صفحه نخست > خبر و گزارش > بلوچستان جایی برای کوچی طالب نیست

بلوچستان جایی برای کوچی طالب نیست

کابل پرس خبری
دوشنبه 19 آپریل 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کوچی ها، مردمی هستند با زندگی بدوی که طبق گفته های سران آن ها، بخش عمده ای از نیروی گروه تروریستی طالبان را تشکیل می دهند. آنان همچنین در غصب زمین، کشتار، قاچاق مواد مخدر و قاچاق اشیای تاریخی دست دارند. کوچی ها تعلق به این سرزمین ندارند و جایداد اصلی آن ها نواحی شمالی پاکستان است و اما حکومت های پشتونیستی از آن ها به عنوان آله ی فشار بر اقوام غیر پشتون استفاده می کنند.

کابل پرس?: یکی از فعالان بلوچ در پیامی با اشاره به تصمیم خوسرانه غنی احمدزی نوشته است که: این کوچی طالب متعصب و مهاجر فکر می کند اختیار دارد که زمین های مردم را به کوچی طالبان خود واگذار کند. بلوچستان از جمله نیمروز جایی برای کوچی طالب نیست و ما اجازه نمی دهیم که هیچ کوچی طالبی دست به غصب زمین های بلوچ ها بزند. این فعال بلوچ می گوید که قسمت عظیمی از زمین های مردم بلوچ در بلوچستان توسط پشتونخواه عوامی ملی اچکزی ها با همکاری استخبارات پاکستان غصب شد و حالا غنی احمدزی این خشک مغز متعصب، نقشه غصب زمین های نیمروز را برای کوچی طالبان در نظر دارد.
این فعال بلوچ از سایر گروه های قومی می خواهد که به هیچ عنوان اجازه ندهند که کوچی طالبان وارد منطقه آن ها شوند، چرا که آن ها با خود اشغال، غارت و کشتار را می آورند.
این اظهارات فعال بلوچ در حالی عنوان می شود که غنی احمدزی، رییس جمهور تقلبی و دست نشانده، به زیر دستانش گفته است که بخشی از زمین های اطراف بندها و سد های آب به کوچی ها تعلق می گیرد.

کوچی ها، مردمی هستند با زندگی بدوی که طبق گفته های سران آن ها، بخش عمده ای از نیروی گروه تروریستی طالبان را تشکیل می دهند. آنان همچنین در غصب زمین، کشتار، قاچاق مواد مخدر و قاچاق اشیای تاریخی دست دارند. کوچی ها تعلق به این سرزمین ندارند و جایداد اصلی آن ها نواحی شمالی پاکستان است و اما حکومت های پشتونیستی از آن ها به عنوان آله ی فشار بر اقوام غیر پشتون استفاده می کنند. امتیازات ويژه که فقط ناشی از راسیسم و تعصب و نژآدپرستی است به کوچی ها داده شده و آن ها با استفاده از همین امتیازات، ده کرسی غیر قانونی در پارلمان دارند.

مطالب مرتبط

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس