صفحه نخست > خبر و گزارش > اعتراض به دویچه وله آلمان به دلیل قیام خواندن جنایت جنگی طالبان

اعتراض به دویچه وله آلمان به دلیل قیام خواندن جنایت جنگی طالبان

اداره دوچه ویله باید این اشتباه را تصحیح و از مردم افغانستان و المان معذرت بخواهد.
داکتر ثنا نیکپی
چهار شنبه 20 جنوری 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

داکتر ثنا نیکپی به رادیوی دوچه ویله- المان

18 جنوری 2010

کانادا

به مدیر عمومی رادیوی انترنیتی دوچه ویله!

اعتراض شدید خود را در باره پخش نادرست خبر عمل وحشیانه و تخریبکارانه طالبان به شما اظهار می نمایم.
در پخش اولین پروگرام خبری رادیوی دوچه ویله در باره حمله افراد انتحاری در کابل، عمل تروریستی طالبان علیه مردم کابل "قیام" خوانده شده و تروریستان" قیام کننده ها" تعریف شده است. به باور من این عمل به مثابه حمایت از تروریزم بوده و جفا به مردم افغانستان و المان و اهانت به خون قربانیان تروریزم و عساکر کشته شده المان و شهدای افغان می باشد.

قیام به معنی اغتشاش برحق مردم علیه حکومت استبدادی می باشد که هدف آن سرنگونی رژیم دکتاتوری باشد. قیام از طرف افراد آگاه انجام می شود.

اخبار نویسان دوچه ویله با کدام صلاحیت، حمله دزدانه افراد انتحاری را قیام می دانند و عمل افرادی را که عقل و وجدان شان زایل و مغز شان شستشو و همه نشانه های انسانی از آنها زدوده شده است، آنها را قیام کننده می نامند؟

اداره دوچه ویله باید این اشتباه را تصحیح و از مردم افغانستان و المان معذرت بخواهد.

از مسوولین اداره دوچه ویله خواهشمندم که این اعتراضیه مرا نشر و به آن پاسخ بدهند.

در غیر آن ترجمه انگلیسی و المانی آنرا در رسانه های جهان و سایت های انترنیتی نشر خواهم کرد.

خاموشی اداره دوچه ویله به این اعتراضیه به مفهوم عمل آگاهانه آنها در امر اهانت به مردم افغانستان و المان و حمایت از تروریزم خواهد بود.

به باور من معرفی افراد انتحاری بنام "قیام کننده" تشویق و به رسمیت شناختن عمل انتحاری می باشد که اداره دوچه ویله نمی تواند از آن انکار کند. پایان

این هم لینک رادیوی دوچه ویله که در آن عمل انتحاری "قیام" خوانده شده است.

http://www.dw-world.de/popups/...,,4128966_type_audio_struct_622_contentId_3152260,00.html

کارشناس در رشته حقوق و دولت

آنلاین :

کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • این را باید دانست که تلویزیون های غربی همواره از گروه تنظیمی و اسلام گرا که دست ساخته خود غربی ها است حمایت کرده اند. وقتی که حکومت داکتر نجیب بر ضد گروه های جهادی مقاومت کرد و ایستاده گی نمود ، نزدیک بود که قلب بی بی سی و دیگر رسانه های غربی ایستاد شود. این را باید دانست که بیشترین تلویزیون های مشهور غربی تحت کنترول سازمان های مخفی دول غرب است. خصوصا سی آی ای نقش عمده ای در پخش خبر ها را از این رسانه ها دارد. در این روز ها خواندم که رابرت گیتس می گوید : القائده به دنبال ایجاد جنگ بین پاکستان و هند است. این سخنان او خیلی ها مضحک و خنده آور است. اول این که حالا همگی می دانند که القائده را خود سی آی ای سازماندهی می کند. دوم این که جنگ میان هند و پاکستان رویای دیرینه خود امریکا است.

    • حلیمه خوارک سلام ! مه به ای تحلیل و برداشتی تان آفرین میگوم و د حق گوفتنی تان شاباش میتوم . امیتو است و اموتو بود که گوفتین . کسی بازی خورده بود . کسی بازی میخوره و کسای ام استن که بازی خورده شیشتن . خلاصی کلام شیطانی کلان د روی دونیا امی امریکاست . که حتا کشورای دیگی ره که خوده هوشیار میگیرن و میخاین اوستادای ابلیس باشن ره ام بازی داد و استیمال کد و میکونه . تروریست کلان امریکاست و القایده و طالیبا شاخه هایشان استن . کسی مثلی شوما میدانه و کسی ام مثلی مه نمیدانه . مه بیچاره ام یگان یگان وقت د ای قسمت اشاره میکدوم و میکونوم خو ایچ وقت د گپایم خریدار نداشتوم . شاید حالی د ای نظر از عقلیتی یک نفره برامده باشیم و نوقطی اصل و مرکزی جر و فساد ره یافته باشیم . امااااااااااا بازم امو گپ است و خبر نگارایما و خبر نگارای دونیا ماش خورای امو دونیای جهان خور استن که نمیتانن زبانیشانه از ترسی جان و یا از دیست رفتنی فایدای شخصی بخاطری روشن کدنی ذهنی مردوم یک دو کلیمه مثلی شوما حقیقت گوفته تحلیلی صاف و شفاف بکونن . بیغم باشین که تاریخی کابل پریس شاهیدی میته که شوما حق ره پوت نکدین و آشکار گوفتین . با احترام

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس