مهمات را انتقال میداد که از طرف پولس بازداشت شده است، قعطه سپیشل فورس در خانه سابق ملاعمر موقعیت دارد برای معلومات مزید تان لینک بینوا قرار ذیل است.
   www.benawa.com
   شما از طریق ارشیف می توانید تاریخ 2009-06-29 را ببنید
   .
   جلال ابادی

 • تبريک باشد به ان عده اشخاصيکه ازکرزي وباند جنايتکاران دفاع ميکنند.در طول هشت سال گذشته مليون ها دالرسرمايه ملت بيچاره رابه حساب هاي شخصي خودانتقال دادند.چه جنايت ها يي رامرتکب نشدند.اتحاد واتفاق مردم ميتواندمشت محکمي به دهن اين جنايتکاران باشد.به اميد روزيکه حق برباطل پيروزگردد.باعرض حرمت.

  • رد پای جنایت در خانواده کرزی
   نويسنده: آرش
   آرش

   لعنت بر همهء این ابلیس ها و شیاطین و مفسدین و خایین و غارتگران و سوپردزدان و تریاك سالاران و جنایتكاران و ...كه كرزی، كور زی، غ . احمد زی،عبدالله یامنافق الله یاعبدالنفس، سیاف و دیگر همرهان دین فروش شان از همین قماشی اند و وطن و مردم هم در گرو شان.

   كاش با یك گل بهار شود و بشر دوست واقعی جایش را كه آرزو و خواست واقعی( نه كذابی و تبلیغی ) مردم است گیرد. می دانیم كه كسان لگام توسن انتخابات را در دست دارند كه بالای همهء این مفسدین و خدا فروشان و ایمان فروشان سرمایه گذاری كرده اند. فقط آنان حرف آخرین را دروقت آخرین نتیجه گیری از شمارش آرای مردم می زنند.

   اما در باره چپاول كرزی و ودگران باید گفت كه خداوند به جان اش زهر سازد و به جان همه مماثل دیگرشان نیز! از هر قوم و قبیله و طایفه و محل و دهكده و شهر و ولایت كه باشد. اگر پشتون یا تاجیك یا هزاره یا ازبیك یا تركمن یا ... سوپر دزداست یا دین فروش و انسان كش و مدنیت ستیزو عقب گراو هیرویین سالار، غارتگر دارایی عامه و تفنگسالار و ... تف خلق الله بر آنان و لعنت و نفرین خدا وجمله بندگان اش بر آنان . آمین

   چونكه:

   بد بد است، گر چه نیك دان باشد

   سگ ، سگ است گر چه پاسبان باشد

   والسلام علٰی خیرالناس

   آرش

 • نتخاب مجدد کرزی یعنی انتخاب: حکومت بی کفایت و نابکار، حکومت فساد اداری، حکومت مافیای مواد مخدر، حکومت ناامنی، حکومتی که آبرو عزت افغانستان در افکار جامعه جهانی از بین می برد، حکومت تداوم مهاجرت میلیون ها افغان، حکومت حیف و میل کمک های خارجی، حکومت مشتی معامله گر که با سرنوشت ملت مظلوم افغانستان معامله گری می کنند و در نهایت حکومت که فرصت طلایی باقی مانده را افغانستان از دست می دهد و به سوی تباهی پیش می رود.
  دوستانی که برخی کارها مانند احداث جاده و سرک، خدمات حفظ الصحه، بازسازی و بازگشایی مکاتب و تحولات سیاسی مانند آزادی بیان، انتخابات، لویه جرگه ها، یا برخی پیشرفت ها در عرصه مخابرات، رسانه های تصویری، نوشتاری و الکترونیک، بانکداری، ساختمان سازی، سرمایه گذاری دربخش کارخانه های تولیدی را دست آورد های حکومت کرزی به حساب می آورند باید بدانند که این همه از برکت آقای کرزی نه بلکه از برکت حضور و کمک های جامعه بین المللی و بخش خصوصی است. جامعه بین المللی زمینه سازی کرد و آقای کرزی فرصت یافت تا رهبری افغانستان را بدست گیرد و اوضاع را بهتر سازد ولی متاسفانه نه تنها اوضاع بهتر شد بلکه بی کفایتی ایشان بر ابعاد مشکلات افزود به نحوی که امروز افغانستان در معرض بحران جدیدی که شاید از بحران های قبلی پیامدهای شومتری داشته باشد قرار داده گرفته است.
  آقای کرزی شاید آدم بدی نباشد ولی برای مدیرت و رهبری یک کشور آنهم کشوری که با هزاران مشکل دست و پنجه نرم می کند حد اقل توانایی و ظرفیت را از خودش نشان نداده است. آنچه امروز افغانستان به آن نیاز دارد وجود رهبری با یک استراتژی ملی روشن، تبدیر و درایت در تشخیص اولویتها، بکار گیری و استفاده درست از منابع و امکانات و استقامت و پشت کار صادقانه و قاطعانه در جهت تحقق استراتژی و اهداف تعیین شده، که متاسفانه هیچ کدام این ها را آقای کرزی ندارد.
  شهروند

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس