صفحه نخست > خبر و گزارش > باد از کدام سمت می وزد فرخنده زهرا نادری؟ پول و پیسه کجاست؟

باد از کدام سمت می وزد فرخنده زهرا نادری؟ پول و پیسه کجاست؟

کابل پرس خبری
چهار شنبه 1 می 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

در همه ی این بازی های کثیف و خونین، مافیای نادری ها، فرصت های مالی و سیاسی را بو می کشند و به دنبال حفظ و تقویت موقعیت خود می باشند.

کابل پرس?: در ماه فبروری سال 2014، خانم فرخنده زهرا نادری، دختر سید منصور نادری، با طمطراق و کرّ و فرّ بسیار، به عنوان نماینده ای از مافیای نادری ها، از کوچی طالب خشک مغزی چون اشرف غنی احمدزی دفاع می کرد و بی شرمانه می گفت غنی بودن یک مفکوره است، غنی بودن یک برنامه است و غنی بودن یک مبارزه است. او غنی احمدزی را ناجی معرفی می کرد و همراه با سایر اعضای مافیای نادری، کمر به حمایت بی چون و چرا از غنی احمدزی در مقابل دریافت پست و مقام بسته بود.
اکنون فرخنده زهرا نادری در چرخشی آشکار، از استبداد غنی احمدزی سخن می گوید و با جرگه ی این کوچی طالب مخالفت می کند.

ریشه ی این نزدیکی و دوری مافیای نادری ها در کجاست؟

نادری ها در جریان چند دهه ی اخیر، فرصت های مالی و سیاسی را از دور بو می کشند و تقریبن در بو کشیدن و یافتن این فرصت ها مهارت خاصی پیدا کرده اند. کافی است به گذشته ی اعضای این مافیا در چند دهه ی اخیر نگاه کنیم و سپس متوجه شویم که آنان بويژه شخص سید منصور نادری، مانند یک ستون پنجم در کنار رهبران غیر پشتون قرار داشته و اما رابطه ی اصلی خود را با محورهای اصلی قدرت پشتون محکم کردند. آنان در چند دهه علاوه بر تاراج قانونی معادن از جمله معدن طلا در بغلان، نخبگان اسماعیلی را ترور و از صحنه دور کرده اند.

طبق گزارش های منابع موثق، حلقه ی ارتباطی مافیای نادری ها با اشرف غنی احمدزی، دو جاسوس سابقه دار از قبیله غلجایی-لغمانی، ظهور رزمجو و حنیف اتمر می باشند.
از چند ماه به اینسو، حنیف اتمر، با اشاره ی استخبارات بیرونی، از جرگه ی غنی احمدزی خارج شده تا در بازی جدید سیاسی، اصطلاح رهبران تاجیک و هزاره و اوزبیک را سرگرم کند و نادری ها نیز فعلن پشت همان ها می باشند.
سوء استفاده از امکانات دولتی؛ اختلاس؛ پیشبرد پروژه ی سرکوب گروه های قومی غیر پشتون در بغلان و ولایات دیگر؛ تشکیل مافیای درون حکومتی و گسترانیدن جنگ به شمال و جابجایی پشتون های وزیرستانی در این مناطق بخشی از موافقت دوجانبه ی حنیف اتمر و ظهور رزمجو می باشد. هر دو از لغمان می باشند و هر دو غلجایی های سرسخت و هر دو بصورت مستقیم به شبکه های استخباراتی وصل می باشند.

منابع کابل پرس می گویند که رزمجو و حنیف اتمر و اعضای مافیای خانوادگی سید منصور نادری با هم متحد هستند و بخش مهم اتحاد آنان بر اساس همکاری با استخبارات کشورهای دیگر بوجود آمده است. رزمجو اکنون از نزدیکان مورد اعتماد مافیای نادری ها و عضو اصلی حزب سیاسی سید منصور نادری می باشد.
در همه ی این بازی های کثیف و خونین، مافیای نادری ها، فرصت های مالی و سیاسی را بو می کشند و به دنبال حفظ و تقویت موقعیت خود می باشند.
خانم فرخنده زهرا نادری، نیز به عنوان عضوی از مافیای نادری ها، دنباله رو رییس مافیا سید منصور نادری می باشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس