صفحه نخست > دیدگاه > تريبون آزاد > اعتراض رسمی در مورد نشر اعتراضنامه ی جعلی از نام من، در سایت های "فردا" و (…)

اعتراض رسمی در مورد نشر اعتراضنامه ی جعلی از نام من، در سایت های "فردا" و "خاوران"

جاويد فرهاد
شنبه 15 مارچ 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در سایت های انترنتی "فردا" و "خاوران" توجهم را عنوانی جلب نمود که به غلط از جانب من نوشته شده که گویا، مقاله ی " نقدی بر چند شعر لطیف پدرام" از من نیست.

من با کمال جرأت و شجاعت اخلاقی می گویم که مقاله ی " نقدی بر چند شعر لطیف پدرام" از من است و شماری از افراد اوباش، از چندی به این سو، از نام من به شماری از نشریه های انترنتی مضمون می فرستند و برای بدنامی من، حرف ها و جملات بی ربط و مستهجنی را می نگارند.

نمیدانم هدف اصلی این افراد غرض آلود و توطئه گر چیست؟ اگر آنان شجاعت رویارویی با من را دارند، بفرمایند، نام و نشانی شان را به صورت شفاف بنویسند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

باید گفت که مقاله ی " نقدی بر چند شعر لطیف پدرام" یکسال پیش نگارش یافته، در نشریات متعدد مانند هفته نامه های "پنجره، پیمان، گنج و...." به قلم من چاپ شده و همین اکنون در وبلاگ من که نشانی آن www.darakht.blogfa.com می باشد، چندین ماه پیش، نشر شده است.

بار دیگر تأکید می کنم که آن اعتراضنامه ی مستهجن، بی ربط و نامفهوم از من نیست و امیدوارم که گرداننده گان عزیز نشریه های " فردا و خاوران و سایر نشریه های انترنیتی" از نشر چنین مطالب بدنام کننده وغلط، خودداری نمایند.

یاددهانی: به تمام خواننده گان عزیزی که نوشته های مرا می خوانند ویا نشر می کنند، باید خاطر نشان ساخت که ایمیل های رسمی بنده این است jawidfarhad yahoo.com و jawid.farhad gmail.com .
به جز ازاین دونشانی انترنیتی، اگر نوشته ای به شما رسید، مسئولیت آن را من به عهده ندارم. برای رفع تردید وشک در این زمینه، می توانید به شماره های تیلفون همراه من : 0093707909045+ 0093799312229 به تماس شوید.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • آقای فرهاد سلام،

  پيشنهاد می کنم برای مدتی هم که شده از روش زير برای ارسال مطالب خود استفاده کنيد.

  ابتدا مطلب را از يکی از ايميل هايی که در اعتراض خود آورده ايد، به سايت هايی که می خواهيد روان کنيد. از آن ها در همان اميل بخواهيد که به شما همان ايميل را(همان ايمل را) جواب بدهند که آيا مطلب رسيد (به فرض) يا نه. سپس اگر مدير سايت های اينترنتی دوباره جواب شما را از همان ايميل دريافت کردند، (برای سپاس مثلا)اطمينان پيدا می شود که سوء استفاده صورت نگرفته است.

  می دانيد در دنيای امروز سوء استفاده های زيادی می کنند. حتا براحتی می توانند ايميلی از همان آدرس هايی که شما در بالا ذکر کرديد روان کنند. اين به اين معنا نيست که می توانند وارد ميل باکس شما شوند. نه بلکه با استفاده از برخی امکانات می توانند ايميلی را جعل کنند که در حقيقت ايميل شماست. اگر به همان ايميل پاسخ داده شود، پاسخی دريافت نخواهند کرد. پس بنابراين زمان کمی طولانی می شود اگر از اين روش استفاده کنيد اما در عوض اطمينان حاصل خواهيد کرد.

  با احترام

 • Nazd man Aghai Farhad degar eik shakhsaiet merda hust ke az ansan hai musly PAEDRAM defah mekunand.
  Khuda shuma ra bebakhshad albata ke aein melat wa watam aziz ma nakhuhad bakhshied tan.

  • با سلام
   شما اجازه داريد و حق شماست که ديدگاه های آقای فرهاد و هر کس ديگری را نقد کنيد. اما به نظر من اين خوب نيست که بياييد و با دو نام مختلف پيام بگذاريد. يکبار با اين نام می نويسيد و بار ديگر با نام مريم .

   لطفا اين مساله را مد نظر داشته باشيد و بار ديگر تکرار نکنيد.

 • Fekar mekunam Aghai Farhad baesair kushesh mekunad ke khudra mashhur baesazad az her wasaela wa amkain ke badast maiaward aestafada kerda khudra ba chusham merdam mezanad agar nai defah az ek khain maslay Paedram haech manai nadarad.

 • خاوران که بلند گوی جنایتکاران شورای نظار و بویژه برادران جنایتکار ملی مسعود است به هر گند که بتواند به بز کثیف مسعود و شورای دزدان کدام نامی بیاورد دست میزند.

  و این خانم که با نام های مریم و فایق نوشته است به نظرم کسی دیگر جز فرشته حضرتی خواهر بهشته حضرتی خانم ولی مسعود برادر جنایتکار ملی مسعود نیست. پدر این دو خواهر یا خسر ولی مسعود پولهای را که برادران مسعود غارت کرده و از فروش سنگهای قیمتی از معادن پنجشیر و تجارت غیر قانونی چون زمرد و لاجورد بدست آورده اند در بانکهای غرب و دوبی ذخیره کرده و بالای آنها تجارت میکند. به این برادران جنایتکار و دزد مردم شمالی لقب سنگ فروشان را داده اند که خیلی به جا است.

  • من به باقی نظرت کاری ندارم. ولی اين دو پيام از يک تن با دو نام از کشوری فرستاده شده که فکر نمی کنم خانم حضرتی در آنجا باشد.

  • برادر دانشمند میرهزار محترم سلام

   شما باور کنید که از این بلند گو های جنایتکاران - خاوران هر چه ساخته است. اینکه او از کشور که ساکن است ننوشته شاید در سفر باشد. ولی من هم حکم نکردم که حتما او باشد زیراکلمه فکر مکینم را به کار بردم ولی بدون شک یکی از همانهای است که به بلند گوی سنگ فروشان نظاری مبدل شده اند.

  • آقای شیر!

   فکر کنم که وجدانت را زیر پای کرده ای وهیچ بوی از انسانیت در وجودت بمشام انسانها نمی رسد اگر واقعا سند داری که فلان وبهمان دزد ورهزن استند از پرده نام مستعار بیرون آی ومرد شو یک مضمون جانانه در ارتباط آنچه که ادعا داری بنویس تاهمه خواننده گان به مطلب شما پی ببرند وخاین وصادق را ازهم تفکیک کنند.

   درغیر آن شما بمثابه یک انسان که از داشتن وجدان بشری عاری استید و صرف بااستفاده سوء ازامکانات کابل پرس? عزیزمان که متعلق به همه اطیاف روشنفکری افغانستان میشود میخواهید که دشمنان شخصی خودرا بدنام سازید.

   من با سایت خاوران وگرداننده گان آنها احترام دارم که لا اقل بخاطر رشد وغنامندی فرهنگ گهربار وطن خویش همچو یک سایت را در دیار خارجه میچلانند خانه پدرشان آباد.

   اگرخودت بهتر ازآنها هستی بفرما خودرا معرفی کن که شمارا بشناسیم که خودت نه سنگ را فروخته ونه وطن را.

  • آقای مير هزار . درود برشما. گويا پيام ديروز من سانسور شده . به هر حال آقای جاويد فرهاد با تصديق نامه ها و تکذيب نامه هايش ، به يک معما تبديل شده ، معلوم نيست ديگران ، فرهاد را دست می اندازند يا او مارا؟
   يک وقتی يک سياه نويس ديگر به اسم صبورا لله سياهسنگ برا شهرت طلبی ، هندوستان را هيچستان وصل ميکرد و در يک نشريه به چندين اسم و رسم ، مطلب چاپ ميکرد! ، کار سياهسنگ و فرهاد بی شباهت نيست. معلوم نيست فرهاد که از شاگردان وفادار باختری وزرياب است و آب را پف کرده ميخورد، چگونه عليه لطيف پدرام ( که همواره کانديدای رياست جمهوری است!) اين بار نقد نگاشته است !
   خدا کند جاويد جان بخاطر شهرتطلبی دست به ين کا ها نزند! با احترام . ع. کی منش

  • ناب مير هزار . اميد است پيام هارا ساسور نکنيد. چنان که کامنت های محقق نسب را بخاطر منافع صنفی ، سانسور کرديد . اين درست نيست که اگر کسی به دوست تان جاويد فرهاد ، دو کلمه اعتراض داشت ، پيام او باطل شود ، صداقت برای يک نشريه بهترين محک است ، آنچه ميگوييد، عمل کنيد . علی برهانی

  • اخيرا مجموعه شعری در ايران از خامه حميد رضاء اقبالدوست انتشار يافته که به خاطر عنوان جالب خود، مشهو رشده است ، لسم مجمويه شعر اين است : « ين شعر ها از من نيست» . نکند آقای فرهاد به تقليد از همين کتاب و عنوان، هر روز می نويسد: فلان از من نيست! بهمان از من نيست!؟ شهرت طلبی چه درد سر ها دارد ! با احترام . محمود روانبخش

  • به جواب این دوستان که در رابطه بموضوع "این ازمن است وآن ازمن نیست" آقای فرهاد ایراد دارند فکر کنم که مرض مالیخولیائی شهرت طلبی دروجود هرکس به درجات متفاوت رشد میکند از قراین چنین معلوم میشود که جناب فرهاد نیز به عین مرض دچار شده است یکبار مصاحبه درسایت خاوران تحت عنوان مصاحبه با استاد مهوش به نشر رسید که چندان مورد علاقه خواننده گان قرار نگرفت بعد یک پیام از استاد مهوش درسایت خاوران نشر شد که آن مصاحبه ازمن نیست بار دیگر مضمون خود آقای فرهاد باز نشر شد که آن مصاحبه ازمن است من از این ازمن است ازمن نیست ها واقعا خسته شده ام وفکر نکنم که چنین اتفاقات از یک آدرس ایمیل که نزد مسوولین سایت ها ثبت است چنین واقعه رخ دهد؟

   هرچند سخن جناب کامران میرهزار نیز در تائید قسمی این موضوع این را میرساند که بعید از امکان نیست که مردم ازآدرس کس دیگر استفاده نکند اما من بازهم شک دارم که چندین بار یکموضوع خسته کن تکرار شود و ازیک آدرس مشخس ایمیل توسط افراد دیگر بنامهای کس دیگر برسد.

   الغیب عندالله

  • مسعود را همه میدانند.یک شخص ازادی خواه بود که جان شیرین خود را در همین راه از دست داد.
   ما و شما همه منحیث افغان باید به او افتخار کنیم.چون مردانه وار علیه روس ها و پاکستان ایستاد و نگذاشت که وطنش مرکز تروریستان جهانی و مردمش غلام پاکستانیها گردنند.

  • آقای امين. موضوع بحث اعتراضنامه جاويد جان است . شما راجع به وطنپرستی مرحوم احد شاه مسعود گپ ميزنيد! به کدام دليل؟ با احترام . کی منش

  • جنایات مسعود و دزدانش راه را برای پاکستان و طالبان باز کرد. اگر او کابل را آماج وحشی ترین جنایات چون افشار ، غارت مال و منال مردم، تجاوز به زنان کابلی ، قتل بیگناهان نمیکرد ، نه طالب میبود و نه پاکستان تا به این حد در افغانستان راه پیدا میکرد.

   نبرد او بر علیه روسها هم خیلی ابلهانه است که پذیرفته شود. او بر علیه جنگ نکرد بلکه با آنها برای هشت سال تمام آتش بس داشت.

   سنگ فروشی او و برادرانش هم برای همه روشن است و فکر نمیکنم ضرورت باشد از شیر جان و یا شخص دیگری سند بطلبید.

  • آشنا جان!

   بنازم این منطق را که دربین تمام گروهای درگیر تنها مسعود را انتخاب کردی که اگر او جنگ را در کابل راه نمی انداخت طالبان بوجود نمی آمد.

   گلبدین علی مزاری محسنی وسیاف دیگران همه پاک بودند واه واه به این انصاف روشنفکری!!!!

   انصاف دیگر که آتش بس یکساله پنجشیر به هشت سال تمدید شد

   چنین بی انصافی را خر هم قبول نمیکند چه برسد به انسان

  • All sites are responsible against the articles which print them, esprcial if the wreiters be known persons. Khawaran had to contact to Mr.Ferhad before print an article in his name.Khawaran must print this article in it site now,and apologize from Mr.Ferhad Jawid. Khawaran site print lots of articles that they are without Resouecs and without Documents ,like the articles of Mr. Ali Ahmad Kahzad Ghazal-baash Mohamad-Zaaye

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس