صفحه نخست > حقوق بشر > سید زمان سادات، یک تروریست و جنایتکار جنگی در لباس نیروهای امنیتی

سید زمان سادات، یک تروریست و جنایتکار جنگی در لباس نیروهای امنیتی

کابل پرس خبری
يكشنبه 7 فبروری 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

او مدیر امنیت داخلی ولایت میدان می باشد و به گفته شاهدان، در کنار فدایی، یکی از صحنه گردانان اصلی جنایات علیه هزاره ها در بهسود بود. یک منبع امنیتی که نمی خواهد نامش فاش شود به کابل پرس? می گوید که سید زمان سادات ارتباطات نزدیک با طالبان دارد و در جریان جنایات در بهسود، علاوه بر تشویق به کشتار هزاره ها و توهین و تحقیر آنان، معلومات در مورد وضعیت بهسود را به طالبان منتقل می کرد.

کابل پرس?: با گذشت چند روز از جنایات گسترده ی ملیشه های قومی اشرف غنی احمدزی در بهسود هزارستان زیر نام نیروهای امنیتی، الله داد فدایی کسی که زیر نام فرماندهی امنیه ولایت میدان دست به جنایات زده بود، مورد انتقاد گسترده ی افکار عمومی قرار گرفته است. او در یک فایل صوتی افشا شده، در گفتگو با طالبان به آنان اطمینان داده بود که اوضاع در کنترل آنان است، سند سازی های مربوط انجام شده و نمی گذارد پلان های قومی (پشتون) ناکام شود.

با توجه به عملکرد او و ملیشه های تحت امرش، سند سازی به شکل زیر انجام شده بود:
1. گروگان گیری مردم
2. شکنجه بی رحمانه
3. قراردادن مواد انفجاری در لباس های آنان
4. باز هم شکنجه شدید برای بیان اظهارات دروغ
5. تهیه فیلم و عکس از قربانیان

سید زمان سادات: یک جنایتکار و تروریست دیگر

یکی از جنایتکاران و تروریست های همدست الله داد فدایی، سید زمان سادات می باشد. او مدیر امنیت داخلی ولایت میدان می باشد و به گفته شاهدان، در کنار فدایی، یکی از صحنه گردانان اصلی جنایات علیه هزاره ها در بهسود بود. یک منبع امنیتی که نمی خواهد نامش فاش شود به کابل پرس می گوید که سید زمان سادات ارتباطات نزدیک با طالبان دارد و در جریان جنایات در بهسود، علاوه بر تشویق به کشتار هزاره ها و توهین و تحقیر آنان، معلومات در مورد وضعیت بهسود را به طالبان منتقل می کرد.

در همین حال یکی از نزدیکان الله داد فدایی نیز در پیامی به کابل پرس نوشته است که اگر فدایی جنایتکار است، سید زمان سادات به مراتب از او بیشتر جنایت کرده و در نزدیکی فدایی به طالبان نقش کلیدی داشته است.
در چند روز گذشته، حلقات پشتونیستی کابل در همکاری با طالبان تلاش کردند تا فرمانده علی پور معروف به فرمانده شمشیر را که مانع سختی مقابل هجوم تروریست های افغان و کوچی-تروریست های آنان به هزارستان ایجاد کرده از بین ببرند. در این مورد شخص اشرف غنی احمدزی که خود یکی از پدران اصلی تروریزم و دهشت افکنی افغانی می باشد، نقش عمده ای را بازی کرده و از نیروهای امنیتی به عنوان ملیشه های قومی، برای پیشبرد اهداف شوم پشتونیستی-غلجایی استفاده می کند.

در جریان این جنایات برنامه ریزی شده، ماشین تبلیغاتی و پروپاگاندای فاشیزم نیز دست بکار شده و در قالب رسانه هایی چون پژواک و سخنگویانی چون طارق آرین و فاطمه مورچل، دروغ به جامعه تزریق کرده و سعی داشتند واقعیت ها را در مورد جنایات بهسود بصورت غیر واقعی و به نفع فاشیزم افغانی و ملیشه های قومی آنان از جمله ملیشه های جابجا شده در قالب نیروهای امنیتی و طالبان انعکاس دهند.

گالری عکس

مطالب مرتبط

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس