صفحه نخست > خبر و گزارش > آیا با انتخاب جو بایدن، جول و پلاس تروریست پروری زلمی خلیل زاد جمع می شود؟ نه!

آیا با انتخاب جو بایدن، جول و پلاس تروریست پروری زلمی خلیل زاد جمع می شود؟ نه!

کابل پرس خبری
شنبه 7 نوامبر 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: زلمی خلیل زاد به عنوان یکی از پدران تروریزم، در زمان جورج بوش، در همکاری با تروریست پروران قبیله ای همچون حامد کرزی و اشرف غنی احمدزی، مسیر جامعه جهانی در مبارزه با تروریزم قبیله ای را تغییر داد و در دوره ترامپ نیز او برای حاکم کردن گروه تروریستی طالبان که بنیادهای آن در دهشت قبیله ای شکل گرفته، دست به اقدامات قابل توجه زد.
در دو دهه ی گذشته انبوه گروه های مرتجع قبیله ای در قالب گروه های تروریستی همچون طالبان و داعش، در کنار گروه های مرتجع پیشاوری زیر نام ملی گرایی توخالی که آن را با منافع قبیله ای خود پیوند داده، بصورت مستقیم و غیر مستقیم، پروژه ی مسخ و نابودی فرهنگ و تمدن مردم هزارستان و تورکستان و خراسان را پیش برده اند.
این گروه های مرتجع که نام و هویت توهین آمیز افغان و افغانستان را می خواهند بر مردم بومی تحمیل کنند و حاکمیت مطلق قومی برقرار نمایند، با رنگ و لعاب مختلف و با شکل و شمایل مختلف ظهور کرده و هر کدام از جهتی، یکی با خودترقانی و انفجار، یکی با تبعیض سیستماتیک، یکی با گمراه کردن جامعه جهانی و یکی با حمله به جریان های خودمختار و هویت طلب هزارستانی، تورکستانی و خراسانی و دیگری، تلاش برای ادامه ی حکومت پوشالی قبایلی خود دارند. یکی از محورهای اصلی جمع شدن این گروه های مرتجع قرن نزدهمی و چند روی، زلمی خلیل زاد می باشد که به نظر می رسد با انتخاب جو بایدن، یکی از پلان های آنان برای به قدرت رساندن حاکمیت قرون وسطایی قبیله ای با شکست مواجه شد.
با این وجود، آن ها یاد گرفته اند که در حکومت دموکرات های آمریکا نیز رنگ عوض کرده و آنان را نیز در مورد حقایق این وطن فریب دهند. از این روی لازم است که مردم هزارستان و تورکستان و خراسان، با شناخت عمیق از سیاست های این گروه های متحجر قبیله ای، قدم های خود به سمت حق طبیعی خود که خودمختاری باشد تنظیم نمایند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس