صفحه نخست > حقوق بشر > اعتراض به برده داری و نژادپرستی در جهان و کثیف ترین چهره ی اشغالگران افغان

اعتراض به برده داری و نژادپرستی در جهان و کثیف ترین چهره ی اشغالگران افغان

کابل پرس خبری
جمعه 12 جون 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: در حالی که افکار عمومی جهان، در حال نکوهش نژادپرستی و نکوهش سردمداران برده داری در جهان است، در سرزمینی که اشغالگران افغان آن را دوزخی بزرگ ساخته و نام توهین آمیز فغانستان را بر آن گذاشته اند، کثیف ترین چهره ی متجاوز افغان/پشتون، عبدالرحمان بارکزی، عامل نسل کشی بیش از 62% از مردم هزاره و اشغال بخش های وسیعی از هزارستان؛ عامل نسل کشی مردم نورستانی و غصب و چپاول زمین های آنان و عامل کشتار بی رحمانه ی اوزبیک ها و تاجیک ها و اشغال بخش هایی از سرزمین هایشان، به الگویی برای سیاستمداران سرتا پا فساد افغان و گروه های تروریستی آنان چون طالبان تبدیل شده است.

افکار و عملکرد عبدالرحمانی چنان بوده که تاکنون در دل قبایل پشتون طالب و کوچی و داعشی زاییده شده است

عملکرد و اندیشه های این کثیف ترین چهره ی اشغالگران افغان چنان بر قبایل پشتون یا افغان تاثیر گذاشته که با گذشت بیش از یکصد و سی سال از جنایات بی رحمانه ی او، در دل قبایل افغان/پشتون هنوز و هنوز کوچی و طالب و داعشی زاییده می شود.

چهره امان الله بارکزی که دستور اشغال سرزمین های غیر پشتون را زیر نام نظام نامه ناقلین به طرف قطغن صادر کرده بود

افکار کثیف عبدالرحمانی در نسل های بعد از وی و حتا در رفتار و کردار امان الله بارکزی، نوه ی او نیز تاثیر گذاشته و نظام نامه ی ناقلین به طرف قطغن که به اشغال بیشتر سرزمین های غیر پشتون انجامید از نتایج تلاش های او برای سرکوب غیر پشتون و اشغال سرزمین های آنان بود. عمق تاثیر این خاندان متجاوز به اندازه ای است که حتا گروه های پیشاوری و استخباراتی مانند راوا که به طالبان ماده معروفند و گروهک هایی چون حزب همبستگی که از دامن طالبان ماده و استخارات بويژه پاکستان سر برآورده و سعی می کنند خود را در رنگ و لعاب مبارزه با بنیادگرایی مخفی کنند نیز همه ساله از این خاندان متجاوز و امان الله بارکزی تجلیل می کنند.

سیلی غفار یکی از گردانندگان اصلی گروه پیشاوری همبستگی، صاحب ان.جی.او و رابط مستقیم با سفارتخانه های مختلف دیگران را متهم به جاسوسی و خیانت می کند اما خود در خدمت و مزدوری برای بیگانگان پیشقدم است.

تاثیر عملکرد و افکار عبدالرحمان بارکزی و خاندان او بر گروه های تروریستی زاییده شده از دل قبایل پشتون نیز جای انکار ندارد. این تاثیر تا جایی است که شعار رسمی طالبان و سیاست غیر علنی سیاستمداران پشتون چون کرزی و احمدزی تاکنون تاجیک به تاجیکستان، اوزبیک به اوزبیکستان، تورکمن به تورکمنستان و هزاره به گورستان می باشد.

افکار و عملکرد عبدالرحمانی چنان بوده که تاکنون در دل قبایل پشتون طالب و کوچی و داعشی زاییده شده است

با وجود همه ی جنایات سیستماتیک قبایل متجاوز و اشغالگر پشتون، در قرن 21، افکار عمومی غیر پشتون آگاه تر از پیش شده و کم کم آهنگ خودمختاری و بدست گرفتن سرنوشت خود به دست خود نواخته شده و این مسیر مسیری بی بازگشت برای احیای خراسان و هزارستان و تورکستان می باشد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس